آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۵
استان ها
۱۹

خبر استانی

تکیه بر توان داخلی راه بی اثر کردن تحریم ها

دنیای اقتصاد - اهواز : مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اظهار کرد: این نمایشگاه با تجربه ای متفاوت از گذشته و با هدف بومی سازی قطعات، تجهیزات، مواد و فناوری صنعت فولاد، در شرایطی برگزار شد که ندای تحریم صنعت فولاد به گوش رسید؛ اتفاقی که دور از انتظار هم نبود. به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، غلامرضا فروغی با اشاره به اینکه، تکیه بر توان داخلی تنها راه بی اثر کردن تحریم ها است، افزود: در چنین شرایطی همه باور داریم، نگاه به تدارکات خارج از کشور باید به توانایی و دستاوردهای داخلی منتهی شود.

وی گفت: سال گذشته انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران سنتی را شکست و همه صنعتگران فولادی را دور یک میز جمع کرد، تا دریابند مشکل مشترک است و اگر قرار است گرهی گشوده شو د، قدرت، اندیشه و عزمی مشترک طلب می کند.  وی دومین جشنواره ملی فولاد ایران را سرپلی برای اتصال صاحبان سرمایه و اندیشه و با تجربه های این صنعت در کنار انرژی جوانان تلاشگر دانست و افزود: حضور اینها در میدان عملیاتی و فارغ از همه شعارها ظرفیت ها را به سمت شناسایی و در نهایت به تفاهم سوق خواهد داد. رویدادی که شاید حلقه مفقوده نیم قرن حضور در صنعت فولاد کشور بوده باشد. در چنین شرایطی هر تهدید خارجی را می توان به فرصتی در داخل تبدیل کرد.  فروغی نیا با بیان اینکه، شرکت فولاد خوزستان طلایه دار بومی سازی صنعت فولاد در کشور است، گفت: فولاد خوزستان مبتکر بومی سازی فناوری احیای مستقیم و پدید آمدن طرح زمزم در کشور است.  وی افزود: در این نمایشگاه توانستیم با شناسایی بیش از 130 شرکت دانش بنیان، سازندگان و تامین کنندگان داخلی، ارتباط موثری برقرار کنیم؛ این ارتباط یقینا در آینده در پیشبرد اهداف هلدینگ فولاد خوزستان پررنگ تر خواهد بود.  مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان از اهمیت برنامه ریزی و آینده نگری طرح های آینده گفت و اضافه کرد: انتظار داریم، دست اندرکاران برنامه ریزی در ایران، در اجرای طرح های فولادی، موقعیت جغرافیایی، منطق اقتصادی و قیمت تمام شده محصول در اقصی نقاط کشور را در نظر بگیرند. یقینا بی توجهی به این مولفه ها، به پاشنه آشیل صنعت فولاد در آینده کشور منجر می شود

کسب رتبه اول مخابرات گلستان در بهینه سازی شبکه همراه اول

دنیای اقتصاد - گرگان : مخابرات منطقه گلستان با کسب نمره 100 در ارزیابی بهینه سازی شبکه همراه اول رتبه نخست را بین مناطق مخابراتی کل کشور کسب کرد. غلامعلی شهمرادی، مدیر مخابرات منطقه گلستان با اعلام این مطلب گفت: در ارزیابی انجام شده از عملکرد مخابرات منطقه گلستان در بهینه سازی شبکه همراه اول و با توجه به فعالیت های انجام شده، موفق شد با کسب نمره 100 حائز رتبه نخست در بین مناطق مخابراتی شود.