آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۵۲۶
ورزش
۱۴
چهره

به بهانه درخشش کاوه رضایی در شارلروا

ماشین گلزنی گورخرهای وحشی

یکی از ستاره های فوتبال ایران که این روزها حسابی غوغا به پا کرده، کاوه رضایی است. مهاجم سابق تیم های ذوب آهن و استقلال که فوتبالش را در بلژیک با شارلروا آغاز و بعد از درخشش راهی بروژ شده بود، بعد از ناکامی در تیم جدید مدتی است به تیم سابق خود یعنی شارلروا بازگشته و دوباره ماشین گلزنی اش را به راه انداخته است. مهاجم خوش استایل و خوش تکنیک ایرانی در پنج بازی اخیر تیمش در لیگ بلژیک موفق شده است، هفت گل به ثمر برساند. درخشش کاوه باعث شده است تیمش که شروع نه چندان خوبی در رقابت های امسال نداشته حالا به رده چهارم جدول برسد. البته در کنار کاوه رضایی نباید از نقش تاثیرگذار علی قلی زاده نیز به راحتی عبور کرد. هافبک تکنیکی تیم ملی که با بدشانسی جام جهانی 2018 را از دست داد و مدتی به خاطر مصدومیت از میادین دور بود، بعد از اضافه شدن به ترکیب تیمش خیلی زود به کیفیت سابق بازگشته و در کنار کاوه زوج ایرانی جذاب فوتبال بلژیک را ساخته است.

کریم بلحسین سرمربی شارلروا که به گورخرهای وحشی بلژیک مشهورند بعد از درخشش کاوه در ترکیب تیمش در مورد این مهاجم گفت: «کاوه برای رسیدن به ترکیب اصلی 2 ماه زحمت کشید تا توانست جایگاه ثابتی در تیم پیدا کند. او در بازی های گذشته گل های زیاد و بسیار مهمی برای ما به ثمر رسانده تا توانایی هایش را بار دیگر نشان دهد. او الگوی تلاش بی وقفه و از خودگذشتگی است. همیشه به همراه تیم تلاش می کند و هر چه می داند به بازیکنان یاد می دهد. واقعا باعث خوشحالی ام است که چنین بازیکنانی در تیم ما وجود دارند.»

البته جدا از بلحسین که قطعا باید از داشتن بازیکنی همچون کاوه رضایی خوشحال باشد، ما نیز از روی فرم بودن کاوه رضایی بسیار خوشحالیم. مهاجمی که اگر بتواند همین روند را ادامه دهد در ادامه راه تیم ملی و بازی های حساس پیش رو کمک زیادی به فوتبال کشورمان خواهد کرد. کاوه رضایی البته مدتی به دلیل عدم درخشش در بروژ و مصدومیت از ترکیب تیم ملی دور مانده بود اما حالا با توجه به این وضعیت او قطعا می تواند به داشتن جایگاهی ثابت در تیم ملی امیدوار باشد. البته وضعیت تیم ملی در حال حاضر اصلا مشخص نیست و سرمربی فعلا رسمی ایران یعنی مارک ویلموتس احتمالا تنها آدم مربوط به فوتبال ایران است که بازی های کاوه را دنبال نمی کند، اما بدون شک هر کس هدایت تیم ملی را در آینده به عهده بگیرد توجه ویژه ای به مهاجم گلزن ژوپیتر لیگ بلژیک خواهد داشت.