آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۹۷۰۶
سیاسی
۳
گفت و گو

علیرضا سلیمی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی : استعفا، ترفندی برای انحراف اذهان عمومی است

شایعه پشت شایعه؛ حدود 6 ماهی است که برخی در کشور با شایعه سازی در صدد ایجاد تفرقه میان مردم و نظام هستند. آن ها یک روز دم از تشریفاتی بودن انتخابات، روز دیگر از عدم لیست دهی انتخاباتی جناح سیاسی متبوعشان و حتی در بی باک ترین حالت ممکن عملکرد دستگاه های نظارتی رازیر سوال می برند. این موضوعات در حالی است که عملکرد این افراد برای مردم بیشتر سوال مطرح کرده است. تا پیش از برگزاری مراسم بزرگ راهپیمایی 22 بهمن با مطرح کردن برخی مسائل به دنبال آن بودند تا این مراسم را که با مراسم چهلم شهادت سردار سلیمانی مغایر شده است را به حاشیه بکشانند اما گویا این ترفندشان نیز نتیجه ای نداشته است بنابراین با ایجاد دروغی قدیمی مبنی بر «استعفای رئیس جمهور»در صدد انحراف اذهان عمومی آمدند اما این ترفندشان نیز مانند گذشته پاسخگو نبود چراکه هوش سیاسی مردم ایران نسبت به گذشته بسیار فراتر رفته و دیگر فریب این گروه را نخواهند خورد. علیرضا معزی، معاون ارتباطات نهاد ریاست جمهوری در ادامه این شایعه ها نوشت: «استعفا، شایعه ای تکراری و فاقد خلاقیت شده است. از شایعه سازانی که چندین صفحه دیالوگ تخیلی و مهیج می نوشتند واقعا  بعید بود به این سطح تنزل کنند. برای پوشاندن دعوای دو لیستی ها و مشاجره بی لیست ها، به شایعات خلاقانه تری نیاز است.» به دنبال این موضوع «رسالت» گفت وگویی با یک نماینده مجلس داشته که در ادامه می خوانید.

علیرضا سلیمی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در گفت وگو با «رسالت» اظهار داشت: «عده ای در داخل به دنبال حاشیه سازی برای کشور هستند. گاهی اوقات برخی مسئولین نیز به گونه ای رفتار می کنند که زمینه برای اقدامات افراد مغرض فراهم می شود. به طور مثال هنگامی که مقامی حول انتصاباتی یا تشریفاتی بودن انتخابات سخن می گوید برخی افراد سوءاستفاده گر از این سخنان استفاده و سوار بر موجی علیه نظام می شوند.»

نماینده مردم محلات ادامه داد: «مقامات و مسئولین کشور باید دقت بیشتری در بیان کلامشان داشته باشند چراکه این سخنان باعث شد تا مقام معظم رهبری ورود و به این دسته از افراد تذکر دهند.»

وی تصریح کرد: «تا پیش از برگزاری راهپیمایی 22 بهمن به جهت مقارن بودن این مراسم با مراسم چهلم شهید سردار قاسم سلیمانی پیش بینی شده بود که حتما این راهپیمایی ستودنی تر برگزار خواهد شد و در ادامه نیز این مراسم با شکوه بسیاری برگزار شد، اما برخی درصدد جدا کردن این موضوع در اذهان مردم بودند.»

سلیمی تاکید کرد: «این افراد حتی برگزاری مراسم انتخابات مجلس را نیز قصد دارند تا به حاشیه بکشانند. سخنان مقامات و مسئولین نیز در این موضوع نباید زمینه ساز ایجاد حاشیه در کشور باشند.»

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی افزود: «هرزمانی شخصی کوچک ترین کلمه ای درباره رئیس جمهور یا دولت عنوان می کند، سخنگوی دولت و دفتر آقای رئیس جمهور  درباره موضوع مد نظر بیانیه صادر می کنند. ای کاش دهان مغرضینی که نظام را قبول ندارند، سریع تر بسته شود تا خدای ناکرده برخی با خیالبافی های خود ذهن مردم را از مسائل اصلی دور نکنند.»