آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۷۴۲
فرهنگ و ایثار
۹
یادداشت

حاج داوود از زبان خواهر

نرگس کریمی

 نسل جوان دانش آموز و دانشجو از همه چیز خود گذشتند بدون چشمداشت رفتند تا ما بمانیم و مستقل بمانیم. معرفی نسل ایثار و شهادت و گفت وگوی بین نسلی برخی از چالش های جامعه ما را حل خواهد کرد.

در بعد فردی و خانوادگی می خواهم بگویم که شخصیتی با ایمان با تقوا و عفت و پارسایی خاصی داشت از کودکی و نوجوانی دارای سلامت نفس بود و خیرخواه شجاع و جسور و مودب بود. شناخت قرآنی او آنقدر بالا بود که تلاش می کرد خود را به زیور آیات آراسته کند و مصداق عبادالرحمان یمشون علی الارض هونا و اذا خا طبهم الجاهلون قالوا سلام یا ان تتق الله یجعل لکم فرقانا را در سیمای او و در زندگی او مشاهده می کردیم. فردی خود ساخته بود و با افراد مومن مبارز و علمای بزرگ ارتباط داشت و از آنها تاثیر می گرفت و تاثیر می بخشید. در هیات جوانان که با آقای جواهری زاده داشتند رفت و آمد می کرد و تمام مطالب را سعی می کرد که در خانواده برای ما بازگو کند یعنی نوعی هم تمرین می کرد و تاثیر می گذاشت هم به ما آموزش می داد و به نوعی ما را تربیت دینی می کرد. 

زمانی که ازدواج کردیم قبل از انقلاب و تشکیل خانواده دادیم جلسه هفتگی خانوادگی تفسیر قرآن داشتیم آخر سوره فتح را چنان تفسیر می کرد گویی انقلاب اسلامی را می دید.درخصوص بیت المال حساسیت خاصی داشت این نمونه ها نادرند در مورد حقوق های گرفته شده از دولت در این رابطه به برادر کوچکم و محمد گفت که یه مقداری پول به من قرض بده می خواهم هر چه که حقوق گرفتم اینها را به خزانه دولت برگردانم می خواهم به جمهوری اسلامی بدهکار نباشم بلکه همه اینها خدمتی باشد که من به جمهوری اسلامی کردم. یادم می آید در ارتباط با آن زمانی که به هر حال مسائلی برایش پیش آمده بود مدیرکل مبارزه با مواد مخدر شده بود. یکی از بچه هایی که تقریبا آشنا بود یه روز به منزل می آید که یک کیفی را می آورد و می گوید که حاج آقا ویژه شما است و برای شما فرستاده اند. می گوید این چیست؟ گفته می شود این حق کشف های شماست در اداره مبارزه با مواد مخدر. ایشان می گوید فلانی اگر تو فامیل من نبودی الان یک سیلی محکم به گوشت می زدم من کشف مواد مخدر نکرده ام که امروز حق کشف بگیرم من وظیفه داشتم و وظیفه ام را انجام دادم.