آرشیو شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹، شماره ۳۶۷۴
جامعه
۳

خبر

وزیر ارتباطات خبر داد؛ خروج یک میلیون تهرانی از پایتخت

ایلنا: وزیر ارتباطات در صفحه توییتر خود آماری را از جابه جایی مسافران در استان های کشور براساس مصرف اینترنت منتشر کرد.محمدجواد آذری جهرمی در صفحه توییتر خود نوشت:  «مصرف اینترنت نشون میده، نوروز حدود یک میلیون نفر از تهران بیرون رفتن که نوروز قبل 4 میلیون نفر بوده. خروجی قم حدود 40 هزار نفر. هرمزگان و یزد و بوشهر هم خروجی داشتن. اما همدان بیشترین جذب رو داشته، ده درصد این جمعیت. بعدش لرستان، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه. شمال و مشهد جذبش خیلی کم بوده».

سردار حسینی خبر داد؛ کاهش 62 درصدی سفرهای نوروزی

مهر: رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: 29 فروردین سال 98 نسبت به 29 فروردین سال 97 کاهش 62درصدی سفرهای نوروزی را داشته ایم.

سردار تیمور حسینی، اظهار کرد: سفرهای نوروزی کاهش چشمگیری داشته و درحال حاضر در هیچ محوری ترافیک نداریم. او با اشاره به اینکه آمار هر روز تا ساعت 12 بامداد جمع آوری می شود و روز بعد اعلام می شود، گفت: 29 فروردین 98 نسبت به 29 فروردین 97 کاهش 62درصدی سفرهای نوروزی را داشته ایم. همچنین از 25 تا 29 اسفند 1398 کاهش 50درصدی کشته شدگان را در تصادفات داشته ایم.

تولید روزانه 400 هزار لیتر الکل در کشور

فارس: مدیرکل اداره داروی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه میزان مصرف الکل در مراکز درمانی افزایش چشمگیری داشته است، گفت: روزانه حدود 400 هزار لیتر الکل در کشور تولید می شود.غلامحسین مهرعلیان، مدیرکل با بیان اینکه مصرف داروهای حمایتی درمان مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است، اظهار داشت: با تدابیری که از قبل انجام شده بود، تاکنون مشکل جدی در زمینه تامین این داروها وجود ندارد و امیدواریم در آینده نیز با مشکلی مواجه نشویم.او با بیان اینکه ارائه و توزیع این داروها مطابق با پروتکل ستاد ملی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت انجام می شود، گفت: کمبود این داروها به صورت روزانه در سازمان غذا و دارو بررسی می شود و ما تمام کمبودها را رصد می کنیم.مهرعلیان با بیان اینکه سیاست سازمان غذا و دارو توزیع و تامین الکل مورد نیاز بیمارستان ها است، گفت: روزانه 80 تا صد هزار لیتر از الکل تولیدی به بیمارستان ها ارسال می شود. همچنین حدود صد هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و ژل در داروخانه ها توزیع می شود.او با بیان اینکه روزانه حدود 400 هزار لیتر الکل در کشور تولید می شود، اظهار کرد: از این رقم 250 هزار لیتر از الکل های تولیدی شرکت های تولیدکننده و 150 هزار لیتر از ذخایر صورت بوده است. خوشبختانه تاکنون از هزارو 200 بیمارستانی که در حال خدمت رسانی به مردم هستند، هیچ یک کمبودی در زمینه الکل و مواد ضدعفونی کننده نداشته اند. این در حالی است که مصرف محلول ها در بیمارستان ها سه تا پنج برابر افزایش داشت است.مدیرکل اداره داروی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حال حاضر 20 شرکت پخش دارو در زمینه توزیع محلول ها با ما همکاری می کنند، اظهار کرد: حجم الکل کشف شده در بازار سیاه چشمگیر نیست و ما همواره توصیه می کنیم که مردم ژل و محلول ها را از داروخانه ها تهیه کنند؛ به دلیل اینکه در روزهای اخیر حجم محدودی از کشفیات الکل های تقلبی را شاهد بوده ایم.

آغاز پخش برنامه های ورزشی ویژه دانش آموزان از شبکه دو

مهر: دانش آموزان از دوم فروردین در دو تایم زمانی می توانند با مشاهده کلیپ های ورزشی از شبکه دو سیما در خانه ورزش کنند.طبق اعلام معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش از روز گذشته برنامه ای با عنوان «باهم برای هم» از شبکه دو سیما با محوریت سبک زندگی سالم و فعال تولید شده است. دانش آموزان می توانند در دو تایم زمانی 9 صبح و سه بعدازظهر کلیپ های ورزشی را از شبکه دو سیما تماشا کرده و در خانه ورزش کنند.دانش آموزان می توانند با عضویت در صفحه این برنامه در اینستاگرام به آدرس Baham.barayeham.tv2 کلیپ های کوتاه از بازی های حرکتی خود در خانه را ارسال کنند و هر روز از سه کلیپ برتر با اهدای جوایز تقدیر خواهد شد.به گزارش مهر مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش پیش تر در گفت وگو با خبرنگار مهر اعلام کرده بود این برنامه ها چند محور را دنبال می کنند که از جمله آنها می توان به جبران کاهش فعالیت های حرکتی دانش آموزان، ایجاد فضایی شاد در منزل و حفظ تعادل کالری در دانش آموزان و جلوگیری از اضافه وزن آنها ذکر کرد.