آرشیو یک‌شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۵
حوادث
۱۱

رخداد

سوءاستفاده سارق سحرخیز از ورزش صبحگاهی شهروندان

شرق: رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق لوازم خودروی سابقه دار و تحت تعقیب خبر داد و گفت متهم به بیش از صد فقره سرقت اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه «مرتضی نثاری»، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در تشریح این خبر گفت :چندی قبل زنی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس شکایتی مبنی بر سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو مطرح کرد که پس از ثبت شکایت اولیه، پرونده به پایگاه چهارم ارجاع شد و به منظور رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان قرار گرفت. شاکی در اظهارات خود بیان کرد خودروی شخصی ام را در محدوده بوستان پلیس پارک و پس از بازگشت مشاهده کردم لوازم و محتویات داخل خودرو به سرقت رفته است. این مقام انتظامی افزود: پس از ثبت اظهارات شاکی کارآگاهان با بررسی میدانی محل سرقت و مشاهده و پایش تصاویر دوربین های مداربسته محل سرقت از زوایای مختلف در یکی از فیلم ها تصویری از سارق را به دست آوردند و از این طریق موفق به شناسایی متهم که جوانی 30ساله به نام فرزین و از سابقه داران بنام در زمینه سرقت قطعات و لوازم داخل خودرو بود، شدند. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی اذعان کرد: پرونده وارد مرحله جدیدی از تحقیقات شد و دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم قرار گرفت و سرانجام متهم در یکی از پاتوق هایش واقع در خاک سفید شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پایگاه چهارم آگاهی منتقل شد. سرهنگ کارآگاه نثاری افزود: متهم ابتدا منکر هرگونه سرقتی شد؛ اما با تحقیقات پلیسی و ارائه شواهد و قرائن موجود، چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و لب به اعتراف گشود و به تعداد صد فقره سرقت لوازم داخل خودرو به ارزش 50 میلیون تومان اقرار کرد. او گفت: متهم با شناسایی اشخاصی که در اوایل صبح برای ورزش به پارک پلیس مراجعه می کردند، در یک فرصت مناسب لوازم و محتویات داخل خودروی آنها را سرقت و اموال مسروقه را به شخصی با هویت مشخص می فروخته است. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: مال خر اموال مسروقه نیز دستگیر و پس از شناسایی شکات هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 15 تهران روانه زندان شدند.

پرسه زنی در خیابان سارقان را لو داد

شرق: رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق موبایل قاپ با 50 فقره سرقت خبر داد. سرهنگ کارآگاه «مرتضی نثاری» در تشریح این خبر گفت: چندی پیش یک فقره پرونده درباره دستگیری مظنونان به کیف قاپی به همراه دو متهم به نام های ناصر 23ساله و شاهین 25ساله دارای سابقه دستگیری به دلیل موبایل قاپی از کلانتری 190 به منظور رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع داده شد. او با اشاره به اینکه برابر محتویات پرونده متهمان در خیابان شهید کرد در حال پرسه زنی بوده و از سوی واحد گشت کلانتری دستگیر می شوند و در تعاملات صورت گرفته با کلانتری برای تحقیقات فنی و پلیسی به این یگان تحویل داده می شوند، گفت: کارآگاهان با توجه به تحقیقات صورت گرفته متوجه می شوند محل سکونت متهمان شهر پرند رباط کریم است و متهمان هیچ دلیل قانع کننده ای درباره پرسه زنی با موتورسیکلت در محل دستگیری نداشته و منکر هر گونه سرقت قاپ زنی بودند. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به کشف سه دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند از متهمان افزود: کارآگاهان به بررسی محتویات گوشی ها پرداخته و موفق به شناسایی هویت دو نفر از مالکان اصلی آنها شدند و مشخص شد گوشی های آنها چند روز اخیر در محدوده های سرکلانتری هفتم و چهارم به شیوه قاپیدن به سرقت رفته است و مال باختگان به علت مشغله و گرفتاری حتی در مراجع انتظامی و قضائی طرح شکایت نکرده اند.

کارآگاه نثاری اظهار کرد: در گام بعدی تحقیقات کارآگاهان به بررسی تصاویر ثبت شده دوربین های مداربسته از سارقانی که در چند روز اخیر سرقت کرده اند و مسیر تردد سارقان در چند روز اخیر پرداختند و جمع بندی دلایل فوق نشان داد: متهمان مرتکب تعداد زیادی سرقت های گوشی قاپی شده اند و پس از مواجهه با دلایل فوق چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و هر دو متهم به حدود 50 فقره سرقت گوشی قاپی در دو ماه اخیر اعتراف کرده و اعلام کردند اموال مسروقه را در ساعات پایانی شب به رهگذران می فروختند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه ارزش ریالی اموال سرقتی به دست سارقان 220 میلیون تومان برآورد می شود، گفت: با توجه به محدوده های زمانی و مکانی احصا شده از سرقت های متهمان و اطلاع رسانی های صورت گرفته و انجام مواجهه حضوری شکات و متهمان، تعداد 40 نفر از شاکیان سارقان را شناسایی کردند و پس از تکمیل تحقیقات هر دو متهم از سوی بازپرس شعبه یک دادسرای ناحیه 15 تهران روانه زندان شدند.