آرشیو دو‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۶
اقتصاد
۴

خبر

بورس تعطیل شد

بازار سرمایه امروز دوشنبه 16 دی ماه به دلیل تعطیلی استان تهران به منظور حضور اقشار مردم در مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی تعطیل است. با توجه به مراسم تشییع پیکر سردار شهیر قاسم سلیمانی در روز دوشنبه و تعطیلی استان تهران، یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار به ایسنا گفت: بازار سرمایه دوشنبه به دلیل حضور اقشار مردم برای حضور در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی تعطیل است. وی در پاسخ به این سوال که تعطیلی این بازار برای چه مدت خواهد بود، پاسخ داد: بازار سرمایه فقط دوشنبه تعطیل است و از روز سه شنبه مجددا به کار خود ادامه می دهد.

قیمت سکه طرح جدید به 4 میلیون و 970 هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، یکشنبه 15 دی 98 در معاملات بازار آزاد تهران به چهارمیلیون و 970 هزار تومان رسید. به گزارش مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 15 دی 98 در معاملات بازار آزاد تهران به چهارمیلیون و 970 هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهارمیلیون و 900 هزار تومان، نیم سکه دومیلیون و 520 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 560 هزار تومان و سکه یک گرمی 940 هزار تومان است.

دلار به 13 هزارو 330 تومان رسید

قیمت دلار آمریکا (اسکناس)، دیروز یکشنبه 15 دی 98 در صرافی های بانکی با 50 تومان کاهش نسبت به روز شنبه به 13 هزارو 330 تومان رسید. به گزارش مهر، قیمت دلار آمریکا (اسکناس)، دیروز یکشنبه 15 دی 98 در صرافی های بانکی با 50 تومان کاهش نسبت به روز شنبه به 13هزارو 330 تومان بود. در عین حال، هر دلار آمریکا (اسکناس) برای خرید نیز 13 هزارو 230 تومان بود.

شکست دوباره معامله گران فردایی در بازار ارز

روز شنبه اگرچه معامله گران فردایی، سودای گرانی ارز را در سر می پروراندند و در مقاطعی از روز تلاش آنها  به افزایش نرخ تا 14 هزارو 250 تومان هم منجر شد، اما روز گذشته با حضور قوی بازارساز، نرخ شکست. به گزارش مهر، بازار ارز در روز شنبه با برخی نوسانات و تحولاتی همراه بود که دوباره، کورسوی امیدی را در دل دلالان و معامله گران فردایی مبنی بر جهش نرخ ارز روشن کرد. دلالان در معاملات فردایی تلاش کردند  نرخ جهش گونه ای را بر بازار تحمیل کرده و حتی در مقاطعی از روز نیز موفق شدند  قیمت را تا مرز 14 هزارو 250 تومان هم بالا ببرند. این تلاش معامله گران فردایی در غیاب صرافی های بانکی و حضور پرقدرت بازارساز در بازار حواله و اسکناس بود که توانست نرخ را دچار نوسان کند؛ اما با گشایش رسمی صرافی ها در اولین روز هفته، سودای آنها نقش بر آب شده و هم اکنون با حضور پرقدرت بازارساز در بازار حواله و اسکناس، قیمت دلار در بازار تعدیل شده و روند نزولی به خود گرفته است. در این میان، برخی از سوداگران بازار ارز بعد از انتشار خبر حمله تروریستی آمریکا در عراق که  به شهادت مظلومانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی منجر شد، تلاش کردند در غیاب تعطیلی بازار رسمی ارز ایران، نرخ را دچار نوسان شدید کنند؛ اما روز گذشته حضور پرقدرت بازارساز، مجدد همه تلاش آنها را نقش بر آب کرد. هم اکنون بازار نسبت به روز شنبه تعدیل شده و نرخ در کانال 13 هزارتومانی در خارج از صرافی های بانکی معامله می شود؛ این در حالی است که بنا بر اعلام رسمی صرافی ملی، قیمت هر اسکناس دلار آمریکا هم اکنون برای خرید 13 هزارو 380 تومان است و پیش بینی می شود  باز هم نرخ پایین تر بیاید.