آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۶۵۳
ورزش
۱۴
گزارش

25 واقعیت در مورد ایکر کاسیاس

من کهکشانی نیستم

ایکر کاسیاس یکی از بی حاشیه ترین فوتبالیست های مشهور دنیاست. از زمانی که در سن 8 سالگی به رئال پیوست و تا زمانی که به دلیل بیماری قلبی فوتبال را کنار گذاشت، کمتر شاهد بروز اخبار جنجالی پیرامون زندگی حرفه ای و شخصی او بودیم. شاید بزرگ ترین جنجال زندگی حرفه ای او درگیری اش با ژوزه مورینیو و نیمکت نشینی اش در رئال مادرید بود که در روند حرفه ای او تاثیر زیادی گذاشت. البته در همان برهه هم کاپیتان با تعصب قوهای سپید تلاش کرد با مصاحبه نکردن جو باشگاه را آرام نگه دارد. اما با وجود دوری از حواشی نکات جالبی از زندگی این دروازه بان وجود دارد که در ادامه با هم می خوانیم:

1- کاسیاس با 161 بازی ملی دومین رکورددار بازی در تیم ملی اسپانیاست. تنها رائول گنزالس تعداد بازی های ملی اش از کاسیاس بیشتر است.

2- او در سن 19 سالگی اولین بازی خود برای تیم ملی اسپانیا را انجام داد و از این حیث رکورددار است.

3- کاسیاس در یورو 2012 تنها یک گل آن هم در بازی اول دریافت کرد و در ادامه مسابقات کلین شیت کرد و با کمک او اسپانیا در نهایت توانست از عنوان قهرمانی خودش دفاع کند. آنها در فینال چهار بر صفر ایتالیا را شکست دادند. 

4- کاسیاس سومین کاپیتان تاریخ بعد از فرانس بکن بائر و دیدیه دشان است که جام جهانی، جام ملت های اروپا و جام لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برده است. 

5- نام ایکر برای اولین بار در سال 2010 و بعد از قهرمانی این تیم در جام جهانی جزو نام های پرطرفدار در کشور اسپانیا شد.

6- او تنها کاپیتان در سطح جهان است که موفق به بالا بردن دو جام ملت ها و یک جام جهانی شده است.

7- کاسیاس رکورد کلین شیت لیگ قهرمانان اروپا را بعد از بسته نگه داشتن دروازه اش مقابل اتلتیکو مادرید در یک چهارم نهایی فصل 2015 با ثبت پنجاه ودومین کلین شیت شکست.

8- او جوان ترین فرد با 19 سال و 4 روز سن است که در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است. 

9- کاسیاس ادعا کرده کارلو آنجلوتی مربی بهتری از ژوزه مورینیو است.

10- نامزد کاسیاس سارا کاربونرو که خبرنگار ورزشی است بعد از قهرمانی اسپانیا در جام جهانی هنگام مصاحبه با ایکر او را جلوی دوربین تلویزیونی بوسید که این اتفاق بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت.

11- سارا کاربونرو در سال 2011 توسط نشریه FHM به عنوان زیباترین خبرنگار زن ورزشی جهان شناخته شد.

12- نامزد کاسیاس بارها در گزارش هایش انتقادات زیادی به کریستیانو رونالدو همبازی کاسیاس می کرد اما رونالدو همیشه معتقد بود آنها زوج خوبی هستند هر چند رسانه ها اخبار دیگری منتشر می کردند.

13- کاسیاس بعد از رائول رکورددار بازی برای رئال مادرید با 752 بازی است.

14- او با رئال مادرید 19 جام قهرمانی حیرت انگیز کسب کرده است. 3 لیگ قهرمانان، 2 جام بین قار ه ای، 3 سوپرجام اروپا، 5 لالیگا، 2 کوپا دل ری و 4 سوپرجام اروپا.

15- کاسیاس دومین بازیکن به همراه ژاوی است که در سال 2015 به رکورد 150 بازی در لیگ قهرمانان اروپا رسید.

16- کاسیاس در سن نوجوانی فراموش کرد برگه شرط بندی پدرش که در آن نتیجه 14 بازی به درستی پیش بینی شده بود را بفرستد و به این ترتیب پدرش یک میلیون پوند از دست داد.

17- پدرش او را احتمالا بخشیده است. کاسیاس در حال حاضر 35 میلیون پوند دارایی خالص دارد.

18- کاسیاس یک بار دستش را به مبلغ 5 میلیون پوند بیمه کرد. او یک جمله معروف داشت که می گفت: «اگر زانوی من آسیب ببیند وانمود می کنم که دستم زخمی شده است.»

19- او رکورد دقایق گل نخوردن متوالی در لالیگا که در اختیار آبل رزینو، دروازه بان سابق اتلتیکو مادرید بود را با 952 دقیقه گل نخوردن شکست.

20- رنگ مورد علاقه ایکر سبز است.

21- کاسیاس هرگز خود را یک کهکشانی ندانست. کهکشانی لقب بازیکنان رئال مادرید است.

22- کاسیاس یک بار بعد از قهرمانی پیراهنش را به یک هوادار جوان داد که در طول بازی توپ به صورتش برخورد کرده بود.

23- او بنیاد ایکر کاسیاس را تاسیس کرد که یک سازمان غیرانتفاعی به شمار می رود و کارش کمک به کودکان محروم برای رشد و تحقق پتانسیل های شان است.

24- کاسیاس ادعا می کند، می تواند 98 درصد بازی هایی را که در آن بازی کرده به خاطر بیاورد. این یک ادعای عجیب است چرا که او بیش از 800 بازی رسمی انجام داده است.

25- تاریخ تولد کاسیاس با شر خواننده معروف، باستا رایمز (جزو اولین رپرهای دنیا) و پیتر چک در یک روز است.