آرشیو دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۰
حوادث
۱۱

رخداد

صدها تابلو فرش در آتش سوزی مهیب  از  بین رفت

شرق: کارگاه رنگ کاری و قاب سازی تابلوفرش در داخل گاراژ بزرگی در محله نعمت آباد دچار آتش سوزی شد و صدها تابلو فرش در میان شعله های آتش از بین رفت. وقوع این حادثه ساعت 21:35 شنبه ازطریق شاهدان به سامانه 125 اطلاع داده شد و بلافاصله آتش نشانان به محل آتش سوزی در بزرگراه آیت الله سعیدی، نرسیده به پاسگاه نعمت آباد، خیابان طالقانی اعزام شدند. حسن سیفی، مدیر منطقه چهار عملیات سازمان آتش نشانی تهران که در محل این حادثه حضور یافته بود، دراین باره گفت: در یک گاراژ به مساحت تقریبی هشت هزار متر مربع بیش از 30 باب انواع کارگاه صنعتی و تولیدی شامل کارگاه های تراشکاری، رویه کوبی مبلمان، اتاق سازی خودرو و صافکاری و نقاشی در متراژهای مختلف وجود داشت که در جریان آتش سوزی در این مکان، یک کارگاه رنگ کاری تابلو فرش به مساحت تقریبی200 مترمربع طعمه آتش سوزی شد. او با اعلام اینکه شعله های آتش در حال سرایت به کارگاه های مجاور نیز بود، ادامه داد: نیروهای آتش نشانی بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز این گاراژ، با به کارگیری دستگاه های تنفسی و تجهیزات خاموش کننده از چند جهت به کانون آتش نزدیک شدند و عملیات مهار شعله های سرکش آتش در کارگاه تابلو فرش را آغاز کردند. سیفی افزود: هم زمان گروه دیگری از آتش نشانان پس از مجهز شدن به تجهیزات انفرادی به جست وجو در قسمت های مختلف گاراژ پرداختند که خوشبختانه پس از بررسی همه نقاط کارگاه تابلو فرش، معلوم شد هیچ یک از کارگران در میان دود و حرارت گرفتار نشده بود. مدیر منطقه چهار عملیات تصریح کرد: در جریان این آتش سوزی تمامی کارگاه 200 مترمربعی تابلوفرش که در داخل آن تعداد زیادی تابلو فرش و بشکه های چسب و رزین و همچنین مقادیر زیادی قاب های چوبی وجود داشت، درکام شعله های آتش فرو رفته بود و همچنین هر آن احتمال داشت آتش به کارگاه های اطراف آن سرایت کند که نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه، این آتش سوزی گسترده را مهار و کاملا خاموش کردند و نیز از سرایت شعله های آتش به کارگاه های همجوار جلوگیری کردند. او با اعلام اینکه هیچ یک از کارگران و افراد حاضر در این حادثه مصدوم نشدند، تاکید کرد: علت بروز این آتش سوزی و نیز برآورد دقیق میزان خسارات وارده، در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

کلاهبرداری آژانس هواپیمایی  از 40 نفر

مدیر یک آژانس هواپیمایی که به بهانه اخذ ویزا و اقامت در خارج از کشور بالغ بر 15 میلیارد ریال از 40 نفر کلاهبرداری کرده و متواری شده بود، دستگیر شد. سردار «مهدی معصوم بیگی»، فرمانده انتظامی استان اصفهان، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت تعداد زیادی از شهروندان در شهرستان شاهین شهر و میمه مبنی بر کلاهبرداری یک آژانس هواپیمایی و جهانگردی از آنان موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.او افزود: در تحقیقات صورت گرفته ازسوی کارآگاهان مشخص شد این دفتر به صورت غیرقانونی در زمینه اخذ ویزا و اقامت هم وطنان در خارج از کشور فعالیت داشته و به این بهانه نیز اقدام به بستن قرارداد با مشتریان و اخذ مبالغ سنگین از آنان کرده است. سردار معصوم بیگی با بیان اینکه این دفتر پس از مدتی تعطیل و کارکنان آن متواری شده بودند، گفت: بررسی های صورت گرفته حاکی از کلاهبرداری 15 میلیارد ریالی آژانس هواپیمایی و جهانگردی از 40 نفر بود. این مقام انتظامی ادامه داد: سرانجام کارآگاهان با تلاش شبانه روزی و به کارگیری یک سری اقدامات علمی و تخصصی موفق شدند یکی از مدیران متواری این دفتر را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند که او پس از دستگیری در مواجهه با مدارک و مستندات ارائه شده به جرم خود اعتراف کرد. سردار معصوم بیگی با بیان اینکه تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری سایر عوامل مرتبط با این پرونده کماکان ادامه دارد، به شهروندان توصیه کرد از پرداخت وجوه به موسسات و دفاتری که به صورت غیر قانونی و غیر مجاز فعالیت می کنند، خودداری کرده و در صورت مشکوک شدن به فعالیت این گونه دفاتر موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

سارقان با 48 فقره سرقت راهی زندان شدند

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری اعضای باند سه نفره سارقان و کشف 48 فقره سرقت درون خودرو و دوچرخه خبر داد. سرهنگ «فرج شجاعی» گفت: ماموران حین گشت زنی به سه نفر که نیمه شب در حال پرسه زنی در بین خودروهای پارک شده بودند، مظنون شدند و آنان را دستگیر کردند.سرهنگ شجاعی با بیان اینکه متهمان دستگیرشده برای ادامه تحقیقات به کلانتری منتقل شدند، بیان کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد هر سه نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار هستند. این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان در برابر ادله و مستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند و به 48 فقره سرقت درون خودرو و دوچرخه اعتراف کردند، ادامه داد: این سارقان حرفه ای تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند.