آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۳
حوادث
۱۷

جزئیات جدید از مرگ قاضی منصوری

رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی جزئیات جدیدی از پیگیری های پرونده فوت قاضی منصوری در رومانی را تشریح کرد. به گزارش میزان، سردار هادی شیرزاد در پاسخ به این سوال که پلیس ایران دقیقا چه زمانی متوجه مرگ منصوری شد؟ گفت: بعد از این اتفاق، نامه ای از پلیس بین الملل بخارست به پلیس بین الملل تهران ارسال شد. در این نامه توضیحاتی در مورد مرگ منصوری داده و همچنین عنوان شده بود که این فرد خودکشی کرده و جسد به واحد جنایی بخارست منتقل شده. در این نامه هویت فرد فوت شده، غلامرضا منصوری عنوان شده بود. رئیس پلیس بین الملل ناجا درخصوص عملکرد پلیس بین الملل بخارست در این حادثه، عنوان کرد: پلیس رومانی در این ماجرا سعی کرد آنچه در توان دارد در اختیار پلیس بگذارد اما گاهی به خاطر نیاز به مجوز مراجع قضایی و دادستانی رومانی محدودیت هایی به وجود آمده و آنها اعلام کردند از مسیر دادستانی و دستگاه قضایی رومانی برای برخی هماهنگی ها و ارسال مستندات باید عبور شود.

 رئیس پلیس بین الملل ناجا درخصوص برخی ابهامات و مطالب مطرح شده درخصوص زنده بودن منصوری، گفت: پلیس رومانی مرگ این فرد به نام غلامرضا منصوری را تایید و برای ما ارسال کرده است. برای تعیین قطعی هویت فرد فوت شده، به مستندات دیگری ازجمله دی ان ای نیاز است و درخواست پروفایل دی ان ای ارسال شده و پلیس اینترپل رومانی هم اعلام کرده که پروفایل دی ان ای در دست آماده سازی است و به زودی به ایران ارسال می شود.

وی درخصوص خبرهای مطرح شده در رابطه با حضور یک ایرانی، لحظاتی قبل از مرگ منصوری در هتل محل اقامت او، با تکذیب این دست از اخبار، تاکید کرد: هیچ پیام رسمی از سوی اینترپل درخصوص این موضوع ارسال نشده است و بحث های مطرح شده در رسانه با توجه به این که پیامی از سوی پلیس بخارست ارسال نشده مورد تایید نیست.

قاضی منصوری، متهم ردیف نهم پرونده طبری، با اعلان قرمز پلیس اینترپل در بخارست دستگیر و بعد از تحقیقات مقدماتی تا روز دادگاه آزاد شد، اما ظهر سی ام خرداد در هتل محل اقامتش بر اثر سقوط جان باخت.