آرشیو یک‌شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۵
ورزش
۱۴

خبر

کالدرون: هیچ پیشرفتی از سوی باشگاه حاصل نشده است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از مدیران باشگاه پرسپولیس، گفت: بعد از گذشته یک هفته، باشگاه هنوز هیچ اقدامی انجام نداده و پیشرفتی حاصل نشده است. «گابریل کالدرون» سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس چندوقتی است که با باشگاه پرسپولیس بر سر مسائل مختلف از جمله مسائل مالی، جذب بازیکن و دیگر موضوعات دچار چالش شده است. این مربی آرژانتینی هنگام ترک ایران هم انتقادات تندی را از باشگاه مطرح و از هواداران خداحافظی کرد.سرمربی پرسپولیس به انتقاد از مدیران باشگاه پرداخت و در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «بعد از یک هفته باشگاه هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است. دو روز به شروع تمرینات باقی مانده اما هنوز پیشرفتی حاصل نشده است».با این حال باید دید که سرمربی پرسپولیس با وجود این مشکلات و چالش ها در تمرینات تیمش شرکت خواهد داشت یا خیر.

مرگ بازیکن جوان لوشامپیونه در سانحه رانندگی

به دنبال تایید باشگاه گنگان فرانسه مبنی بر مرگ «ناتاییل جولان» مهاجم 23ساله این باشگاه در یک سانحه رانندگی، جامعه فوتبال فرانسه غرق در ماتم شد.باشگاه گنگان با انتشار بیانیه ای ضمن تایید این خبر، مراتب همدردی خود را با خانواده جولان اعلام کرد.در بیانیه مذکور هیچ جزئیاتی درخصوص مرگ این بازیکن ارائه نشده اما گزارش رسانه های فرانسوی حاکی از آن است که جولان در مسیر بازگشت از تمرین در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داده است.مهاجم جوان گنگان در سال 2015 و با پیراهن باشگاه لو آور در دسته دو فرانسه نخستین بازی رسمی و حرفه ای خود را انجام داد.او در جریان 42 بازی برای این تیم 9 گل به ثمر رساند و در ژانویه 2018 به تیم گنگان در لیگ یک فرانسه پیوست.

استعفای ایرج عرب از هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس سرانجام از هیئت مدیره این باشگاه هم استعفا داد.ایرج عرب مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس که پس از سپردن زمام امور باشگاه به محمدحسن انصاری فرد همچنان در هیئت مدیره حضور داشت از حضور در هیئت مدیره سرخ پوشان استعفا داد.موضوع این استعفا در حالی مطرح شد که در روزهای اخیر عکسی در فضای مجازی از جلسه اعضای هیئت مدیره باشگاه در یکی از رستوران های تهران منتشر شد و به نظر می رسد این استعفا با آن جلسه بی ارتباط نباشد.البته موضوع تغییرات در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس چندوقتی است که مطرح شده است اما با این حال پس از درگذشت جعفر کاشانی، تنها عضو علی البدل هیئت مدیره یعنی مهدی رسول پناه به عنوان رئیس هیئت مدیره به جمع سایر نفرات اضافه شد.با این حال باید دید تکلیف استعفای ایرج عرب که چندی پیش هم به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی انتخاب شد، چه می شود.

مذاکره استقلال با روبینیو!

نیکولو شیرا خبرنگار ایتالیایی و همکار گاتزتا دلواسپورت که در روز های اخیر توییت هایی درباره وضعیت باشگاه استقلال منتشر کرده، در آخرین توییت در همین زمینه از مذاکره باشگاه استقلال با ستاره سرشناس برزیلی خبر داده است.شیرا در آخرین توییت خود در این خصوص عنوان کرده است: «استقلال در حال مذاکره با روبینیو است. احتمال دارد بازیکن برزیلی استانبول باشاک شهیر را ترک کند و پیشنهادی از ایران دریافت کرده است».روبینیوی 35ساله که از ژانویه 2019 تاکنون در باشاک شهیر حضور دارد، در این فصل تنها شش بار برای تیم دوم جدول رده بندی سوپرلیگ ترکیه به میدان رفته و نتوانسته تاثیرگذار باشد. او آخرین بار در هفته پانزدهم سوپرلیگ ترکیه و در روز 16 دسامبر 2019، حضوری 13دقیقه ای در برابر قونیه اسپور داشته و در دو مسابقه بعدی شاگردان اوکان بوروک، نیمکت نشین بوده است.روبینیو فوتبال خود را از سانتوس آغاز کرد و خیلی زود لقب پله بعدی دنیای فوتبال را به خود اختصاص داد. او در ژوئن 2005 با قراردادی به ارزش 24 میلیون یورو به رئال مادرید پیوست و برای سه فصل پیراهن کهکشانی ها را بر تن کرد. با 35 گل در 135 بازی روبینیو به همراه رئال دو قهرمانی در لالیگا و یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا را تجربه کرد.یکم سپتامبر 2008 (آخرین روز نقل و انتقالات لیگ برتر انگلیس) و هم زمان با خریداری شدن باشگاه منچسترسیتی توسط گروه ابوظبی، روبینیو با قراردادی 42 میلیون یورویی به منچسترسیتی پیوست تا به این ترتیب به نخستین خرید بزرگ شیوخ اماراتی برای سیتی زن ها بدل شود.بعد از دو فصل حضور در سیتی، روبینیو به میلان پیوست و چهار فصل پیراهن این تیم را بر تن کرد. او البته در این دوران، برای دو مقطع به شکل قرضی به سانتوس بازگشت. گوانگژو اورگراند، اتلتیکومینیرو، سیواس اسپور و استانبول باشاک شهیر نیز تیم های بعدی روبینیو تا امروز بوده اند.روبینیو در جام های جهانی 2006 و 2010 عضوی از تیم ملی برزیل بود و این تیم را در سه کوپا آمریکا 

(2007، 2011 و 2015) همراهی کرد.