آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۰
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

کشف موادمخدر

بندرعباس- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف انواع مواد افیونی خبر داد.

سرتیپ «غلامرضا جعفری» گفت: ماموران انتظامی هرمزگان با اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان طی یک عملیات هفت دستگاه خودرو سبک و سنگین و سه دستگاه موتورسیکلت حامل موادمخدر را توقیف و 39 سوداگر مرگ را دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: در این عملیات 583 کیلو و 95 گرم انواع موادمخدر کشف شد. وی ادامه داد: این مقدار مواد شامل 577 کیلو و 122 گرم تریاک، 646 گرم حشیش، 402 گرم هروئین و پنج کیلو سایر مواد است.

مرگ خاموش

اراک- خبرنگار کیهان: مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری محلات گفت: نشت گاز منواکسید کربن در یک واحد مسکونی محلات جان مرد 75 ساله را گرفت.

 محمود فلفلی، افزود: در تماس تلفنی با سامانه 125 آتش نشانی محلات مرگ مشکوک در یک واحد مسکونی در یکی از مناطق این شهرستان گزارش شد، ماموران پس از حضور در محل حادثه با پیکر بی جان مردی مواجه شدند و در بررسی مشخص شد روشن بودن اجاق گاز غیراستاندارد و باز بودن اطراف لوله آبگرمکن باعث نشت گاز منواکسید کربن و مرگ یک نفردر این واحد مسکونی شده است پزشک قانونی پس از بررسی مرگ این مرد 75 ساله محلاتی را مسمومیت با گاز منواکسید کربن اعلام کرد.

قاچاق کالا

خرم آباد- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان لرستان از کشف 13 میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان خبر داد.

سرتیپ «حاجی محمد مهدیان نسب» گفت:  کشف 858  طاقه پارچه، دوهزار و 277 قلم انواع کالای قاچاق شامل لوازم آشپزخانه و آرایشی- بهداشتی، البسه و کفش ورزشی، نفت سفید و چای به ارزش 13 میلیارد ریال با دستگیری 29 متهم از دستاوردهای پلیس در 48  ساعت گذشته است.

فرمانده انتظامی لرستان در ادامه توقیف 86 دستگاه موتورسیکلت و 183 خودرو متخلف و حادثه ساز، جمع آوری 69 معتاد متجاهر و پرخطر، دستگیری  89 نفر مشمول و متهم تحت تعقیب را از دیگر اقدامات پلیس لرستان در دو روز گذشته برشمرد. این مقام انتظامی همچنین از کشف 102 کیلوگرم تریاک توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر و 13 راس دام سرقتی، استعلام 900 دستگاه خودرو مظنون و رصد 560 مورد میادین و چهارراه های استان در این مدت عنوان کرد.

سرعت زیاد حادثه آفرید

شیراز- خبرنگار کیهان: رئیس پلیس راه شمالی استان فارس گفت: واژگونی سواری زانتیا در محور زرقان به سمت مرودشت، یک کشته و چهارمجروح بر جای گذاشت. سرهنگ «عبدالهاشم دهقانی» گفت: ماموران به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند یک سواری زانتیا با پنج سرنشین در محور مذکور در حرکت بوده که واژگون و بر اثر آن یک نفر از سرنشینان فوت و چهار نفر دیگر مجروح و راهی بیمارستان شدند.

وی عنوان داشت: کارشناسان تخطی از سرعت مطمئنه راننده را علت وقوع این حادثه رانندگی اعلام کردند.

جاسازی مواد مخدر

یزد- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان یزد، گفت: در عملیات ماموران پلیس یزد 260 کیلو تریاک و 63 کیلو و 300 گرم حشیش کشف شد.

سرتیپ «محمدرضا میرحیدری»  گفت: ماموران پلیس با انجام کار اطلاعاتی از تردد قاچاقچیان با یک دستگاه خودرو سواری حامل محموله مواد افیونی مطلع شدند. وی ضمن اشاره به رصد اطلاعاتی، شناسایی و توقیف خودرو پژو حامل این محموله در محور «بافق- یزد» افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو 260 کیلو تریاک و 63 کیلو و 300 گرم حشیش کشف کردند.

وی با بیان اینکه در این خصوص دو قاچاقچی دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: این محموله از جنوب شرق کشور به مقصد تهران بارگیری شده بود.