آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۴
مسکن و عمران
۷
ویژه

سازمان ملل متحد پیش بینی کرد : 15 میلیون شغل جدید حوزه حمل و نقل در پساکرونا

دنیای اقتصاد : تحول بخش حمل ونقل در جهت سازگار ساختن آن با محیط زیست پس از پاندمی «کووید-19» می تواند بیش از 15 میلیون شغل جدید در سطح جهان ایجاد و به کشورها در مسیر رسیدن به اقتصاد سبزتر و سالم تر کمک کند. یافته های یک مطالعه تحت نظارت «سازمان ملل متحد» نشان می دهد خلاصی از این بحران به معنی بازگشت فعالیت های عادی برای بخش حمل ونقل نیست، بخشی که در اشتغال جهان، بیش از 60 میلیون شغل سهم دارد. کاترین ساجت، رهبر تیمی «سازمان بین المللی نیروی کار» که مسوولیت نگارش این مطالعه را برعهده داشته است، می گوید: «رسیدن به جوامع عادلانه و از لحاظ زیست محیطی سازگار نیاز به تحولات ساختاری در اقتصاد دارد، در هر دو بخش تنوع کالا و خدمات و فرآیندهای تولید.»

او ادامه می دهد: «این تحولات ساختاری، که بخش حمل ونقل را نیز شامل می شود، اگر با سیاست گذاری های مناسب همراه باشد ظرفیت ایجاد مشاغل خوب و حمایت از کارگران و خانواده ها را دارد.»

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد»، براساس خبری که در تارنمای «سازمان ملل متحد» منتشر شده، این گزارش با عنوان «مشاغل در حمل ونقل سبز و سالم: ایجاد تغییر سبز» محصول مشترک «سازمان بین المللی نیروی کار» و «کمیسیون اقتصادی ملل متحد برای اروپا» است. در این گزارش پیامدهای شغلی برای چهار سناریو «حمل ونقل سبز» در حدود 60 کشور از مناطق مختلف جهان (شامل آمریکای شمالی، اروپا و آسیای مرکزی) مورد ارزیابی قرار گرفته است.

این سناریوها که با فرض توسعه پرشتاب حمل ونقل عمومی و برقی شدن وسایل حمل ونقل شخصی و حمل ونقل باری هستند، با حالت «بازگشت به فعالیت های عادی» مقایسه شده اند. بر این اساس یافته های مطالعه نشان می دهد اگر نیمی از همه وسایل نقلیه تولیدشده برقی شوند، می توان حدود 10 میلیون شغل اضافی در سراسر جهان ایجاد کرد. به علاوه، در صورت دو برابر شدن سرمایه گذاری ها در حمل ونقل عمومی، پتانسیل 5 میلیون شغل دیگر نیز وجود دارد.

این اقدامات مشاغلی را نیز خارج از بخش حمل ونقل ایجاد خواهد کرد. به عنوان مثال کاهش مخارج سوخت می تواند منجر به افزایش مخارج برای سایر کالاها و خدمات شود، در حالی که برقی شدن وسایل نقلیه، اشتغال زایی در بخش انرژی های تجدیدپذیر را تقویت خواهد کرد.

سایر پتانسیل بالقوه این تحولات شامل کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش آلودگی های هوایی و صوتی و کاهش ازدحام ترافیکی است. اولگا آلگایرووا، رئیس «کمیسیون اقتصادی ملل متحد برای اروپا» در این رابطه می گوید: «بخش حمل ونقل داخلی عاملی کلیدی برای اقتصادهای منطقه ما [اروپا] است، چه از لحاظ سهام آن در تولید ناخالص داخلی و چه در ایجاد شغل. این مطالعه برخی فرصت های مهم را برای تحول بخش حمل ونقل در جهت سبزتر، سالم تر و عادلانه تر شدن آشکار کرده است.»

او این گزارش را یک درخواست از کشورها و خود بخش حمل ونقل توصیف کرده است تا با تصمیم درست و سرمایه گذاری های گسترده در حمل ونقل و فناوری های پاک، از فرصت های نام برده شده بهره لازم برده شود.