آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
خودرو
۲۴

رویداد

لغو نمایشگاه خودروی ژنو تا سال 2022

ایسنا : برگزارکنندگان اصلی نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو اعلام کردند که برگزاری این رویداد تا سال 2022 به تعویق خواهد افتاد. به گزارش رویترز، برگزارکنندگان اصلی نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو اعلام کردند که تصمیم بر آن شده است تا برگزاری این رویداد بین المللی به دلیل شیوع ویروس کرونا تا سال 2022 به تعویق بیفتد. برگزارکنندگان این نمایشگاه اعلام کردند که پس از مشورت با سازندگان و شرکت کنندگان در نمایشگاه، به این نتیجه رسیده اند که این رویداد در سال 2021 برگزار نشود و هیچ سازنده یا شرکتی در آن حضور نداشته باشد و اکثر شرکت های خودروسازی نیز به اتفاق آرا ترجیح می دهند تا این رویداد را در سال 2022 برگزار کنند. کمیته و شورای سازمان بین المللی «de L’Automobile» نیز در بیانیه ای اعلام کرد که بخش خودروسازی جهان در حال حاضر مرحله دشواری را پشت سر می گذارد و باید به شرکت کنندگان در این نمایشگاه بین المللی به منظور بهبود شرایط و احیای آسیب های اقتصادی وارد شده به این صنعت زمان داد

ساخت نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در تهران

تسنیم : مدیرعامل شرکت مپنا گفت: در تهران، نخستین ایستگاه شارژ خودرو های برقی را ساختیم و در مشهد هم درحال ساخت است و تا دو هفته آینده افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت مپنا با بیان اینکه برنامه ریزی کردیم که تا پایان سال در همه استان ها، ایستگاه شارژ خودرو های برقی را داشته باشیم، گفت: در تهران، نخستین ایستگاه شارژ خودرو های برقی را ساختیم و در مشهد هم در حال ساخت است و تا دو هفته آینده افتتاح می شود.

عباس علی آبادی در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت مپنا می خواهد خودروساز شود یا فقط می خواهد زمینه تولید خودرو های برقی را فراهم کند؟ افزود: این موضوع بستگی به خودروسازان دارد اگر زودتر از ما اقدام نکنند، مپنا وارد کار خودرو سازی می شود و این کار منافع ملی و منافع سرشار اقتصادی برای بنگاه ها دارد.

وی ادامه داد: فناوری ساخت خودروی برقی بیشتر از 30 سال است که در دانشگاه ها تدریس می شود و بر اساس گزارش های معتبر جهان، پیش بینی می شود تا 10 سال آینده، خودروی غیربرقی در اروپا وجود نداشته باشد.

علی آبادی با اشاره به اینکه عوامل اقتصادی و زیست محیطی، از عوامل اثرگذار در تولید خودروهاست» اضافه کرد: روی رفع مشکلات فناوری تولید خودروی برقی، تمرکز و پیشرفت های خوبی در این زمینه کردیم.

مدیرعامل شرکت مپنا گفت: خودرو های برقی از نظر قدرت موتور از خودرو های بنزینی قوی ترند و شتاب آنها بیشتر است.

علی آبادی افزود: ظرفیت باتری، چالش جدی داشته ایم، اما پیشرفت های خوبی در جهان در این زمینه اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: برای بومی سازی خودرو برقی در کشور به ویژه در زمینه تولید باتری های مورد نیاز این نوع خودرو، باید بیشتر سرمایه گذاری کنیم.