آرشیو چهار‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۶
حوادث
۱۱

پنج قاره

5 کشته بر اثر انفجار معدن در چین

دست کم 15 کارگر در حادثه انفجار در معدن زغال سنگ در شمال چین کشته شدند. بنابر اعلام مقامات محلی، در حادثه انفجار گاز که عصر روز دوشنبه در معدن زغال سنگ در استان «شانشی» اتفاق افتاد، دست کم 15 کارگر جان خود را از دست دادند و 9 نفر دیگر نیز مصدوم شدند. مقامات محلی این استان اظهار کردند: 11 نفر از کارگران بدون هیچ گونه آسیب دیدگی توانستند خود را نجات دهند و علت وقوع این انفجار در دست بررسی است.

 انفجار گاز از دلایل اصلی مرگبارترین حوادث معدنی در جهان است. همچنین معادن چین از جمله مرگبارترین معدن ها در جهان هستند، به طوری که حدود 80 درصد از قربانیان این گونه حوادث در سراسر جهان به این کشور تعلق دارد.

مرگ 25 نفر در آلمان در پی مصرف گوشت آلوده

آلمان تحقیقات درباره مرگ 25 نفر که گفته می شود به دلیل ابتلا به عفونت لیستریا در اثر مصرف گوشت آلوده جانشان را از دست داده اند، آغاز کرده است. بیش از یک ماه پیش، شرکت تولیدکننده گوشت «ویلکه والدیکر» و در پی شیوع مشکوک لیستریا مجبور به توقف تولیدات شد، بااین حال اکنون مقیاس این رسوایی گسترش یافته است. دادستان عمومی آلمان تحقیق خواهد کرد که آیا محصولات کالباس ویلکه با مرگ 25 نفر و بستری شدن 12 نفر به طور مستقیم ارتباط دارد یا خیر. دادستان می خواهد مشخص کند که آیا این شرکت تولیدکننده گوشت را باید مقصر مرگ این افراد دانست؟ در تاریخ دوم اکتبر دفتر بازرسی دامپزشکی منطقه والدک- فرانکنبرگ در مرکز آلمان به دلیل شیوع لیستریا و ردیابی این بیماری در ارتباط با شرکت پیتزای سالامی و سوسیس پخته، دستور تعطیلی شرکت ویلکه والدیکر را صادر کرد. تحقیقات موسسه «دابرت کوچ» ارتباط میان گوشت آلوده و مرگ دو فرد مسن را تایید کرده است. درمجموع 37 نفر با میانگین سنی 74 سال به باکتری لیستریا مبتلا شده اند که 25 نفر آنها جانشان را از دست داده اند.

برف و سیلاب در اتریش قربانی گرفت

در اثر بارش سنگین برف، طغیان رودخانه ها و دریاچه ها و وقوع سیلاب در اتریش تاکنون یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

یک مرد 80 ساله به دلیل دفن شدن خانه اش در زیر آوارهای گل رودها در ناحیه «بد کلاینکرشایم»، واقع در جنوب اتریش کشته شده است.

وقوع گل رود همچنین در ناحیه «بد گزته آین»، واقع در جنوب شهر «زالتسبورگ» اتریش منجر به تخریب دو خانه و دفن دو زن زیر آوارها شد. آتش نشانان یکی از آنها را به سرعت و دیگری را پس از چندساعت نجات دادند. هر دوی این زن ها مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. در «گورکتال»، واقع در منطقه «کرنتن» نیز حدود 70 آتش نشان به دلیل طغیان رودخانه «گورک» مجبور به تخلیه ساکنان 15 ساختمان شدند. به دنبال بارش سنگین برف در اتریش چندین خط قطار با اختلال مواجه شده و حدود هزارو 700 خانه نیز برای چندین ساعت با قطعی برق روبه رو شدند.

همچنین راه های ارتباطی چندین روستا در جنوب اتریش به دلیل بارش شدید برف مسدود شده است.

مدارس اتریش فعلا تعطیل شده و بالگردها کوه های مجاور مناطق مسکونی را به دلیل وقوع بهمن های احتمالی مورد بررسی قرار داده اند.