آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۴۸
بین الملل
۹

خبر

کاهش اختلاف حزب محافظه کار انگلیس با حزب کارگر

نتایج تازه ترین نظرسنجی ها حاکی از آن است که اختلاف میان حزب محافظه کار انگلیس با حزب کارگر به 9 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، نتایج تازه ترین نظرسنجی که برای برنامه «صبح بخیر بریتانیا» شبکه «ITV» انجام شده ، حاکی از آن است که اختلاف حزب محافظه کاران «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در مقابل حزب کارگر به 9 درصد کاهش یافته است.بنا بر گزارش رویترز، علی رغم آنکه اختلاف حزب محافظه کار در مقابل حزب کارگر کاهش یافته اما همچنان حزب بوریس جانسون در آستانه انتخابات ملی 12 دسامبر (21 آذرماه) در نظرسنجی ها پیشتاز است. نظرسنجی فوق نشان می دهد که محافظه کاران از حمایت 42 درصدی برخوردارند که در مقایسه با نظرسنجی پیشین، یک درصد افزایش یافته است و این در حالی است که حمایت از حزب کارگر با افزایش سه درصدی به 33 درصد و حمایت از دموکرات های لیبرال طرفدار اتحادیه اروپا نیز با کاهش چهار درصدی، به یازده درصد رسیده و حمایت از حزب برگزیت با کاهش دو درصدی به سه درصد رسیده است. «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس که اکنون در راس حزب محافظه کار قرار دارد قصد داشت تا 31 اکتبر (9 آبان ماه)، لندن را با توافق یا بدون آن از اتحادیه اروپا خارج کند که با مخالفت پارلمان سرانجام مجبور شد تمدید مهلت برگزیت تا پایان ژانویه سال آینده میلادی را بپذیرد.

رافائل گروسی رسما مدیرکل آژانس شد

«رافائل گروسی»، در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی، به عنوان مدیرکل جدید آژانس برای یک دوره چهارساله مورد تایید قرار گرفت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس،گروسی پس از تایید در جلسه  آژانس بین المللی انرژی اتمی، به عنوان مدیرکل جدید آژانس سوگند یاد کرد. این دیپلمات آرژانتینی از روز سوم دسامبر (12 آذرماه) رسما کار خود را به عنوان ششمین مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از آغاز بنیانگذاری این سازمان در سال 1957 تاکنون، آغاز می کند.رافائل گروسی در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بعد از انتصاب رسمی به عنوان مدیرکل جدید این سازمان گفت: «آژانس یک نهاد قدرتمند با یک ماموریت منحصر به فرد است و من می خواهم اطمینان دهم که این نهاد، با تمام توان خدمت رسانی می کند.» وی ادامه داد: «عملکردهای ما حوزه های بسیار متنوعی را پوشش می دهد که شامل دارو، کشاورزی، انرژی، تغییرات اقلیمی و عدم اشاعه تسلیحات هسته ای می شود. فعالیت های آژانس برای تمامی کشورهای عضو و شهروندان آنها حائز اهمیت است.»

هشدار درباره فرار هزاران داعشی از زندان الناصریه

دبیرکل شورای عشایر عربی عراق درباره فرار 6 هزار داعشی از زندان مرکزی «الناصریه» در سایه تشدید ناآرامی های استان «ذی قار» هشدار داد.

«ثائر البیاتی»، دبیرکل شورای عشایر عربی عراق، درباره احتمال فرار 6 هزار داعشی از زندان «الناصریه» مرکز استان «ذی قار» در نتیجه ناآرامی های اخیر این استان هشدار داد.وی در گفت وگو با پایگاه خبری «المعلومه» اظهار داشت: تظاهرات های کنونی در استان «ذی قار» اگر مسالمت آمیز باشد، یک حق قانونی است و کسی به آن اعتراضی ندارد اما در این میان نگرانی هایی وجود دارد درباره این مسئله که برخی عناصر حاضر در صفوف معترضان، تلاش کنند وارد زندان الناصریه شوند وزندانیان داعشی را آزاد کنند. دبیرکل شورای عشایر عربی از عشایر اصیل جنوب عراق خواست که به این خطر توجه داشته باشند و کسانی که به دنبال تخریب عراق هستند را طرد کنند.