آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۰
جامعه
۱۰

دور دنیا در یک روز

امارات: آتش سوزی برج 48 طبقه

برج النهاد در شارجه به دلیل نامعلوم دچار آتش سوزی شد و بیش از صد نفر در این حادثه لطمه دیدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ویدئوی منتشر شده اخیر در امارات نشان دهنده آتش سوزی یک برج 48 طبقه در شارجه است. آتش نشان ها با مراجعه به محل آتش سوزی سعی کردند تا جلوی حادثه پیش آمده را بگیرند. این حادثه باعث آسیب دیدگی بیش از 12 نفر شد و حدود 100 نفر از ساکنین برج از محل خارج شدند.

آتش سوزی برج آبکو باعث شد تمامی ساکنین النهاد دچار مشکل و دردسر شوند و برخی از آنها نیز آسیب دیدند. از آسیب دیدگان این سانحه پنج نفر در محل حادثه تحت درمان قرار گرفتند و هفت نفر به سرعت به بیمارستان انتقال داده شدند. همچنین تمامی خودروهای پارک شده در اطراف ساختمان به دلیل آتش های پرتاب شده آسیب دیدند.

 

چین: 12 کشته و 10 مفقود بر اثر وقوع سیل

بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل در جنوب غرب چین دست کم 12 تن جان خود را از دست داده و تعداد دیگری نیز مفقود شدند.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام رسانه های محلی بارش شدید باران در استان «سیچوآن» موجب جاری شدن سیل و فوت دست کم 12 تن شد. همچنین در جریان این حادثه طبیعی 10 نفر مفقود شدند.

به گفته مقامات محلی در منطقه گائویانگ، جاری شدن سیل منجر به تخریب بخش هایی از جاده و سقوط دو دستگاه خودرو به رودخانه شد. در جریان این حادثه دو نفر جان خود را از دست داده و سه نفر دیگر ناپدید شدند.

بنابر اعلام مقامات محلی عملیات امداد و نجات به ساکنان مناطق حادثه دیده در جریان است.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، نزدیک به 10 هزار نفر در مناطق حادثه دیده سکونت دارند که در مجموع بیش از هفت هزار و 700 نفر از سکنه محلی تخلیه شده اند.

 

روسیه: انفجار لوله گاز با 5 کشته و مجروح

در پی انفجار لوله گاز و آتش سوزی گسترده در یک مجتمع مسکونی در شمال شرق مسکو، یک تن جان باخت و چهار تن نیز با سوختگی شدید روانه بیمارستان شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اورژانس مسکو با اشاره به وخامت حال دو تن از مصدومان این حادثه اعلام کرد در حال حاضر مداوا بر روی حادثه دیدگان ادامه دارد.

درباره علت وقوع انفجار و آتش سوزی در این مجتمع مسکونی خبری منتشر نشده است.

 

آلمان: اعتصاب کارکنان آمازون

تعدادی از کارکنان شرکت آمازون در آلمان به علت نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا و عدم رضایت از شرایط بهداشتی محیط کار خود به دنبال اعتصابی دو روزه هستند.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، تلاش های آمازون برای کاهش نگرانی کارمندانش و ضدعفونی انبارها و محیط های کاری کافی نبوده و از همین رو تعدادی از کارکنان این شرکت در آلمان قصد دارند اعتصابی دوروزه را سازماندهی کنند.

اتحادیه کارگری آلمان اعلام کرده که کارکنان 6 انبار و مرکز کاری آمازون در این کشور به مدت حداقل دو روز اعتصاب خواهند کرد و علت اصلی این مسئله عدم شفافیت در مورد رعایت سیاست های بهداشتی در آمازون است.

بر اساس برآوردها بین 30 تا 40 نفر در آمازون به ویروس کرونا مبتلا شده اند و آمازون به جای توجه به حفظ امنیت کارکنانش تنها به کسب سود بیشتر می اندیشد. در واکنش به این اعتراض ها، آمازون بیانیه ای صادر کرده و از اختصاص بودجه ای چهار میلیارد دلاری به حفظ ایمنی کارکنان و مشتریان این شرکت خبر داده است.

اما این اطلاعیه باز هم کارکنان آمازون را راضی نکرده و آنان تصریح کرده اند که حتما اعتراضاتی را انجام خواهند داد.

این افراد می گویند در صورت ابتلا به کرونا مشخص نیست سرنوشت کاری آنان چگونه است و چه تمهیداتی برای پرداخت حقوق و دستمزد افراد در نظر گرفته شده است. سختگیری آمازون در مورد اعطای مرخصی نیز مشکل دیگری است که کارمندان با آن دست به گریبان هستند.