آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۴
فرهنگی
۱۹
خبر روز

تفاهم نامه ای میان صندوق اعتباری هنر و بانک قرض الحسنه مهر ایران امضا شد

امید به کاهش مشکلات جامعه فرهنگ و هنر

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از امضای تفاهم نامه این صندوق با بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد. به موجب این تفاهم نامه، فعالان فرهنگی و هنری کشور می توانند از امکانات مالی ویژه ای استفاده کنند.سید حسین سیدزاده، هدف از انعقاد این قرارداد را تامین و رفع احتیاجات ضروری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه دانست که قرار است در چهارچوب ضوابط صندوق و مقررات بانکی پرداخت شود.

سیدزاده با اشاره به همکاری موثر صندوق اعتباری هنر با بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: «خوشبختانه بانک قرض الحسنه مهر ایران طی دو سال گذشته همکاری خوبی با صندوق اعتباری هنر در اعطای تسهیلات قرض الحسنه به فعالان فرهنگی و هنری کشور داشته است.» او با اشاره به مبلغ وام های پرداختی به اعضای صندوق در 3 سال گذشته تصریح کرد: «در سال 95 صندوق اعتباری هنر مبلغ  یک میلیارد و 920 میلیون تومان به 315   نفر و در سال 96 بیش از 3میلیارد تومان به 624 نفر پرداخت کرده است.»

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر توضیح داد: «در سال 97 شاهد رشد چشمگیر بهره مندی اعضای صندوق از تسهیلات قرض الحسنه بودیم. بر این اساس  1464نفر از اعضاء به منظور اخذ 9/6 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه (بدون بهره) به بانک قرض الحسنه مهر ایران معرفی شدند. در نه ماهه سال 98 نیز 1100 نفر از اعضاء به منظور اخذ حدود 7 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ضروری (بدون بهره) به بانک عامل معرفی شدند که در ادامه همکاری با بانک مهر این روند تسریع خواهد شد. از مهم ترین اقدامات صندوق، هدایت منابع به سمت استان ها با اولویت استان های کم برخوردار بود.» سیدزاده با اشاره به همکاری مجدد با بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: «امیدواریم براساس این تفاهم نامه با اعطا تسهیلات قرض الحسنه به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران عضو صندوق طی امسال و سال آتی از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کاسته شود و فعالان فرهنگی و هنری بتوانند نقش موثر خود را گسترش فرهنگ و هنر ایرانی و نشاط اجتماعی ایفا کنند.»