آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
اقتصادی
۴
آشنایی با بورس (45)

منع سهامداری روسای بورس

آیا روسای سازمان بورس هم سهام دارند؟

خیر. نه تنها رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بلکه کلیه کارکنان این سازمان و چهار بورس کشور به همراه شرکت های تابعه سازمان بورس و اوراق بهادار (نظیر شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه) به موجب ماده 16 قانون بازار اوراق بهادار از هرگونه معاملات در حوزه بازار سرمایه منع شده اند. با توجه به سامانه های هوشمندی که در اختیار بخش های نظارتی است، عملا امکان تخلف از این ماده وجود ندارد.