آرشیو سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۱
حوادث
۱۱

پنج قاره

60  کشته بر اثر رانش زمین در کنیا

آمار قربانیان رانش زمین ناشی از باران های سیل آسا در کنیا به 60  نفر رسید و همچنان هفت نفر مفقود هستند.

دبیر هماهنگی های ملی دولت مستقر در وزارت کشور کنیا دراین باره اعلام کرد باران های شدید شب شنبه در مجاورت مرز اوگاندا و سودان جنوبی  تاکنون 60 نفر را به کام مرگ برده که 15 نفر از آنها کودک هستند.

وی با اعلام اینکه تحقیقات جمعیتی برای تعیین دقیق آمار تلفات آغاز شده است، افزود، نیروهای ارتش و پلیس در مناطق آسیب دیده مستقر هستند تا علاوه بر تامین امنیت مالی شهروندان منطقه اقدامات لازم را برای خارج کردن قربانیان و مجروحان از زیر گل ولای انجام دهند.

بر اساس این گزارش، رانش زمین در کنیا همچنین باعث شکسته شدن پل ها و تخریب جاده ها شده و راه های دسترسی به روستاها را مسدود کرده است.

نهادهای محلی و بین المللی بشردوستانه همچنان در حال کمک رسانی به آسیب دیدگان این حادثه و بازماندگان آنان هستند و در عین حال، برای بازسازی ساختمان ها، پل ها و جاده های تخریب شده مردم نیز وارد عمل شدند.

بر اثر بارش های شدید یک هفته اخیر، دو روستا در کنیا آسیب های بسیار جدی دیده و چندین روستای دیگر نیز از 20 تا 60  درصد خسارت متحمل شده و در پی این بارش های شدید و رانش زمین متعاقب آن راه های ارتباطی زیادی قطع شده و همچنین خسارت قابل توجهی به زیرساخت های مناطق شمالی کنیا وارد شده است.

سقوط اتوبوس در پرو 10 کشته برجا گذاشت

دست کم 10 نفر در حادثه سقوط یک اتوبوس در مرکز پرو کشته شدند.

در این حادثه یک دستگاه اتوبوس مسافربری به درون رودخانه ای در مرکز پرو سقوط کرد که موجب کشته شدن 10 نفر و مصدومیت 20 نفر دیگر شد.

گزارش ها حاکی از آن است که این اتوبوس با 50 مسافر از مسیر اصلی منحرف شد و از ارتفاع حدود 200متری به داخل رودخانه سقوط کرد.

بررسی های اولیه نشان می دهد راننده اتوبوس به دلیل بارش باران، لغزندگی آسفالت، وجود مه غلیظ و سرعت زیاد کنترل آن را از دست داده است.

2 تن کوکائین در زیردریایی

پلیس اسپانیا از کشف و ضبط زیردریایی حامل بیش از دو هزار کیلوگرم کوکائین خبر داد.

پلیس اسپانیا با بیان اینکه از این زیردریایی بیش از دوهزار کیلوگرم کوکائین کشف و ضبط شد، اعلام کرد: در جریان این عملیات دو نفر دستگیر شدند و نفر سوم توانست فرار کند.

بنا بر این گزارش، همه این افراد اهل اکوادور هستند.

مبدا حرکت این زیردریایی کلمبیا بود و پلیس در حال بررسی این احتمال است که این زیردریایی در همه مسیر آمریکای جنوبی تا این کشور حامل محموله مواد مخدر بوده است.