آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
حوادث
۱۰

خبر

تیراندازی در دزفول جشن عروسی را به عزا تبدیل کرد

تیراندازی در یک جشن عروسی در شهر حمزه از توابع بخش سردشت دزفول یک نفر را به کام مرگ کشاند.

بخشدار سردشت دزفول، به ایرنا گفت: شنبه شب  در یک جشن عروسی در شهر حمزه فردی با سلاح شکاری اقدام به تیراندازی هوایی کرد که منحرف شدن اسلحه باعث اصابت گلوله به یک مرد حدود 40 ساله شد.

علی قربانی، با بیان اینکه این تیراندازی به صورت غیرعمد بوده است، افزود: قاتل و مقتول با یکدیگر نسبت فامیلی داشتند.

وی اظهارداشت: استفاده از اسلحه و تیراندازی در مراسم عزا و عروسی خطرات زیادی دارد و به یک معضل تبدیل شده است. رسم نادرست تیراندازی در محافل عروسی و عزا در شهرستان دزفول، این آیین ها را با چالش مواجه کرده و نیازمند تصمیم گیری و برخورد جدی با تیراندازان است. 

انهدام باند هشت نفره فیشینگ در زنجان

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: اعضای هشت نفره باند فیشینگ از سوی پلیس فتای این استان دستگیر شدند.

سردار رحیم جهانبخش، در گفت و گو با ایرنا افزود: در تحقیقات صورت گرفته از سوی تیم کارشناسی مشخص شد متهمان پرونده با ارسال پیامک به افراد و هدایت قربانیان به درگاه های جعلی بانکی، پس از سرقت اطلاعات کارت بانکی آنان، در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب می کردند. وی افزود: پلیس فتای زنجان، متهمان را در یکی از استان های همجوار استان شناسایی و با هماهنگی قضایی تیمی از کارآگاهان به محل سکونت آنان مراجعه و با توقیف کلیه ادله های دیجیتالی، آنان را دستگیر کردند. وی با بیان اینکه در بازجویی های اولیه صورت گرفته، متهمان ابتدا منکر بزه انتسابی شدند تصریح کرد: دستگیرشدگان پس از مواجهه با مستندات و ادله، به بیش از 100 فقره کلاهبرداری از طریق سرقت اطلاعات کارت بانکی (فیشینگ) در سطح کشور معترف شدند. وی با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده از این طریق، بیش از 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده اند، افزود: متهمان این پرونده بزرگ فیشینگ در غرب کشور به مقام قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره سلامت هوای وزارت بهداشت: تهران دوازدهمین شهر آلوده دنیا است

رئیس اداره سلامت هوا و اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تهران آلوده ترین شهر ایران و دوازدهمین شهر آلوده دنیا است.

عباس شاهسونی در گفت و گو با ایرنا افزود: تهران بعد از 11 شهر آلوده در چین، هند و پاکستان در رده دوازدهمین شهر آلوده دنیا قرار دارد و در ایران نیز بعد از تهران، اصفهان، مشهد و کرج آلوده ترین شهرها هستند. همچنین در سال های اخیر، ذرات ریز کوچکتر از 2/5 میکرون مهم ترین آلاینده هوا شناسایی شده است.

شاهسونی اظهار داشت: برای از بین بردن آلودگی هوا، دستورالعمل هایی در دنیا وجود دارد که اگر به آنها عمل شود، میزان آلودگی هوا به حد استاندارد می رسد. نمونه هایی از شهرهای موفق وجود دارند که با اصلاح و نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی، بهبود کیفیت سوخت و افزایش کارایی خودروها توانسته اند این مشکل را حل کنند، یک مثال آن شهر مکزیکوسیتی است که یک دهه پیش جزو آلوده ترین شهرهای دنیا بود اما امروز یکی از شهرهای سالم دنیاست.

وی افزود: علت اصلی آلودگی هوا در شهری مانند تهران پدیده اینورژن یا وارونگی دماست زیرا در حالت عادی هوای سبک بالا می رود و با گردش هوا آلودگی از بین می رود اما در هنگام پدیده وارونگی هوا، هوای سنگین بالا می رود. پایداری هوا ایجاد می شود و به علت سکون هوا امکان تخلیه هوای آلوده وجود ندارد و به همین علت آلودگی هوا در شهر از حد مجاز بالاتر می رود و ناسالم می شود.

کشف محموله 1000 کیلویی حشیش در تهران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از کشف هزار و 67 کیلوگرم حشیش در پایتخت خبر داد.

به گزارش پلیس پایتخت، سرهنگ محمد بخشنده گفت: مدتی قبل ماموران گشت کلانتری هنگام گشت زنی با یک خودروی سواری 405 که به شکل مشکوکی در کنار خیابان رها شده بود، مواجهه شده و بعد از بازرسی، 750 کیلوگرم حشیش را که به طرز ماهرانه ای داخل خودرو جاساز شده بود، کشف و ضبط کردند.

بخشنده با بیان اینکه با توجه به شواهد مشخص شد که خودرو به تازگی در خیابان رها شده است، افزود: در همین راستا نیز ماموران اقدامات خود برای شناسایی راننده و سرنشینان احتمالی خودرو را در دستور کار خود قرار داده و سرانجام با اقدامات پلیسی و رصد نامحسوس موفق شدند راننده خودرو را در حالی که مشغول زاغ زنی ماموران بود در همان محدوده رها شدن خودرو شناسایی و دستگیر کنند.

وی با اشاره به انتقال متهم به مقر پلیس و انجام بازجویی از وی اظهار داشت: راننده خودرو در همان بازجویی های اولیه اعلام کرد که مواد مخدر کشف شده تعلق به او ندارد و آن را به ازای طلبش از دو قاچاقچی ربوده و در حال فرار بوده که خودروی گشت کلانتری را دیده و از ترس شناسایی و دستگیر شدن، خودرو را رها کرده و از محل دور شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد، متهمان اصلی پرونده با همکاری یکدیگر به استان های جنوبی کشور مسافرت کرده و قصد دارند مقادیری مواد مخدر خریداری و با یک دستگاه خودروی سواری 405 به شهر تهران منتقل کنند، گفت: شناسایی خودروی متهمان و دستگیری آنان در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا تیمی از ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر به محل ورود این مواد اعزام شده و موفق شدند، خودروی متهمان را در بزرگراه قم- تهران شناسایی و توقیف کنند که درجریان آن دو نفر دستگیر شدند.

وی ادامه داد: از این افراد نیز 317 کیلو حشیش و 39 کیلو تریاک کشف شد و در مجموع در این دو عملیات، ماموران پلیس یک تن و 67 کیلو گرم حشیش و 39 کیلو گرم تریاک را کشف و ضبط کردند.

طرح گازرسانی به 7 روستای شرق مازندران افتتاح شد اما به بهره برداری نرسید

ساری - خبرنگار کیهان : طی آئینی با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و محلی طرح گازرسانی به هفت روستای کوهستانی شرق مازندران افتتاح شد اما به بهره برداری نرسید.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران ، در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح ها در روستای غریب محله بهشهر گفت: طرح گازرسانی به هفت روستای غریب محله، گالش محله، چالکده، ولم، شیرداری، پرکلا و سورک با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال اجرایی شد.

جعفر احمدپور افزود: با افتتاح این طرح بیش از 750 انشعاب نصب و ساکنان 500 خانواری این روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

وی گفت: گازرسانی به 151 روستای شرق مازندران از سال 95 اجرایی شده است و تاکنون حدود 58 روستای شرق مازندران در مناطق کوهستانی از این نعمت برخوردار شدند و تا پایان سال آینده گازرسانی به این روستاها به اتمام می رسد.

گفتنی است عملیات شبکه گاز رسانی به هفت روستای شرق مازندران انجام شده ولی هنوز در بیشتر روستاها علمک نصب نشده است. 

خداحافظی بخاری های نفتی با کلاس های درس چهارمحال و بختیاری

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: 450 کلاس درس در استان از بخاری نفتی استفاده می کنند که تا پایان سال تحصیلی نیز این کلاس ها به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فرحناز قائدامینی گفت: با توجه به برودت هوا در فصل سرما از ابتدای سال استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته و پیگیری های انجام شده از مجموع 10 هزار کلاس درس استان تاکنون هفت هزار کلاس مجهزبه سیستم گرمایشی استاندارد (پکیج و رادیاتور) شده اند و گرمایش سایر کلاس ها از طریق بخاری گازی تامین می شود. 

درخواست انتقال خون استان تهران برای اهدای خون گروه های خاص

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: نیاز به اهدای بیشتر خون از سوی هموطنان به خصوص هموطنان با گروه های خونی منفی، A و AB مثبت داریم.

سیدمرتضی طباطبایی در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا افزود: در حال حاضر با توجه به فراخوانی که برای اهدای خون انجام شد، ذخیره خون در استان تهران مطلوب است، اما به دلیل اینکه ذخایر خون در بیمارستان ها و مراکز درمانی کم شده است باید این ذخایر ترمیم شود؛ بنابراین نیاز است که مردم نوع دوست تهران مانند همیشه انتقال خون را یاری کنند و تا پایان این هفته بیشتر از هر زمان دیگری برای اهدای خون به بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده های خونی استقبال و اقدام کنند تا با استمرار این موضوع شرایط در هفته آینده بهتر خواهد شد.

وی اظهارداشت: در حال حاضر در تهران پنج برابر مصرف روزانه خون و فرآورده های خونی ذخیره داریم، اما در نظر داریم که این ذخیره را به سطح هفت تا هشت روز برسانیم تا پاسخگوی نیاز بیمارستان ها باشیم. 

رهایی نوجوان 16 ساله از چنگال آدم ربایان در بندر ترکمن

جانشین فرمانده انتظامی گلستان گفت: نوجوان 16 ساله از چنگال آدم ربایان در بندر ترکمن رهایی یافت.

به گزارش ایسنا ، مسعود فروزان اظهار کرد: به دنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع آدم ربایی در یکی از محله های بندرترکمن، بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی شهرستان به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: با حضور ماموران در محل مشخص شد نوجوان 16 ساله ای در باشگاه مشغول ورزش بوده که راکبان یک دستگاه موتورسیکلت با تهدید و توسل به زور، وی را ربوده و به مکانی نامعلوم گریخته اند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، پیگیری های پلیس آغاز شد و پس از رصد سرنخ های موجود و یکسری اقدامات اطلاعاتی سرانجام ماموران موفق شدند دو متهم و گروگان را در یکی از پارک های سطح شهرستان شناسایی و در عملیاتی ضربتی آدم ربایان را دستگیر کنند.

فروزان ، با اشاره به تحویل نوجوان 16 ساله به خانواده اش، تصریح کرد: متهمان در تحقیقات مقدماتی پلیس انگیزه خود از ارتکاب جرم را مشکلات شخصی عنوان کردند.

کلاهبردار میلیاردی سایت های مجازی در خوزستان دستگیر شد

سرویس شهرستانها: جانشین فرمانده انتظامی خوزستان گفت: کلاهبرداری که از فروشندگان طلا در سایت های مجازی مبلغ دو میلیارد ریال برداشت کرده بود، دستگیر شد.

سردار سید محمد صالحی، اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضایی نیابتی از شهرستان اهواز به شهرستان مسجدسلیمان مبنی بر کلاهبرداری از فروشندگان طلا در سایت های مجازی، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا شهرستان مسجدسلیمان با اقدامات تخصصی و رصد دقیق اطلاعاتی یک متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان در خصوص شیوه کلاهبرداری متهم اظهار داشت: فرد کلاهبردار خود را خریدار طلا در سایت دیوار معرفی و پس از اخذ شماره تماس و شماره حساب با روش های متقلبانه تلفن همراه فروشنده را هک و برای مخاطبین دفترچه تلفن وی درخواست پول می کرد که پس از انتقال وجه طلا را تحویل می گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به این که متهم تاکنون به برداشت مبلغ دو میلیارد ریال از 40 شهروند اعتراف کرد، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شد. 

ضرب و شتم پزشک و پرستار توسط همراهان یک بیمار

با فوت یک بیمار کهنسال در بخش داخلی بیمارستان امام رضا (ع)، همراهان او پزشک معالج را مورد فحاشی و ضرب و شتم قرار دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، همراهان یک بیمار کهنسال در بخش داخلی بیمارستان امام رضا (ع) در ساعات اولیه بعدازظهر دیروز(یکشنبه 26 آبان)  به دنبال وضعیت حاد بیمار که علی رغم تلاش تیم پزشکی، به فوت بیمار منجر شد، پزشک معالج و بعضی پرسنل بخش داخلی بیمارستان را مورد فحاشی و ضرب و شتم شدید قرار دادند و بینی پزشک را شکستند.

علی خرسند رئیس بیمارستان امام رضا (ع) گفت: بیمار مذکور که 91 سال سن داشت به دلیل بیماری حاد ریوی و قلبی در قسمت جنرال بخش داخلی این بیمارستان بستری بوده و در روز حادثه در حالی که اقوام و بستگان بیمار در حال ملاقات و عیادت او بوده اند  بیمار ناگهان دچار یک حمله قلبی شد.

او ادامه داد: متعاقب ایست قلبی بیمار و مطلع شدن پرسنل بخش، آن ها بلافاصله کار احیای بیمار را آغاز  و در همان حال  رزیدنت مقیم بخش را از وضعیت بیمار مطلع ساختند.

خرسند افزود: چون عملیات احیا بیش از زمان عادی به طول می کشد پزشک و پرستاران از همراهان بیمار خواستند که اتاق را ترک کنند که فضا آرا م تر شود تا آن ها بتوانند به وظایف خود رسیدگی کنند.

او ادامه داد: در آن روز چندین بیمار در این بخش بستری بوده اند که با سر و صدا و فحاشی که توسط همراهان این بیمار صورت گرفته و با شرایط اضطراب آلودی که ایجاد شده، همگی دچار سراسیمگی و آسیب روحی و جسمی شده و وضعیت بیماری شان بدتر شده است.

او ادامه داد: به هر حال آن روز درگیری رخ داده و تعدادی از پرسنل مصدوم شده اند و شکایتی شده و قانون هم پیگیری خواهد کرد.