آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۵۶۴
هنر و ادبیات
۹
خبرنامه

مجری شبکه افق از مردم عذرخواهی کرد

پاریزی خوانی در رادیو

باستانی پاریزی با صدای بهروز رضوی

زندگینامه و برخی ماجراهای زندگی شادروان محمدابراهیم باستانی پاریزی به مدت یک هفته و 6 قسمت 20 دقیقه ای، در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران بازخوانی می شود. محمدباقر رضایی، سردبیر و نویسنده برنامه درباره جزییات این بازخوانی به ایسنا گفت: به مناسبت سالگرد تولد شاعر تاریخ و وقایع نگار لحظه های ناب زندگی مردمان روزگار گذشته ایران (استاد باستان پاریزی) که دی ماه است، زندگینامه و برخی ماجراهای جذاب کودکی، نوجوانی، میانسالی و کهنسالی او در ارتباط با دیگر ادبا و نویسندگان معاصر، برای بازخوانی در این برنامه درنظر گرفته شده است. رضایی درباره منابعی که در این روایت رادیویی از آنها استفاده شده است، توضیح داد: برخی شماره های مجله بخارا، کتاب کریم فیضی که مصاحبه ای طولانی با باستانی پاریزی است و در انتشارات روزنامه اطلاعات به چاپ رسیده، یادنامه هایی که درباره استاد منتشر شده و برخی نشریات قدیمی که مطالبی درباره او داشته اند، ازجمله منابعی هستند که برای این روایت رادیویی از آنها استفاده شده است؛ البته این روایت رادیویی، از یک تسلسل داستانی برخودار است که شنیدن آن را برای مخاطب، جذاب کند.

به گفته سردبیر برنامه، پخش بازخوانی زندگینامه شادروان باستانی پاریزی با تهیه کنندگی رضا قربانی دامغانی، از روز بیست و هشتم دی ماه، ساعت 30: 23 آغاز می شود و روز سوم بهمن به پایان می رسد.

عذرخواهی مجری شبکه افق

زینب ابوطالبی از مردم به خاطر سخنانش در شبکه افق عذرخواهی کرد و توضیح داد برای هموطنان سوءتفاهم پیش آمده است.

او گفته: «جا دارد عذرخواهی کنم؛ از این جهت آن قدر فضای متشنج و ناآرامی بود که برای خود من بازتاب های منفی در پی داشت. من دلم نمی خواهد مردمی که همه ما برای آنها کار می کنیم چنین تجاربی در چنین فضای ملتهبی داشته باشند. همیشه دغدغه داشته ام که چرا برخی مسوولان ما حرف هایی می زنند که اکثرا در زندگی شان جاری نمی شود یا از چیزی ارتزاق می کنند که خیلی به آن باور ندارند. آنجا در 38 ثانیه ای که از یک 60 دقیقه طولانی برداشت شده، این طور سوءتفاهم شده است؛ در صورتی که خطاب من به برخی مسوولانی بود که از اعتقاد و باوری صحبت می کنند که در زندگی عملا می بینیم به آن پایبند نیستند. من خودم داغدارم از این هواپیما و دوستانم را از دست داده ام؛ واقعا 38 ثانیه وقت گذاشتند، 5 دقیقه بیشتر این برنامه را می دیدند، بهتر تصمیم می گرفتند.