آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۴
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

شکست رکوردها در بیمه ملت

گروه بنگاه ها : بیمه ملت در آذر 98 توانست 11 هزار و 827 میلیارد ریال حق بیمه تولید کند که نسبت به ماه قبل از آن (آبان 98) 10 درصد، نسبت به پایان سال 98 نیز حدود 52 درصد و نسبت به دوره مشابه یعنی 9 ماه نخست سال 97 معادل 102 درصد رشد داشته است.

به گزارش بانکداری ایرانی، بیمه ملت در آذر 98 توانست 11 هزار و 827 میلیارد ریال حق بیمه تولید کند که نسبت به ماه قبل از آن (آبان 98) 10 درصد، نسبت به پایان سال 98 نیز حدود 52 درصد و نسبت به دوره مشابه یعنی 9 ماه نخست سال 97 معادل 102 درصد رشد داشته است. بر اساس این گزارش بیمه ملت در 9 ماهه منتهی به 30 آذر 97 حدود 5 هزار و 890 میلیارد ریال حق بیمه صادر کرده بود که با توجه به مبلغ 11 هزار و 827 میلیاردی ریالی 9 ماه نخست 98 یعنی رشدی معادل 102 درصد رخ داده است. همچنین در پایان سال 97 حدود هفت هزار و 826 میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده بود که در مقایسه با این دوره نیز 52 درصد رشد اتفاق افتاده است.

و در نهایت نسبت به آبان 98 با مبلغ 10 هزار و 816 میلیارد ریال در آذر 98 حدود 10 درصد بیمه ملت در حق بیمه تولیدی رشد داشته است.  در 9 ماه منتهی به 30 آذر 98 بیشترین سهم حق بیمه صادره به رشته بیمه گری درمان با رقم سه هزار و 466 میلیارد ریال معادل 29 درصد و بعد از آن بیمه شخص ثالث با رقم یک هزارو 927 میلیارد ریال معادل 16 درصد، سپس به رشته بیمه گری عمر و زندگی با رقم یک هزار و 540 میلیارد ریال معادل 14 ، بعد از آن به رشته بیمه گری کشتی با رقم یک هزارو 185 میلیارد ریال معادل 10 درصد و در نهایت به بیمه نفت و انرژی با رقم 997 میلیارد ریال معادل 8 درصد تعلق داشته است.

در آذر 97 بیمه درمان 821 میلیارد ریال معادل 14 درصد از کل حق بیمه شرکت بیمه ملت را به خود اختصاص داده بود. این در حالی است که در آذر 98 بیمه درمان با افزایش چهار برابری به رقم 3 هزارو 466 میلیارد ریال معادل 29 درصد رسید. بیمه ملت در پایان آذر 98 حدود 5 هزار میلیارد ریال خسرت پرداخت کرده که بر حق بیمه تولیدی 11 هزار و 827 میلیارد ریالی نسبت خسارت شرکت بیمه ملت حدود 42 درصد بوده است.

وام های پزشکی طرح مهر سلامت 98

گروه بنگاه ها : بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسوولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

به گزارش «دنیای اقتصاد» بانک رفاه کارگران به فعالان حوزه سلامت کشور «طرح مهر سلامت 98» را ارائه کرد.

این طرح که تا پایان شهریور ماه آینده اعتبار دارد، با سپرده گذاری در بانک رفاه ارائه می شود و مدت بازپرداخت آن تا سقف پنج سال و نرخ سود 18 درصد در سال محاسبه می شود. حداقل مدت سپرده گذاری سه ماه است که متقاضیان با کسب امتیاز می توانند از چند وام بهره مند شوند.

بانک رفاه در طرح مهر سلامت 98 به جامعه پزشکی کشور اعم از پزشک متخصص جراح و فوق تخصص جراح، پزشک فوق تخصص، دکتر متخصص رادیولوژی و سونوگرافی، دکتر متخصص علوم آزمایشگاهی، دندانپزشک متخصص و جراح، پزشک متخصص، دکتر متخصص داروسازی، دندانپزشک عمومی، دامپزشک متخصص، جراح عمومی، پزشک عمومی، دامپزشک عمومی، کارشناسان ارشد رشته های پیراپزشکی و مامائی دارای مجوز مطب، کارشناسان رشته های مرتبط با پزشکی اعم از فیزیوتراپیست، سونوگرافیست، اپتومتریست و... اعضای هیات علمی کشور بدون پروانه مطب شاغل در مراکز درمانی، پرستاران شاغل در مراکز درمانی که دارای شماره نظام پرستاری از سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی هستند و سایر کارکنان شاغل تمام وقت در مراکز درمانی و همچنین داروخانه ها تسهیلات می دهد.

متقاضیان واجد شرایط می توانند به منظور تهیه و تامین مواد مصرفی، لوازم یدکی تجهیزات پزشکی، ابزار کار و تجهیزات مورد نیاز، تعمیرات محل فعالیت(مطب) و تامین اموال و خدمات مورد نیاز از تسهیلات موضوع طرح استفاده کنند.

افتتاح شعبه بیمه رازی در مجموعه بازار بزرگ ایران

گروه بنگاه ها : شعبه بیمه رازی در قلب بازار بزرگ ایران «ایران مال» افتتاح شد. «ایران مال» که به عنوان یکی از پنج مال برتر جهان، جزو عظیم ترین پروژه های تجاری، فرهنگی و اجتماعی است، در شمال غربی تهران بزرگ و حاشیه پارک چیتگر و نزدیکی دریاچه خلیج فارس، واقع شده است. این بازار با ارائه بهترین محصولات موسسات معتبر بین المللی و بهترین کالاهای داخلی، نماد یک اقدام زیربنایی در تحقق توسعه پایدار اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی است. بیمه رازی در راستای تکریم و سهولت دسترسی مردم عزیز شمال غرب تهران به خصوص بازدیدکنندگان مجموعه فوق العاده جذاب بازار بزرگ ایران «ایران مال» به خدمات بیمه ای، شعبه خود را در قلب این مجموعه افتتاح کرد.

حمایت از تولید داخلی و اشتغال زایی از اهداف استراتژیک بانک سینا است

گروه بنگاه ها : عضو هیات مدیره بانک سینا در هم اندیشی مدیران ستادی و مناطق بانک گفت: بانک سینا در چارچوب بانکداری اسلامی، طی چهار سال اخیر در حوزه قرض الحسنه فعالیت های متمرکز و منسجمی را برنامه ریزی کرد به طوری که با اقدام ویژه و تمرکز فعالیت ها در این بخش، مانده منابع قرض الحسنه بانک در حال حاضر به 2 هزار میلیارد ریال رسیده است.

ساروخانی افزود: با توجه به اهمیت موضوع قرض الحسنه، بانک سینا در کنار مدل خطوط کسب وکار چهارگانه در صنعت بانکداری شامل بانکداری خرد، شرکتی، اختصاصی و تامین سرمایه؛ خط کسب وکار بانکداری قرض الحسنه را نیز راه اندازی کرده است که در این راستا بانک ها از جمله بانک سینا موظف هستند برای تحقق اهداف بندهای 2 و 9 اصل قانون اساسی بخشی از منابع خود را از طریق قرض الحسنه به متقاضیان اختصاص دهند. ساروخانی با اشاره به سیاست های کلی خط کسب و کار بانکداری قرض الحسنه در بانک سینا خاطرنشان کرد: افتتاح حساب های قرض الحسنه پس انداز، جاری و ویژه و ارائه انواع ابزارهای پرداخت و نقل و انتقال وجوه ریالی مرتبط با بانکداری قرض الحسنه، برخی از سیاست های خط کسب و کار بانکداری قرض الحسنه در بانک سینا است.