آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۳۷۵۳
ورزش
۱۱

خبر

جام جهانی کوچک؛ فرصتی طلایی برای فوتسال زنان

تیم ملی فوتسال زنان بعد از چهار سال برای دومین بار شانس حضور در مسابقات جام جهانی کوچک را پیدا کرده؛ اما هنوز این موضوع به تایید کمیته فنی فوتسال نرسیده است. به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتسال زنان مدت کوتاهی است فعالیت خود را با سرمربیگری شهناز یاری آغاز کرده؛ اما از همان ابتدا مسابقات فشرده لیگ برتر سبب شد مصدومان زیادی روی دست سرمربی تیم ملی گذاشته شود. در نهایت این دیدارها به دلیل کرونا ناتمام باقی ماند و ملی پوشان هنوز در بلاتکلیفی به سر می برند. فوتسالیست ها که بعد از تورنمنت روسیه در اردیبهشت سال گذشته نتوانستند در رویداد دیگری شرکت کنند، مدت کوتاهی در اردو به سر بردند تا خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا و جام ملت های آسیا آماده کنند؛ اما ناتمام ماندن مسابقات لیگ سبب شد اردویی هم برگزار نشود و به دلیل کرونا مسابقات آسیایی نیز به سال 1400 موکول شد. در این میان دعوت نامه ای مبنی بر حضور تیم ملی فوتسال زنان ایران در جام جهانی کوچک برزیل به فدراسیون فرستاده شد و هنوز کمیته فنی در این زمینه تصمیمی برای اعزام ملی پوشان به این مسابقات نگرفته است؛ فرصتی که می تواند سطح آنان را پس از آخرین حضور در مسابقات برون مرزی و به ویژه در آسیا مشخص کند. کارنامه ای که پر از قهرمانی است؛ اما به دلیل حاشیه های بسیار از پرداخت نشدن پاداش ها و نبود سرمربی و حالا شیوع کرونا و لغو اردوها، مقداری بازیکنان را دور از تمرین و خالی از انگیزه کرده است. تیم ملی فوتسال زنان ایران برای نخستین بار در آذر 1394 در مسابقات جام جهانی کوچک در گواتمالا شرکت کرد که در آن زمان هشت تیم حضور داشتند و به مقام هفتمی بسنده کردند. حال پس از چهار سال فرصتی پیش آمد تا قهرمانان این قاره کهن برای بار دوم در مسابقات جام جهانی برزیل شرکت کنند تا هم خود را محک بزنند، هم توانایی زنان فوتسالیست ایران را به دنیا نشان دهند. مسابقات جام جهانی کوچک برزیل در آذرماه با حضور 12 کشور برگزار می شود که ایران و ژاپن تنها نمایندگان آسیا در این مسابقات هستند. این رقابت ها از 2010 تاکنون برگزار شده و بزریل همواره قهرمان این رقابت ها بوده است.

استخر  آزادی پس  از  4 ماه بازگشایی شد

پس از تعطیلی چهارماهه استخرها به دلیل شیوع ویروس کرونا بالاخره مجوز بازگشایی استخر آزادی صادر شد. تمرینات تیم ملی شنا روز گذشته در حالی در آزادی انجام شد که مهدی انصاری، بنیامین قره حسنلو و متین بالسینی به آب زدند. خشایار حضرتی، سرمربی تیم ملی، درباره شروع به کار تمرینات این تیم به مهر گفت: «تمرین خوبی بود و شناگران تمرین نسبتا سبکی داشتند. روزی یک جلسه تمرین خواهیم داشت تا شرایط کم کم در آینده بهتر شود. مدت زمانی طولانی بود که شناگران در آب نبودند و به همین دلیل کمی احساس سنگینی داشتند و از برگشت به تمرین خوشحال بودند. کمی زمان خواهد برد تا شرایط بدنی شناگران بهتر شود. پیش از تعطیلی استخرها، شناگران شرایط خوبی داشتند و برای کسب سهمیه المپیک مهیا می شدند. شیوع ویروس کرونا برنامه ها را به هم ریخت و تمرینات برای چهار ماه تعطیل شد. امیدوارم هرچه سریع تر به شرایط عادی بازگردیم. در حال حاضر مسابقه ای در پیش نیست و احتمالا تا دی و بهمن سال آینده خبری از مسابقات نباشد».

مجمع جنجالی هیئت قایق رانی مازندران تنها  کاندیدای انتخابات رای نیاورد

در مجمع انتخاباتی هیئت قایق رانی استان مازندران، تنها کاندیدای حاضر نتوانست رای اعتماد مجمع را کسب کند و مدیر کل هم در جلسه حاضر نشد. به گزارش ایسنا، مجمع انتخاباتی هیئت قایق رانی استان مازندران با حضور اعضای مجمع و به ریاست علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایق رانی، برگزار شد. 16 نفر اعضای مجمع در جلسه حاضر بودند و پس از رای گیری، اسدالله اتابکی، تنها کاندیدای انتخابات هیئت قایق رانی استان مازندران، با هفت رای نتوانست نظر اعضای مجمع را کسب کند و این هیئت بدون رئیس ماند. بر اساس این پورهاشمی، سرپرست هیئت قایق رانی مازندران تا برگزاری انتخابات بعدی سرپرست این هیئت باقی خواهد ماند. نکته دیگر اینکه مدیر کل ورزش و جوانان مازندران هم در مجمع حاضر نشد و از 16 نفر، 9 نفر رای سفید دادند.رئیس فدراسیون قایق رانی با انتقاد از حبیب حسین زادگان، مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران، تاکید کرد: او باید دلیل بی حرمتی ای را که به خانواده قایق رانی داشت، عنوان کند و این حق اعضای مجمع است که دلیل این رفتار مدیر کل را بدانند. در مجمع دو مدال آور بازی های آسیایی و همچنین کسانی حضور داشتند که در زمان سیل جانشان را کف دستشان گذاشتند و به مردم کمک کردند و اکنون او باید دلیل بی احترامی خود به این خانواده را اعلام کند. مازندران از دیرباز با توجه به پتانسیل بالای آبی و تعداد شهرستان های فعال به عنوان یکی از هیئت های مهم قایق رانی فعالیت می کرده و امیدوار هستیم شرایط برای ورزشکاران در این استان مانند سال های گذشته فراهم شود و بتوانیم شاهد درخشش قایق رانان مازندرانی باشیم.