آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۵۲۶
جامعه
۱۳
محیط زیست

رییس سازمان محیط زیست: زورمان به خودروسازان نمی رسد

گروه اجتماعی: اظهارنظر دوباره عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت محصولات خودروسازان و تاثیر آن بر آلودگی هوا افتادن در چرخه معیوبی است که سال هاست خودروسازان با تکیه بر آن خودروهای نامرغوب تولید کرده اند. رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفته است: ما زورمان به خودروسازها نمی رسد. اگر قرار بر تولید استاندارد موتوسیکلت و خودروها باشد باید کارخانجات را تعطیل کنیم و در این صورت میلیون ها نفر بیکار می شوند.

این در حالی است که واقعی کردن نرخ بنزین یکی از سخت ترین کارهایی بود که سال های بسیاری نمایندگان مجلس و دولت های مختلف از انجام آن به سبب تبعات اجتماعی-اقتصادی آن طفره می رفتند. با این حال اینک بهای بنزین به رقم واقعی آن نزدیک شده است اما همچنان خودروسازان پشت این بهانه که اگر بخواهند کیفیت محصولات شان را ارتقا دهند چنین و چنان می شود، پنهان شده اند. از سوی دیگر همواره با ترسیم تصویری ترسناک از تعطیلی کارخانه های خودروسازی از کالبدشکافی ناتوانی خودروسازان در تولید خودروهای باکیفیت و همراه با محیط زیست خود را محروم کرده ایم.

در این شرایط عیسی کلانتری در ارتباط تلفنی با یک برنامه رادیویی توضیح داده است: جالب است که خودروسازان تقاضا کرده بودند که فیلترهای دوده را به دلیل تحریم ها از کامیون ها بردارند درحالی که 10 سال قبل که تحریم نبودیم آقایان فیلتر در کامیون ها استفاده نمی کردند و الان به بهانه سال رونق تولید همه جور سوءاستفاده می کنند. معاون رییس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تهران و خیلی از شهرهای بزرگ جهان امروز گرفتار هوای ساکن و سرد هستند. او با بیان اینکه مصرف سوخت های فسیلی در ایران بسیار بالاست، گفت: ماشین آلاتی که این سوخت ها را می سوزانند قدیمی و از کار افتاده اند. به عنوان مثال دو میلیون و 700 هزار موتوسیکلت کاربراتوری در سطح شهر تهران داریم که هر کدام به اندازه هشت خودروی بنزین سوز آلاینده تولید می کنند، ضمن اینکه اکثر این موتوسیکلت ها اسقاطی و از رده خارج هستند. کلانتری با تاکید بر لزوم نوسازی و تولید موتوسیکلت های برقی یا حداقل انژکتوری اظهار کرد: بیش از 80درصد موتوسیکلت ها وسیله معیشت مردم هستند اما متاسفانه کارخانجات موتورسازی اقدامات لازم را انجام نداده اند. رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین توضیح داد: 70 هزار کامیون شب ها وارد تهران می شدند و گازوییل می سوزاندند، این کار در کنار زباله سوزی ها آلاینده های اصلی شهر را تولید می کنند. ما بیش از حد ظرفیت کلان شهرها سوخت فسیلی مصرف می کنیم، به طوری که سرانه مصرف سوخت فسیلی در ایران 6 برابر کشور ترکیه است. او ضمن ابراز تشکر و قدردانی از وزارت نفت گفت:

در حال حاضر بیش از 85درصد بنزین تولیدی کشور استاندارد یورو 4 و یورو 5 است درصورتی که قبلا حتی زیر یورو 2 بود. او مشکل اصلی را استاندارد نبودن قوای محرکه کشور (صنعت خودرو و موتوسیکلت) دانست و اظهار کرد: تمام ذرات آلاینده در شرایط هوای سرد در سطح پایین شهر می مانند و جابه جا نمی شوند و از طرفی با ساخت و سازها و برج سازی ها هوا رد و بدل نمی شود، بنابراین وزش بادهای کم سرعت اثری ندارند. کلانتری سیستم اتوبوسرانی را «فشل» توصیف کرد و گفت: بیش از نیمی از اتوبوس های شهر تهران اسقاطی هستند و نباید وارد شهر شوند و از طرفی می گویند مردم در خیابان می مانند. رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شهرداری تهران توان نوسازی شهر و مردم هم توان نوسازی کامیون ها را ندارند، اظهار کرد: اقتصاد کشور به قدری قوی نیست که خواسته های اجتماعی مردم برآورده شود.