آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
شهرستان ها
۷

قطار وعده ها بعد از 5 سال هنوز به مقصد نرسیده است

اجرای پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان به تهران جزو مصوبات دولت یازدهم در سفر استانی رئیس جمهور به زنجان بود، اما هنوز بعد از گذشت پنج سال این پروژه 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 30 درصد باقی مانده نیازمند تامین اعتبارات ملی است.

رئیس جمهور در پایان مهر ماه سال 93 به همراه برخی از اعضای کابینه دولت تدبیر و امید سفر استانی به شهر غواصان دریادل داشت و در راستای اجرا و اتمام پروژه های نیمه تمام و توسعه و پیشرفت استان زنجان وعده هایی به مردم داد.

مردمانی که شمع امید به وعده های حسن روحانی و دولت تدبیر و امید را در دل روشن کردند تا شاید بتوانند در آینده ای نزدیک با زنجانی پیشرفته، پروژه هایی سراسر افتتاح شده، اشتغال اشباع شده مواجه شوند اما بعد از گذشت پنج سال برخی از پروژه ها همانند دو خطه کردن مسیر ریلی زنجان به تهران نیمه کاره مانده است و قطار بسیاری از وعده ها همچون تکمیل و توسعه پتروشیمی، دو خطه کردن راه آهن زنجان به تهران و اشتغال جوانان، هنوز به مقصد نرسیده است.

این درحالی است که تکمیل و بهره برداری از پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان به تهران می توانست بر توسعه منطقه، کاهش میزان بار محوری خطوط، کاهش ترافیک خط ها، سریع تر رسیدن قطارها به مقصد، صرفه جویی در مصرف سوخت، افزایش سرعت خدمات به مردم، کاهش حجم ترافیک و تصادفات و افزایش سرمایه گذاری به دلیل راحتی دسترسی به خط راه آهن اثرگذار باشد و زنجانی هرچه توسعه یافته را موجب شود، اما با وجود اینکه قرار بود در عرض دو سال این پروژه افتتاح شود، پروژه هنوز هم مورد بهره برداری قرار نگرفته و قطار به منزل گاه نرسیده است.

مدیرکل راه آهن شمال غرب کشور در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از زنجان، اظهار داشت: میزان پیشرفت پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان به تهران 70  درصد است با اینکه قرار بر اتمام پروژه و بهره برداری در سال 96 بود،  به دلیل نبود منابع مالی پروژه در حال حاضر نیز تکمیل نشده است.

به گفته وی این طرح جز طرح های ملی است و از تهران به زنجان و سپس میانه اجرایی خواهد شد و باید از محل ملی اعتبارات لازم جهت تکمیل طرح تامین شود تا پیمانکاران بتوانند در جهت ادامه کار اقدام کنند.

علی خدایی با بیان اینکه راه آهن در این پروژه به پیمانکاران نیز بدهکار است، افزود: استاندار و مسئولین راه آهن پیگیر هستند تا منابع مالی تزریق شده و کار سرعت بیش تری به خود گیرد، در صورتی که منابع مالی مورد نیاز پروژه تامین شود از نظر فنی طرح در عرض شش یا حداکثر هشت ماه به پایان می رسد.

مدیرکل راه آهن شمال غرب کشور با بیان اینکه پیگیر اختصاص اضافه کردن قطار صبح برای زنجان به تهران هستیم، گفت: اختصاص این قطار فعلا نهایی نشده اما موافقت های اولیه از سوی مسئولان داریم تا هر روز صبح یک قطار مسافربری از زنجان به تهران حرکت داشته باشد.