آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۹۶۸۵
شهرستان ها
۵

خبر

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)بوشهر: کمیته امداد استان بوشهر 1300 فرصت شغلی برای مددجویان فراهم کرد

بوشهر- خبرنگار رسالت: احمد لطفی با بیان این که این نهاد موظف به ایجاد اشتغال برای یک هزار و 234 مددجو بوده است ،گفت: هم اکنون کمیته امداد بوشهر با ایجاد اشتغال برای یک هزار و 310 نفر رتبه نخست کشوری را کسب کرده است. ایشان با بیان این که کاریابی و تعامل با کارفرمایان از محورهای اساسی فعالیت این نهاد برای توانمندسازی خانوارهای مددجو است، اظهار داشت: در این راستا با شناسایی و بررسی زمینه های اشتغال مددجویان در بنگاه های خصوصی و دولتی، زمینه اشتغال مددجویان را با دادن بسته های تشویقی به این مراکز ایجاد می کنیم. لطفی با تشریح فرآیند کاریابی برای مددجویان تحت حمایت گفت: با شناسایی نیروهای مددجو متقاضی کار و مورد نیاز بنگاه ها، آن ها را آموزش های کارآفرینی و تخصصی می دهیم تا به این وسیله نیاز بنگاه ها را به نیروی انسانی متخصص تامین کنیم. مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه در صورت نیاز کارفرمایان به نیروی متخصص، این نهاد آمادگی لازم برای ارائه آموزش های مهارتی مد نظر کارفرمایان در قالب «آموزش سفارش محور» مطابق با استانداردهای فنی و حرفه ای دارد، گفت: این اقدام باهدف حمایت از کارفرمایان و به منظور به کارگیری و اشتغال مددجویان انجام می شود. لطفی از الگوهای نوین در زمینه اشتغال زایی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی را یکی از اولویت های کمیته امداد در این زمینه برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و رسیدن به استقلال معیشتی از مهم ترین نیازهای خانوادهای مددجوی این نهاد است.

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی خبر داد: دستگیری دو قاچاقچی مسلح و کشف مواد افیونی در مرزهای خراسان رضوی

مشهد- خبرنگار رسالت: سردار ماشاالله جان نثار از کشف مواد افیونی و دستگیری قاچاقچیان مسلح توسط مرزبانان این استان خبر داد. وی اظهار داشت: در راستای برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و جلوگیری از ورود مواد افیونی به داخل کشور، مرزبانان هنگ مرزی تایباد، موفق شدند پس از درگیری دو قاچاقچی مسلح را دستگیر و مابقی به آنسوی مرز متواری گردیدند. ایشان در ادامه افزود: در این عملیات مرزبانان خراسان رضوی با اشرافیت اطلاعاتی و نیز رصد شبانه روزی تحرکات مرزی و انجام کمین های هدفمند پس از درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر موفق شدند 19 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک، هروئین و شیشه دو قاچاقچی مسلح و یک قبضه سلاح کلاش به همراه مهمات مربوطه را کشف نمایند. فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در پایان گفت: امروز مرزبانان خراسان رضوی با توکل به خدا و ائمه اطهار (ع) و تلاش های شبانه روزی توانسته اند امنیت پایداری را در مرزهای استان ایجاد نمایند، لذا قاچاقچیان مواد مخدر بدانند که در مرزهای این استان نخواهند توانست نقشه شوم خود را عملی نمایند.

فرمانده انتظامی استان فارس خبرداد: فرآورده های پتروشیمی قاچاق در استان فارس کشف شد

شیراز- خبرنگار رسالت: سردار رهام بخش حبیبی از توقیف یک کامیون و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش 7 میلیارد و 610 میلیون ریال در شهرستان نورآباد خبر داد. وی اظهار داشت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی در محور قائمیه به سمت نورآباد، به یک کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو، 12 هزار و 750 کیلوگرم مواد آنتی اکسیدان (فرآورده های پتروشیمی) قاچاق کشف کنند، تصریح کرد: در این باره یک نفر قاچاقچی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد. سردار حبیبی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، 7 میلیارد و 610 میلیون ریال برآورد شده است از شهروندان خواست با توجه به اینکه ورود کالای قاچاق موجب رکود تولید داخلی و کاهش سرمایه گذاری و در نتیجه افزایش بیکاری می شود هرگونه اخبار و اطلاعات در این باره را بلافاصله با مرکز فوریت های پلیسی110 در میان بگذارند.

پیمان وفاداری هزاران لرستانی با شهید سپهبد سلیمانی

خرم آباد- خبرنگار رسالت: مردم شهیدپرور استان لرستان با برپایی مراسم عزاداری شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مقام شامخ این شهید سرافراز را ارج نهادند و با روان پاک این شهید پیمان وفاداری بستند. هزاران نفر از مردم ولایت مدار استان لرستان با حضور در پادگان امام حسین(ع) و سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در مراسم عزاداری شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت کرده و مقام شامخ این شهید سرافراز را ارج نهادند و با روان پاکش، پیمان وفاداری بستند.

رئیس هیئت کشتی آبادان: جام کشتی ذوالفقار در خوزستان برگزار می شود

آبادان- خبرنگار رسالت: مسابقات هشت جانبه کشتی آزاد و فرنگی کشور به پاس شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، با عنوان جام ذوالفقار به میزبانی آبادان برگزار می شود. اسماعیل بابایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با موافقت فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران میزبانی مسابقات هشت جانبه کشوری در آبادان برگزار می شود. وی افزود: در این دوره از مسابقات 200 کشتی گیر در رده های سنی پایه به مدت سه روز در سالن ولیعصر آبادان و در رشته های آزاد و فرنگی با یکدیگر به رقابت می پردازند. رئیس هیئت کشتی آبادان تصریح کرد: این رقابت ها به پاس شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، با عنوان جام ذوالفقار برگزار خواهد شد. وی گفت: ملی پوشان رده های سنی پایه نیز در این رقابت ها حضور خواهند یافت تا شاهد کیفیت بالای این دوره از مسابقات کشتی باشیم.گفتنی است این مسابقات از (16الی 18 بهمن ماه امسال در آبادان برگزار می شود) آبادان با بهره مندی از زیر ساخت های مناسب ورزشی به ویژه در زمینه ورزش کشتی تاکنون میزبان مسابقات مختلف بوده است. مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی سال 2017 نیز در آبادان برگزار شد.

با حضور شهردار رشت: موضوع تجمیع دکل های مخابراتی در نشستی ویژه بررسی شد

رشت-خبرنگاررسالت: به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی در این جلسه گفت: تجمیع این دکل ها از چند بعد لازم و ضروری است اصلی ترین آن بعد سلامت اجتماعی و سلامت محیطی است.وی ادامه داد: تعدد دکل ها همچنین می تواند در سیما، منظر و چهره شهر تاثیرگذار باشد و در نحوه خدمات دهی اپراتورهای مختلف هم تاثیر بگذارد.همچنین دکتر احمد رمضانپور هم در این نشست خواستار تشکیل جلسه با مدیران اپراتورهای مختلف در استان گیلان شد.رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت در ادامه گفت: برای ساماندهی این دکل ها باید از امکان بهره گیری از رسانه های گروهی برای اطلاع رسانی، آگاهی بخشی به جامعه و فرهنگسازی در این زمینه بیشتر بهره بگیریم.دکتر فرزاد توکلی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان هم قول داد که در اولین فرصت امکان برگزاری جلسه مشترک با مدیران اپراتورهای مختلف استان گیلان فراهم شود.وی تاکید کرد: ما در این اداره کل از اجرای این طرح استقبال می کنیم.

تقدیراز نفرات برتر پانزدهمین جشنواره قرآنی ویژه فرزندان همکاران

اراک - خبرنگار رسالت: با حضور مهندس عرفانی نسب سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی و جمعی از معاونان و مدیران 2 شرکت، مراسم تقدیر از برندگان مرحله استانی و کشوری پانزدهمین جشنواره سراسری قرآن و نماز ویژه فرزندان کارکنان وزارت نیرو در محل تالار آب شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی برگزار شد. منصور ربیعی مسئول شورای فرهنگی و دینی این شرکت گفت: در پی برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری قرآن و نماز ویژه فرزندان کارکنان وزارت نیرو، در مرحله استانی این دوره از مسابقات ،17 نفر از فرزندان دختر و پسر همکاران شرکت آب و فاضلاب شهری و 8 نفر از فرزندان دختر و پسر همکاران شرکت آبفا روستایی در چهار رشته حفظ، مفاهیم، آموزه های قرآن و نماز، قرائت و اذان به مقام های برتر دست یافتند.

زمینه های همکاری میان شهرداری و دانشگاه صنعتی اصفهان فراهم است

اصفهان- خبرنگاررسالت: نشست بررسی زمینه های همکاری مشترک میان شهرداری و دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور شهردار و مدیران شهری اصفهان و هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان عصرروز شنبه 7 دی ماه برگزار شد. رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این نشست بطریق تاریخچه این دانشگاه و دستاوردهای ارزشمند آن، به ظرفیت های کم نظیر این دانشگاه و ساختارهای پژوهشی مناسب آن اشاره کرد وگفت: دانشگاه صنعتی اصفهان هم اینک در رتبه بندی یو. اس. نیوز دارای رتبه سوم کشور است و مطابق با رتبه بندی تایمز از سال 2014 تاکنون در بین 800 دانشگاه برتر دنیا و یکصد دانشگاه برتر آسیا قرار داریم. دکتر سید مهدی ابطحی، با اشاره به اهداف کلان برنامه تحول دانشگاه در افق 10 سا له، دستیابی به مرجعیت علمی در آسیا، سرآمدی در تربیت دانش آموختگانی توانمند در تراز جهانی اخلاق مدار و نقش آفرین در توسعه کشور وتاثیرگذارترین دانشگاه کشور در منطقه پیرامونی خود را از جمله مهم ترین این اهداف برشمرد. وی افزود: یکی از سه دانشگاه برتر کشور در تحقق جامعه دانایی محور، برخورداری از فضای علمی و فرهنگی پویا و کیفیت گرا، بین المللی شدن دانشگاه و دستیابی به منابع مالی پایدار، از دیگر اهداف برنامه تحول دانشگاه صنعتی اصفهان است. شهردار اصفهان نیز در این نشست، بابیان این که دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از معروف ترین دانشگاه های ایران دربخش صنعت و تکنولوژی حرف اول را می زند، گفت: این دانشگاه به خوبی توانسته با تمرکز بر توانمند سازی فارغ التحصیلان، کاری کند که وقتی این افراد وارد عرصه های گوناگون می شوند، به عنوان نیروهایی برتر و توانمند شناخته شوند.

افزایش اعتبارآموزش وپرورش دامغان درسال جاری

دامغان- خبرنگاررسالت: فرماندار دامغان بااعلام این خبرگفت: امسال 7/5 میلیارد تومان اعتبار به آموزش و پرورش دامغان اختصاص یافته که نسبت به پارسال 50 درصد افزایش یافته است. علی اصغر مجد در گردهمایی مدیران مدارس شهرستان دامغان افزود: 3 فضای آموزشی 18 کلاسه، 6کلاسه و 9 کلاسه با اعتبار 5 میلیارد تومان در حال ساخت است که تا سال آینده به بهره برداری می رسد. وی درادامه اضافه کرد: امسال 24 کلاس درس به کلاس های درس شهرستان اضافه شده استفرماندار دامغان تصریح کرد: 23 درصد مدارس شهرستان دامغان غیر مقاوم است که باید تخریب شود.

به مناسبت روز پرستارصورت گرفت؛ دیدار مدیریت شهری باقرشهر با خانواده شهید حسین عبدی

باقرشهر-خبرنگاررسالت: مدیریت شهری باقرشهر به مناسبت روز پرستار به دیدار خانواده شهید حسین عبدی رفتند. در این دیدارسرنابه سرپرست شهرداری باقرشهر، آقاپور و پناهنده از اعضای شورای اسلامی باقرشهر، حجت الاسلام شم آبادی رئیس دفتر ستاد نماز جمعه باقرشهر و هزارخانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری به دیدار خانواده شهید حسین عبدی رفته و از زحمات این مادر شهید فداکار که سال ها از پدر شهید عبدی پرستاری می نماید، قدردانی کردند.در طی این دیدار معنوی مدیریت شهری یک ولیچر به پدر شهید حسین عبدی اهدا نمود و یاد و خاطر فرزند برومندش را گرامی داشتند.