آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۲
فرهنگی
۱۹

خط خبر

«جنگ با پدربزرگ» فیلمی کمدی با بازی رابرت دنیرو 18 سپتامبر (28 شهریور) راهی سینماها می شود.

باغ کتاب تهران به مناسبت سومین سالگرد افتتاح این مجموعه علمی و فرهنگی برای قسمت های مختلف تخفیف درنظر گرفته است. این تخفیف ها از تاریخ 11 تا 13 تیرماه به مدت سه روز برای مراجعه کنندگان به باغ کتاب تهران درنظر گرفته شده است.

«درد و افتخار» هفتمین دوره جوایز پلاتینو را درو کرد؛ هم جایزه بهترین فیلم ایبرو-امریکایی را برد و هم جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را برای آلمودوار از آن خود کرد. این فیلم البته 3 جایزه دیگر هم به خانه برد که شامل بهترین موسیقی فیلم برای آلبرتو ایگلسیاس، بهترین تدوین برای ترزا فانت و بهترین بازیگر مرد برای آنتونیو باندراس بود.

رمان «تسخیرشدگان» نوشته فیودور داستایوسکی با ترجمه علی اصغر خبره زاده توسط نشر نگاه به چاپ هفدهم رسید.

چهل ویکمین دوره جوایز موسیقی «بریت» (The Brit Awards) که قرار بود فوریه (بهمن-اسفند) آینده برگزار شود به دلیل تداوم بحران شیوع کرونا به 11 مه 2021 (21 اردیبهشت 1400) موکول شد.

«کندیس کارتی ویلیامز» و «برناردین اواریستو» به عنوان نخستین نویسندگان سیاه پوست در مهم ترین بخش های «جوایز کتاب بریتانیا» به عنوان برگزیده معرفی شدند.

منطقه برادوی نیویورک که به عنوان پایتخت تئاتر جهان شناخته می شود، به دلیل تداوم بحران شیوع کرونا، تا 3 ژانویه 2021 (14 دی 99) تعطیل شد و روشن نیست اجراها چه زمانی دوباره بتوانند به صحنه برگردند.

نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی با اهدای تندیس رودکی به برگزیدگان، به پایان راه خود رسید.

با پایان فیلمبرداری فیلم کوتاه «من را نپوشان» در تهران، این اثر مرحله تدوین خود را پشت سر می گذارد.

فراخوان برنامه «فصل امید» به عنوان جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در دو بخش نمایش های صحنه ای و مسابقه نمایشنامه نویسی منتشر شد.

بخش های مختلف تالار «هنر» در روز دوشنبه نهم تیرماه بر اساس پروتکل های بهداشتی سم زدایی و ضدعفونی شد.