آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۴
خودرو
۱۶

جهان خودرو

فراخوان تویوتا در استرالیا

شرکت تویوتا موتورز در استرالیا برای شاسی بلند راو4 در هر دو نسخه بنزینی و هیبریدی فراخوان داد. نمایندگی این شرکت ژاپنی در استرالیا اعلام کرد: صاحبان نسخه های بنزینی و هیبریدی خودروهای شاسی بلند تویوتا راو4 به دلیل مشکل و نقص ایمنی در سیستم تعلیق جلو باید هرچه زودتر به مراکز مجاز این شرکت مراجعه کنند.

این فراخوان شامل مدل های تولیدی در بازه زمانی 25 سپتامبر الی 17 اکتبر 2019 می شوند.گفته می شود تعداد خودروهای این فراخوان حدود یک هزار و 552 دستگاه خواهد بود. بر اساس گزارش وب سایت miragenews، تویوتاموتورز در این خصوص اعلام کرده که صاحبان و مالکان خودروهای مذکور با مراجعه به مراکز و نمایندگی های مجاز این خودروساز در استرالیا و تحویل خودرو به کارشناسان، تنها با صرف حدود 3 ساعت زمان قادر خواهند بود مشکل و نقص ایمنی موجود را برطرف کنند.

 
تاکید مدیرعامل ولوو بر حمایت از برقی ها

مدیر شرکت خودروسازی ولوو گفت: پس از پایان بحران ویروس کرونا هرگونه حمایت از فروش خودروهای احتراقی معمول تلف کردن پول خواهد بود. هاکان ساموئلسون افزود: تنها ازسرگیری یا افزایش پشتیبانی ها از خودروهای برقی می تواند به تولیدکنندگان کمک و به مسیر تقاضای مشتریان پاسخ دهد. وی با بیان اینکه خوب است دولت از خودروهای برقی حمایت کند، تاکید کرد: پس از ویروس کرونا انتظار بازگشت همه چیز به حالت عادی ساده لوحانه است و اگر دولت ها برای حمایت هایشان قدم های رو به عقب بردارند، پول خود را تلف کرده اند. آنها باید مثل گذشته که برنامه هایی برای توسعه فناوری های جدید داشتند، به این کار ادامه دهند.ساموئلسون گفت: الان مشکل تولید نیست، بلکه تقاضای مشتریان است؛ ما نمی توانیم بیش از فروش، تولید انجام دهیم و همین حالا نیز چند روز در هفته بیشتر کار نمی کنیم و بخشی از پرسنل را به خانه فرستاده ایم.

 
تسلا به دنبال کاهش قیمت

تسلا تصمیم دارد یک بسته باتری ارزان جدید با طول عمر طولانی تر را معرفی کند که گمان می رود قیمت خودروهای برقی را تا سطح مدل های بنزینی کاهش خواهد داد. این باتری جدید که گمان می رود ابتدا با مدل تسلا 3 در چین طی اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده معرفی شود، دارای طول عمرهای دوم و سوم نیز خواهد بود. هدف از این تکنولوژی باتری جدید، قابلیت استفاده تا یک میلیون مایل و در عین حال قیمتی برابر یا حتی کمتر از خودروهای بنزینی است. این باتری جدید به طور مشترک با همکاری چینی ها ساخته می شود. به تدریج نسخه های ارتقا یافته از این تکنولوژی باتری با چگالی انرژی، ظرفیت بیشتر و هزینه کمتر در دیگر مدل های تسلا در سراسر دنیا نیز معرفی خواهد شد. این خودروساز همچنین تصمیم دارد روند تولید باتری اتوماتیک شده سرعت بالای جدیدی را در محصولاتش به کار ببرد.