آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۱
شهرستان ها
۷

مشکل آب سایر روستاهای غیزانیه تا شهریور برطرف می شود

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب خوزستان گفت: با بسیج امکانات مشکل آب آشامیدنی 40 روستای دیگر غیزانیه تا ابتدای شهریورماه حل می شود.

صادق حقیقی پور بیان کرد: قسمت نخست مرحله دوم طرح آبرسانی به غیزانیه لوله گذاری خط انتقال آب از ایستگاه پمپاژ صفیره به سمت ایستگاه پمپاز تقویت فشار نزهه به طول 28 کیلومتر است.

وی ادامه داد: همزمان با بهره برداری از فاز نخست پروژه آبرسانی به غیزانیه مرحله دوم این طرح نیز آغاز شد.

حقیقی پور توضیح داد: 20 کیلومتر باقی مانده از مرحله دوم این طرح تاکنون سه و نیم کیلومتر آن انجام شده است.

وی با اشاره به تهیه لوله های آب مورد نیاز مرحله دوم طرح آبرسانی به غیزانیه گفت: مطابق وعده ای که دادیم آبرسانی به غیزانیه تا ابتدای شهریورماه تکمیل می شود.

وی ادامه داد: اجرای مرحله دوم طرح آبرسانی به غیزانیه نیازمند 600 میلیارد ریال اعتبار است که 100 میلیارد ریال آن توسط وزارت نفت و مابقی توسط شرکت آب و فاضلاب استان تامین می شود.

مدیرعامل آبفای خوزستان بیان کرد: مرحله سوم این طرح به طول 25 کیلومتر با خط لوله 315 میلیمتر از ایستگاه تقویت فشار نزهه به سمت دهلایه خواهد بود.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان پذیرفته که 200 میلیارد لوله برای اجرای فاز سوم طرح آبرسانی خریداری کند و قرارگاه خاتم الانبیاء نیز آن را اجرا خواهد کرد، درحال حاضر منتظر هستیم تا قرارگاه خاتم الانبیاء اعتبار را جذب و پروژه را آغاز کند.

حقیقی پور بیان کرد: از لحظه شروع مرحله سوم پروژه حدود 2 الی سه ماه زمان برای تکمیل این طرح نیاز است.

مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: آب آشامیدنی بخش غیزانیه از محل رودخانه کارون و تصفیه خانه شیبان تامین می شود.

وی درخصوص اعتبار مورد نیاز برای طرح آبرسانی به غیزانیه افزود: در مرحله اول این طرح 600 میلیارد ریال هزینه شده است. همچنین برای مرحله دوم نیز 600 میلیارد ریال و مرحله سوم 450 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

همچنین به گفته بخشدار غیزانیه درحال حاضر 40 تانکر به روستاهای غیزانیه آبرسانی می کنند، مشکل اصلی آب در روستاهای این بخش به تامین آب مورد نیاز دام ها باز می گردد و بخش عمده ای از آبرسانی با تانکر برای دام روستاییان است.