آرشیو پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۶۴
حوادث
۱۱

حادثه ها

کشف اجساد خونین 4 عضو یک خانواده در خانه ویلایی

اجساد خونین چهار عضو یک خانواده در یک خانه ویلایی در منطقه شاهین ویلای کرج کشف شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، ساعت 14 روز سه شنبه شهروندان در تماس با پلیس 110 کرج اعلام کردند که چند روز پیش صداهایی مانند شلیک گلوله در محل سکونت آنها و از یک خانه ویلایی شنیده شده و با توجه به عدم رویت اعضای یک خانواده در منطقه مذکور، احتمال بروز حادثه در آنجا وجود دارد.

لحظاتی بعد از اعلام این خبر، تیمی از ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شده و با اخذ دستور مقام قضائی وارد خانه ویلایی شدند. ماموران پس از ورود به منزل مذکور با اجساد چهار نفر از اعضای یک خانواده شامل پدر 54 ساله، مادر 48 ساله، دختر 26 ساله و پسر 28 ساله مواجه شدند که با شلیک گلوله به قتل رسیده بودند. بررسی های اولیه نشان داد که پسر 28 ساله با اعضای خانواده اش مشاجراتی داشته است. با حضور تیم تشخیص هویت و کارشناسان پلیس آگاهی استان البرز مشخص شد که پسر 28 ساله با سلاح گرم دست به خودکشی زده است. پس از ثبت این فرضیه و بررسی های بیشتر اجساد، ماموران این احتمال را دادند که پسر جوان، پس از قتل پدر، مادر و در نهایت خواهر خود، اقدام به خودکشی کرده است. در نهایت اجساد قربانیان این حادثه به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات بیشتر درباره این پرونده توسط پلیس آگاهی استان البرز در جریان است.

چگونه مامور قلابی را بشناسیم

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، راه های جلوگیری از سرقت های با عنوان مامور را تشریح کرد. سرهنگ شهاب امینی گفت: سرقت های با پوشش مامور یکی از شگردهای سرقت است که در این روش، سارقان با سوءاستفاده از لباس نیروهای نظامی و انتظامی و گاه در پوشش ماموران آب، برق، گاز، بهداشت، شهرداری، کمیته امداد، پستچی و سایر سازمان ها اقدام به سرقت اموال مردم می کنند. وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی در برخورد با این گونه جرائم جدی بوده و رسیدگی به این گونه سرقت ها را با سرعت، دقت و قاطعیت در دستور کار قرار می دهند، افزود: با اینکه پلیس بارها توصیه کرده که تنها شرط مامور فقط لباس، دستبند، شوکر، بیسیم و... نیست، اما باز هم شاهد پرونده هایی با عنوان سرقت تحت پوشش مامور هستیم که شهروندان باید در برخورد با این موارد حساسیت و احتیاط بیشتری به خرج دهند. سرهنگ امینی ادامه داد: پلیس به خانم های خانه دار و افراد سالمندی که تنها در خانه حضور دارند توصیه می کند افراد را از طریق چشمی در و آیفون های تصویری شناسایی کرده و تا قبل از حضور خانواده یا همسایه های مطمئن، از بازکردن در به روی افراد ناشناس با هر عنوانی خودداری کنند. وی خاطرنشان کرد: ماموران بر اساس قانون، حق ورود به حریم خصوصی و منزل افراد را نداشته و مردم می توانند با درخواست کارت شناسایی و احکام قضائی، نسبت به احراز هویت مراجعان اطمینان حاصل کرده و در غیر این صورت، اجازه ورود به خانه و خودروی خود را ندهند. رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک، ابتدا آرامش و خونسردی خود را حفظ کرده و مراتب را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی 110 در میان بگذارند.

جاسازی گوشی های سرقتی  در رختخواب

مالخر گوشی های سرقتی در عملیات پلیسی به دام افتاد. سرهنگ پیمان احمدی ، رئیس کلانتری 160 خزانه گفت: ساعت 11 صبح روز دوشنبه گذشته یکی از معتمدان محله خزانه با حضور در کلانتری اظهار کرد که فردی خانه اش را پاتوق سارقان و معتادان کرده که باعث ناامنی در محله شده است. او افزود: ماموران در تحقیقات میدانی و محلی از صحت موضوع اطلاع پیدا کردند و پس از هماهنگی با مقام قضائی در ساعت 13 روز دوشنبه تیم پلیسی در عملیاتی ضربتی با حضور در خانه متهم، پس از دستگیری او در بازرسی از داخل خانه 13 گوشی موبایل که در میان رختخواب های متهم جاساز شده بود، کشف شد. رئیس کلانتری 160 خزانه درباره اعترافات متهم عنوان کرد: سارق ابتدا خود ادعا می کرد که گوشی ها برای خودش است، اما وقتی نتوانست فاکتور و کارتن گوشی ها را در اختیار پلیس قرار دهد به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان کرد که گوشی ها را از سه سارق گوشی خریداری کرده است و در زمینه خرید اموال سرقتی فعالیت دارد. این مقام پلیسی ادامه داد: متهم که دو سابقه مالخری دارد، گوشی های سرقتی به ارزش پنج میلیون تومان را به قیمت 600 هزار تومان از سارقان خریداری می کند. سرهنگ احمدی گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد و تحقیقات برای دستگیری سه سارق نیز ادامه دارد.