آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۹۶۸۶
سیاسی
۲

گزارش «رسالت» از امنیت پرواز در آسمان ایران؛ آغوش امن آسمان ایران برای پروازهای خارجی

نفیسه امامی

پرواز بر فراز آسمان ایران برای شرکت های هواپیمایی بین المللی دارای مزیت ها و ویژگی های متعددی است. ایران در موقعیت مناسبی بین سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا قرار دارد. وسعت زیاد کشور امکان در اختیار داشتن راه های متعدد ورودی و خروجی را فراهم کرده است. سیستم ایمنی و کنترل کننده ایمنی پرواز نیز در کشور در سطح بالایی قرار دارد و این علی رغم وجود تحریم هایی است که ورود تجهیزات و سامانه های به روز هواپیمایی را به کشور با مشکل مواجه کرده است.   

بعد از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی تعدادی از شرکت های هواپیمایی اعلام کردند از فراز آسمان ایران عبور نمی کنند و مسیرهای جایگزین دیگری را انتخاب می نمایند. فارغ از حادثه تلخ سقوط این هواپیما، آسمان ایران یکی از امن ترین کریدورهای هوایی است که در زمان جنگ نیز این نکته کاملا محسوس بود، اما به نظر می رسد برخی از سازمان ها و کشورها با موج سواری و تبلیغات سوء علیه این اتفاق سعی در ناامن جلوه دادن آسمان ایران دارند؛ نکته ای که به دلیل وجود مسائل سیاسی پررنگ تر جلوه داده می شود.  

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت وگو با «رسالت» به عادی سازی پروازهای داخلی و خارجی گفت: «بسیاری از پروازهای خارجی به طور عادی از آسمان ایران انجام می گیرد و تغییرات چندانی در آن ها انجام نگرفته است. فقط پروازهای شرکت هما به مقصد کشور سوئد  با توجه به مشکلات اعلام شده از سوی سازمان هوانوردی این کشور تا اطلاع ثانوی به مقصد استکهلم و گوتنبرگ کنسل اعلام شده است.»

وی به وجود متخصصان خبره در مرکز کنترل پروازهای کشور و آسمان ایران اشاره کرد و افزود: «پرواز بر فراز آسمان به دلیل وجود موقعیت جغرافیایی کشور برای شرکت های هواپیمایی مقرون به صرفه است، زیرا آسمان ایران مسافت ها را کاهش می دهد و این در مصرف سوخت کمتر موثر است. بنابراین پرواز از آسمان ایران برای همه شرکت های هواپیمایی که به دنبال منافع اقتصادی هستند، بهترین گزینه برای عبور محسوب می شود.»

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با تاکید بر اینکه آسمان ایران جزء امن ترین آسمان ها برای پرواز است، افزود: «سقوط هواپیمای اوکراینی یک اتفاق بود و نمی تواند تاثیری در ناامنی آسمان کشور داشته باشد و خللی در پروازهای عبوری ایجاد کند. البته به صورت مقطعی در سال های گذشته هم شرایط ویژه ای به وجود آمد که توقف موقت پروازها را داشته ایم، اما اکنون همه پروازها به حالت عادی خود بازگشته اند.» 

اسعدی سامانی تصریح کرد: «این برهه زمانی که بعضی از شرکت های هواپیمایی از مسیر آسمان ایران عبور نمی کنند، موقتی است و هر شرکتی که به دنبال حفظ منافع خود باشد، تصمیم درست را برای عبور از آسمان کشور می گیرد.» 

وجود کریدورهای امن هوایی

آسمان ایران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی نقش میانبر را برای شرکت های هواپیمایی ایفا می کند، زیرا هم فاصله زمانی میان کشورهای غربی و آسیای شرقی را می کاهد و هم در کاهش هزینه ها و مصرف سوخت تاثیرگذار است. علاوه بر این موارد امنیت آسمان ایران برای پرواز همواره ثابت شده و این مسئله در دوران دفاع مقدس هم نمود عینی داشته است  

امیر سرتیپ خلبان رضا رمضانی در گفت وگو با «رسالت» موقعیت جغرافیایی کشور را کوتاه ترین مسیر آسیای جنوب شرقی به سوی اروپا اعلام کرد و افزود: «ایران دارای فرودگاه های بین المللی ازجمله چابهار، شیراز، بندرعباس، تهران و تبریز است و هر فرودگاه دارای استانداردهایی است که در صورت داشتن آن ها بین المللی محسوب می شود. در چند ماه اخیر بارها هواپیماهای عبوری از آسمان ایران به دلیل داشتن نقص فنی و همراه داشتن بیمار درخواست فرود در فرودگاه های کشور را داشته اند تا خدمات لازم را دریافت کرده و سپس به پرواز ادامه دهند.» 

وی با اشاره به وجود رادارهای پوشش هوایی در همه مرزهای کشور از گذشته تا به امروز گفت: «رادارهای مادر از سطح تعریف شده ای برخوردارند و پروازهای عبوری و به خصوص پروازهای شرکت های هواپیمایی تحت کنترل آن ها قرار دارند. ضمن اینکه سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها نیز دارای چنین رادارهایی هستند. علاوه بر این ما دارای ایستگاه های هواشناسی ویژه ای هستیم که می توانند وضعیت هوایی مسیر پرواز را دریافت کنند.» 

رمضانی اضافه کرد: «چنانچه در کشور سانحه ای برای هواپیمایی به وجود بیاید، ما دارای سرویس های بالگردها هستیم که می تواند در مسیرهای سریع هوایی امدادرسانی کنند. مسیرهای خطر پروازی نیز در کشور حذف شدند و کریدورهای امن هوایی ایجادشده اند که در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار دارند.» 

وی ایمنی را در فرهنگ هوانوردی انتخاب اول عنوان کرد و افزود: «هیچ شرکتی به دلیل بالا رفتن هزینه ها امنیت پرواز خود را کاهش نمی دهد. به همین علت پروازهای عبوری از کشورهایی مانند سنگاپور، ژاپن، کره و اروپا از امنیت آسمان ایران مطمئن هستند و این مسئله به آن ها ثابت شده است. سابقه ایران نشان دهنده کارنامه موفق کشور در این زمینه است.»

رمضانی به عدم وجود تصادف هوایی عبوری ایرلاین های خارجی در کشور اشاره کرد و گفت: «دلیل این مسئله دارا بودن از دانش بالای هوانوردی و مدیریت کنترل ترافیک در شرکت فرودگاه هاست به طوری که در دوران دفاع مقدس هم هیچ مشکلی برای هیچ ایرلاین خارجی رخ نداده بود. در آن زمان هم مسیرهای عبوری امن نگه داشته می شدند.» 

وی سامانه های فرودگاهی را برخوردار از دانش روز عنوان کرد و گفت: «دانش پروازی، تعهد و سامانه های به روزی در کشور وجود دارد. سامانه های ما علی رغم تحریم هایی که وجود دارد ایمنی و تجهیزات را بالابرده اند و به سیستم های راداری مجهز شده اند. این مسئله به استراتژی ایجاد راه های امن هوایی و فرودگاه های ایمن در کشور مرتبط است. برای جلوگیری از بروز سانحه های هوایی با صرف هزینه بیشتر سعی شده که تجهیزات مورد لزوم فرودگاه ها مهیا شود.» 

رمضانی در پایان تاکید کرد: «رادارهای مراقبت از پرواز که در فرودگاه های بین المللی و سیستم های ناوبری قرار دارند تا در شرایط بد بتواند هواپیما را بنشاند، از استانداردهای بالایی برخوردار هستند. سطح دانش کنترل و مراقبت از پروازهای کشور علی رغم تحریم هایی که علیه ما جاری است، مطابق استانداردهای جهانی می باشد درحالی که طبق قوانین ایکائو یا سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی نباید چنین تجهیزاتی تحریم گردد، اما متاسفانه مورد تحریم قرارگرفته اند.