آرشیو دو‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۱
ورزش
۱۴

فوتبال

محکومیت پرسپولیس و تراکتور به برگزاری بازی بدون تماشاگر

کمیته انضباطی رای خود را درخصوص یک دیدار از هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال صادر کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، درخصوص اتفاقات بازی فی مابین دو تیم پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز از هفته 17 لیگ برتر، پس از دعوت این کمیته از متخلفان این دو تیم در جلسه جداگانه و پس از بررسی و استماع دفاعیات طرفین، اعضای این کمیته با اتفاق آرا نسبت به افراد متخلف به این شرح رای خویش را صادر کردند:

1- در مورد عمل اشکان دژاگه با بررسی و بازبینی فیلم های موجود تعداد فحاشی های طرفداران باشگاه پرسپولیس به ایشان و نظر به دفاعیات و فقدان سابقه از سوی مشارالیه وفق ماده 95 رای برائت اشکان دژاگه را صادر و اعلام می دارد.

2- در مورد تخلفات صورت گرفته از سوی محمدرضا خانزاده، بازیکن تیم تراکتور و نظر به بازبینی فیلم مسابقه و گزارش مقامات رسمی و دفاعیات ایشان در جلسه رسیدگی تخلف صورت گرفته مصداق بند ج ماده 54 مقررات انضباطی بوده و با اعمال ماده 93 همین مقررات به لحاظ فقد سابقه با تبدیل محرومیت، ایشان به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می شود.

3- در مورد تخلف صورت گرفته از سوی ساکت الهامی و پس از بررسی فیلم مسابقه و گزارش مقامات رسمی مسابقه و دفاعیات ایشان در جلسه رسیدگی، تخلف صورت گرفته از سوی مشارالیه را مصداق بند 3 ماده 89 مقررات انضباطی دانسته و با عنایت به فقد سابقه و با اعمال ماده 93 همین مقررات با تبدیل محرومیت، ساکت الهامی به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

4- در مورد تخلفات صورت گرفته از سوی شجاع خلیل زاده، بازیکن تیم پرسپولیس و نظر به بازبینی فیلم مسابقه، گزارش مقامات رسمی و دفاعیات ایشان در جلسه رسیدگی، تخلف صورت گرفته از سوی مشارالیه را مصداق بند ج ماده 54 مقررات انضباطی دانسته و شجاع خلیل زاده به 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می شود. قابل ذکر است که چنانچه این رای قطعی گردد، یک جلسه محرومیت تعلیقی مشارالیه در هفته چهارم لیگ نیز در اولین بازی رسمی لیگ برتر اعمال خواهد شد.

5- در مورد تخلفات تماشاگران منتسب به باشگاه پرسپولیس و پس از بازبینی فیلم ها و عکس ها و بررسی گزارش مقامات رسمی مسابقه، تخلفات تماشاگران پرسپولیس محرز بوده و وفق مواد 85 و 86 مقررات انضباطی باشگاه پرسپولیس را به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر به عنوان میزبان در مسابقه لیگ برتر و در بازی با تراکتور محکوم می نماید.

6- در مورد تخلفات تماشاگران منتسب به باشگاه تراکتور، پس از بازبینی فیلم ها و عکس ها و بررسی گزارش مقامات رسمی مسابقه، تخلف تماشاگران منتسب محرز بوده و وفق مواد 85 و 86 مقررات انضباطی، باشگاه تراکتور را به مبلغ 500 میلیون ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگران به عنوان میزبان و در مسابقه لیگ برتر در بازی با پرسپولیس محکوم می نماید. این رای به غیر از بند 1 و 3 در باقی بندها در مهلت یک هفته پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر در مرجع محترم استیناف است.

هیچ داور لیگ برتر و لیگ یکی «کرونا» نگرفته است

رئیس دپارتمان داوری اعلام کرد هیچ داور شاغل در لیگ برتر و لیگ دسته یک به ویروس کرونا مبتلا نشده است.

علیرضا سهرابی در گفت گو با ایسنا درباره شایعه ای مبنی بر مبتلاشدن دو داور لیگ یکی به ویروس کرونا گفت: من این خبر را تکذیب می کنم و چنین چیزی صحت ندارد.

او ادامه داد: تا جایی که من با داوران عضو کمیته در ارتباط هستم، نه داور لیگ یکی و نه داور لیگ برتری به ویروس کرونا مبتلا نشده اند و خوشبختانه همه در سلامت کامل به سر می برند. ما به آنها قرنطینه خانگی را توصیه کردیم و برای حفظ آمادگی شان به آنها تذکر داده ایم که در خانه، حرکات بدن سازی را که می شود در منزل انجام داد تمرین کنند.

سهرابی درباره زمان برگزاری ادامه لیگ نوزدهم گفت: فعلا تاریخ 14 و 15 فروردین که توسط سهیل مهدی در رسانه ها اعلام شد، مدنظر ماست و ما هم به داوران این موضوع را اطلاع رسانی کرده ایم. البته این تاریخ قطعی نیست و باید دید تا آن زمان، نهادهای مربوطه مانند وزارت بهداشت تصمیم دیگری خواهند گرفت یا خیر.

بازیکن والنسیا، نخستین مبتلا  به کرونا در لالیگا

بازیکن والنسیا در صفحه شخصی اش اعلام کرد به ویروس کرونا مبتلا شده است.

به گزارش آس، تست کرونای اسکیل گارای مثبت اعلام شد. بازیکن والنسیا در شبکه های اجتماعی به این موضوع اشاره کرد. مدافع آرژانتینی در صفحه شخصی اش نوشت: کاملا آشکار است که سال 2020 به شکل بدی شروع شد. تست کرونای من مثبت است. حالم خوب است. با این اتفاق، گارای نخستین بازیکن لالیگاست که به کرونا مبتلا شده.