آرشیو شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۹۸۲۷
ورزشی
۱۱

امشب سپاهان از سد استقلال عبور می کند؟

هفته بیست و هفتم لیگ برتر، امشب با انجام  پنج مسابقه به پایان می رسد که در حساس ترین رقابت، استقلال میزبان سپاهان است .

امشب کاملا فوتبالی خواهد بود؛ روزی که تیم های محبوب پرسپولیس و استقلال به مصاف حریفان شان می روند. البته پرسپولیس قهرمانی اش را مسجل کرده و اکنون فقط برای ثبت رکوردهای جدید  بازی می کند. ضمن این که این مسابقات بهترین فرصت است تا سرخپوشان  خود را برای حضور درادامه لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند.

تشریفاتی

پرسپولیس که با پوکر قهرمانی وارد قائمشهر شده، به دنبال یک برد دیگر است تا همچنان رکورد شکست ناپذیری خود را حفظ کند. سرخپوشان 15 هفته است که شکست نخورده اند . بنابراین نساجی باید تلاش کند تا نوار بردهای متوالی قهرمان چهار دوره لیگ برتر را قطع کند. نساجی هفته گذشته یک برد شیرین به دست آورد و توانست بازی باخته را با پیروزی به اتمام برساند تا رتبه اش دررده نهم جدول تثبیت شود.شاگردان  فکری اکنون می خواهند مقابل پرسپولیس خودی نشان بدهند. نساجی را می توان تیم غیررسمی استقلال دانست! شماری ازاستقلالی های قدیمی و خوشنام ازمرفاوی گرفته تا  دین محمدی دراین تیم حضور دارند. بنابراین پرسپولیس هم انگیزه زیادی برای شکست دادن آبی پوشان قدیمی دارد. نتیجه این دیدار هیچ تاثیری درصدر جدول ندارد و درواقع یک مسابقه تشریفاتی اما حساس برای شاگردان گل محمدی محسوب می شود.

جنگ بقا

گل گهر با دو برد متوالی تا حدی خود را از قعر جدول جدا کرد اما همچنان در خطر سقوط قرار دارد. سیرجانی ها اگر بتوانند از فولاد  3 امتیاز بگیرند، شانس صعود تا رده دهم جدول را دارند اما فولاد درکورس نایب قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی با سایر مدعیان است و شکست دادن این تیم راحت نیست. دراین مسابقه هر دو تیم برای برد بازی خواهند کرد و این می تواند باعث جذابیت دوچندان رقابت شود. به خصوص این که نتیجه مسابقه، هم درصدر و هم درقعر جدول اهمیت دارد. بازی رفت دو تیم  به سود فولاد به پایان رسید.گل گهر با 18 گل زده، ضعیف ترین خط حمله لیگ را دراختیار دارد و شاید خط دفاع فولاد روز سختی را سپری نکند اما فوتبال قابل پیش بینی نیست.

دربی 6 امتیازی

دربی استان بوشهر یک مسابقه 6 امتیازی درقعر جدول محسوب می شود. دو تیم برای بقا تلاش می کنند. پارس جنوبی برخلاف میل باطنی اش مجبور شد مقابل استقلال بازی کند و بازنده شود. اکنون شاگردان  پورموسوی خسته تر از همیشه باید به مصاف آخرین تیم جدول لیگ بروند. شاهین با  پاشازاده به دنبال بقا در لیگ برتراست اما کار دشواری پیش رو دارد. شاهین  در صورت شکست در این مسابقه امیدهایش برای بقا بسیارکمرنگ می شود.

فینال دیدنی

این مسابقه یک فینال برای نایب قهرمانی لیگ است. استقلال با 46 گل زده، زهردارترین خط حمله لیگ برتررا دراختیار دارد و اکنون باید مقابل سپاهان مدعی قرار بگیرد. 

زردپوشان  بعد از چند هفته که برد نداشتند، مقابل نفت آبادان به پیروزی رسیدند تا همچنان درکورس نایب قهرمانی قرار داشته باشند اما  قلعه نویی بعد ازاین بازی به دلیل حمله عصبی چند روزی دربیمارستان بستری شد و حضور او در این مسابقه درهاله ای از ابهام قرار دارد. استقلال هم بعد از برد مقابل پارس جنوبی، با روحیه ای بهتر و منسجم تراز قبل مقابل سپاهان پرمهره قرارمی گیرد. تقابل مجیدی و قلعه نویی، شاگرد و استاد قدیمی  جذاب  است ؛ به خصوص این که وضعیت جدول حساسیت و جذابیت مسابقه را دو چندان می کند. استقلال دراین هفته ها درآزادی خوب نتیجه نمی گیرد؛ از توقف مقابل سایپا گرفته تا مساوی با نساجی ولی این مرتبه مساوی برای آبی پوشان ازهمیشه دردناک تر خواهد بود زیرا ممکن است به قیمت از دست رفتن نایب قهرمانی تمام شود.

 سپاهان هم ازمساوی دراین فینال 6 امتیازی ضررمی کند. بنابراین هر دو تیم برای برد به میدان خواهند رفت. آنچه این مسابقه را نسبت به سایردیدارهای دو تیم متفاوت می کند، غیبت غم انگیز تماشاگران به خاطر ویروس کروناست.