آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۸
صفحه اول
۱

عقده گشایی ترامپ پس از شهادت سردار

در حالی که مردم ایران با تشییع میلیونی خودشان نشان دادند که سردار سلیمانی بخشی از تاریخ و هویت این سرزمین است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی سخنرانی دیروز در جمع هوادارانش در میلواکی،  سردار سلیمانی را مورد اهانت بسیار زشتی قرار داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس جمهور آمریکا که از تبعات شهادت حاج قاسم سلیمانی در هراس است و هنوز تشییع میلیونی و باشکوه مردم در سراسر ایران اسلامی را از یاد نبرده است، دست به دامن الفاظ رکیک شد و با ادبیات سخیف و زشت خود درباره حاج قاسم سلیمانی حرف زد؛ غافل از اینکه این اقدام او نه تنها از عظمت و درستی راه شهید قاسم سلیمانی نمی کاهد بلکه اعتقاد دوستداران شهید را محکم تر و عزم آنها را برای ادامه راهش جزم تر خواهد کرد.

چنین اظهاراتی از سوی ترامپ واکنش گسترده ای از سوی کاربران فضای مجازی داشت و بسیاری از کاربران، طرح این گونه اظهارات را ناشی از عصبانیت ترامپ از حضور میلیونی مردم ایران و عراق در تشییع پیکر سردار سلیمانی دانستند.

یکی از کاربران در این باره نوشت: دلیل توهین بی شرمانه ترامپ به شهید سلیمانی، روشن است. او عصبانی است، او از دست مردم ایران عصبانی است. از حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر شهید عصبانی است. ترامپ از این عصبانیت بمیر.

بسیاری از کاربران هم در واکنش به این توهین ترامپ، پاسخ میثم تمار به اهانت های ابن مرجانه را آورده بودند که گفته بود: این خاصیت حرامزاده است که با تحقیر و تهمت، دشمنانش را آزار می دهد.

 یکی دیگر از کاربران هم نوشته است: حاج قاسم پس از شهادتش آیه های الهی می خواند و مردم را روشن می کند و ترامپ فاسد با خیزران توهین قصد دارد او را خاموش کند؛ اما کور خوانده است.

از دیگر واکنش های کاربران فضای مجازی می توان به این مطلب اشاره کرد: ترامپ نه فقط به قاسم سلیمانی که به همه 20 میلیون ایرانی شرکت کننده در تشییع او و میلیون ها ایرانی آرزومند شرکت در این تشییع اهانت کرده. او قبل از آن دنیا، در همین جا نتیجه اهانتش را به زودی خواهد دید.

کاربر دیگری هم نوشته است: ترامپ توهین زشتی به سردار سلیمانی کرده. این یعنی اگر پیش از این فکر می کرد با ترور او از دستش خلاص شده، تازه فهمیده که این آغاز دردسرهای بزرگ تر شهید سلیمانی برای استکبار است.

یکی دیگر از کاربران هم نوشته است: حاج قاسم سلیمانی آنقدر بزرگ هست که دشمن حتی پس از شهادتش هم تاب اثرات وجودی او را ندارد و اقدام به فحاشی کرده است.