آرشیو دو‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۳۶۳۸
حوادث
۱۱

حادثه ها

کلاهبرداری به بهانه فروش ویژه جشنواره زمستانه

شرق: متهمی که با درج آگهی فروش ویژه جشنواره زمستانه از شهروندان کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد. سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتای پایتخت گفت: زنی 22ساله با دردست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرائم رایانه ای تهران به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت در یکی از سایت های تبلیغاتی با آگهی فروش ویژه جشنواره زمستانه پالتو و کاپشن های چرم برند ترکیه مواجه شد و برای خرید با فروشنده تماس برقرار کرد و مبلغ هفت میلیون ریال را به عنوان پیش پرداخت به شماره کارتی که فروشنده اعلام کرده بود، واریز کرد اما نه تنها کالایی دریافت نکرد بلکه فروشنده پاسخ گوی تماس وی نیست. 

این مقام انتظامی عنوان کرد: تیمی از ماموران پلیس فتا شناسایی هویت متهم و مخفیگاه وی را بر عهده گرفتند و در پایش های اطلاعاتی مشخص شد متهم مردی 32ساله ساکن تهران است.

 وی با اشاره به اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی نیز شناسایی شد، گفت: متهم با هماهنگی های قضائی در یک عملیات پلیسی دستگیر شد و به پلیس فتا انتقال یافت. 

این مقام انتظامی بیان کرد: متهم اعتراف کرد با جمع آوری تصاویری از پوشاک در سایت های درج آگهی خبر فروش ویژه جشنواره زمستانه پالتو و کاپشن های چرم برند ترکیه را تبلیغ و با جذب کاربران اینترنتی، مبالغی به عنوان پیش پرداخت دریافت و سپس ارتباطش را با کاربران قطع می کرده است.

 رئیس پلیس فتای پایتخت به شهروندان تذکر داد: هنگام معامله از طریق سایت های تبلیغاتی مراقب کلاهبرداری ها و مجرمان سایبری باشید و حتما قبل از پرداخت هرگونه وجهی از هویت فروشندگان و کالای معرفی شده مطمئن شوید.

بازداشت سارقان منازل شهرری

شرق: دو سارق حرفه ای منزل با 20 فقره سرقت در محدوده شهرری بازداشت شدند. سرهنگ کارآگاه کرم یوسفوند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت: ماموران کلانتری 131 شهرری با تماس تلفنی یکی از شهروندان، فردی را به نام رحیم در محدوده خیابان دیلمان جنوبی در حالی که قصد ورود به پارکینگ منزلی را داشت، دستگیر کردند، این فرد مدعی بود برای خوردن آب قصد داشت وارد پارکینگ شود و اشتباهی او را گرفته اند.

 رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهم در نهایت در تحقیقات پلیسی، لب به اعتراف گشود و به 20 فقره سرقت منزل در محدوده شهرری در محله های دیلمان، دولت آباد، 24متری و سلمان فارسی اعتراف و اظهار کرد در برخی از سرقت ها فردی به نام «حسام» ساکن اسلامشهر با وی همکاری داشت. 

این مقام انتظامی با بیان اینکه دستور بازرسی از مخفیگاه متهم از مرجع قصائی اخذ شد، عنوان کرد: در بازرسی از مخفیگاه وی تعدادی اموال سرقتی از قبیل: تلویزیون، لپ تاپ، فرش، لوازم منزل، طلاجات و وجوهات نقدی و... به ارزش تقریبی پنج میلیارد ریال کشف و اموال سرقتی به پلیس آگاهی منتقل شد. وی تصریح کرد: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، کارآگاهان شناسایی مخفیگاه «حسام» را در دستور کار قرار دادند و در تحقیقات پلیسی فهمیدند حسام با اجاره کردن منازل مختلف در شهرستان اسلامشهر مدت کوتاهی در این منازل اجاره ای سکونت می کند و سپس بدون اطلاع دادن به صاحبان ملک و بدون تسویه با صاحبخانه، محل ها را ترک کرده و متواری می شود. 

یوسف وند افزود: در ادامه روند رسیدگی به پرونده مشخص شد حسام به اتهام کلاهبرداری توسط عوامل کلانتری 18 اسلامشهر دستگیر شده و اکنون تحت نظر است که با هماهنگی های قضائی متهم برای تحقیقات تکمیلی تحویل گرفته شد و در همان بازجویی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد. وی افزود: مخفیگاه حسام نیز در اسلامشهر با اخذ نیابت قضائی بررسی شد و از مخفیگاه وی علاوه بر تعدادی اموال سرقتی یک دستگاه خودروی سرقتی 207 نیز کشف شد. 

این مقام انتظامی اظهار کرد: متهمان درخصوص سرقت خودور اظهار کردند در یکی از سرقت ها علاوه بر سرقت اموال و طلاجات مال باخته به ارزش چهار میلیارد ریال، خودروی 207 وی را سرقت کرده اند. رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت: تمامی مال باختگان شناسایی شده اند و با دستور قضائی اموال کشف شده به مالکان اصلی آنها تحویل شده است و هر دو متهم با تکمیل پرونده روانه زندان شدند.