آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
مسکن و عمران
۷

ویژه

طرح عجیب برای شهرداری تهران

شهردار تهران از آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران خبر داد و گفت: انتخاب دستیار از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون صورت می گیرد که کارکنان شهرداری و عموم شهروندان واجد شرایط می توانند در فضایی منصفانه به رقابتی سالم بپردازند. پیروز حناچی با اعلام اینکه هم اکنون 5/ 31 درصد از کارکنان شهرداری تهران را افراد زیر 30 سال تشکیل می دهند، اضافه کرد: به نظر می رسد این میزان تا 10 درصد کل شاغلان قابلیت ارتقا داشته و شایسته است همواره در این سطح حفظ شود. شهردار تهران تاکید کرد: سازمان شهرداری تهران ضمن اهتمام نسبت به چابک سازی و کاهش نیروی انسانی، همزمان نیز براساس برنامه سوم ابلاغی می تواند 50 درصد از تعداد خروجی خود را از نیروهای جوان و تحصیل کرده و پرانرژی و خلاق به کار گیرد.

او جذب دستیاران را یک طرح استعدادیابی و شایسته گزینی دانست و افزود: فرآیند این طرح بر اساس مطالعات کارشناسی دقیق برای انتخاب افراد مستعد و کارآمد انجام شده و مبتنی بر فرآیند استاندارد و تعریف شده ای است که داوطلبان در ابتدا با یک آزمون کتبی از نظر توانمندی های ذهنی، فکری و تحلیلی مورد سنجش قرار می گیرند. حناچی با اشاره به مراحل این طرح جذب گفت: در مرحله بعد بر اساس مدل شایستگی خاص متناسب با وظایف دستیاران، توانمندی ها و شایستگی های مدیریتی آنان مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد. به موازات آن نیز به مدیرانی که نیاز به دستیار دارند، آموزش های لازم ارائه می شود. وی با اشاره به اختیارات قانونی نهاد شهرداری تهران عنوان کرد: مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران و بودجه سال 1399 شهرداری تهران، شهرداری اجازه دارد به میزان 50 درصد افراد بازنشسته شده، نیرو جذب کند. حناچی با بیان اینکه آنچه به عنوان نیروی مازاد از آن یاد می شود، نیروی مازاد در رده های کارشناسی شهرداری است، خاطرنشان کرد: هر سازمانی به مثابه یک موجود زنده برای رشد و پویایی به نیروهای جدید با انرژی و خلاق نیاز دارد و بدون جذب یک سازمان مرده است و شهرداری از این موضوع مستثنی نیست. به گزارش «دنیای اقتصاد»، طرح شهردار تهران برای جذب نیروی جدید در مجموعه شهرداری تهران در حالی مطرح شده که مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری موظف است سالانه 6 درصد از نیروهای مازاد خود را تعدیل کند. مطابق با بررسی های انجام شده در ابتدای این دوره مدیریت شهری، در حال حاضر به ازای هر پست سازمانی در مجموعه شهرداری، چهار پرسنل در این مجموعه وجود دارند. حال این سوال از مدیریت شهری پایتخت مطرح است که آیا نیروهای مازاد در مجموعه مدیریت شهری طی سه سال اخیر تعیین تکلیف شده اند؟ آیا مجموعه شهرداری توان پرداخت حقوق و دستمزد نیروهای فعلی خود را در شرایط تنگنای مالی سخت دارد که اکنون تصمیم به جذب نیرو دارد؟ وظیفه پست جدید تعریف شده در این طرح چیست؟ در صورتی که مدیریت شهری پاسخ مشخصی به این سوالات نداشته باشد این اقدام شهرداری عجیب به نظر می رسد.

تدارک شهرداری برای کسری بودجه 99

شهرداری تهران قرار است لایحه دومین بسته محرک اقتصادی را به شورای شهر ارائه کند؛ بسته ای که بر اساس یکی از مواد آن باتوجه به شرایط خاصی، مجوز ساخت در خط آسمان به برخی کوچه ها داده می شود. عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در گفت وگو با شهر، از تدوین لایحه بسته دوم محرک اقتصادی خبر داد و افزود: شهرداری در بسته اول ماده هایی در نظر گرفته بود که با نظر اعضای شورای شهر، مقرر شد هم کارشناسی بیشتری روی آنها انجام و هم در بسته دوم گنجانده شود.

یکی از آنها مربوط به حقوق مکتسبه شهروندان می شود به عنوان نمونه خط آسمان است در واقع در حوزه دادن طبقات برای معابر و کوچه و خیابان هایی که 60 درصد اماکن آن شکل گرفته باید مجوز ساخت در خط آسمان داده شود که ساختمان ها شبیه سایر ساختمان هایی که در اطرافشان ساخته شده شوند. او درباره جزئیات دومین بسته محرک اقتصادی، اضافه کرد: مورد بعدی اینکه شهرداری پیشنهاد کرده به شهرداران مناطق این مجوز و اختیار داده شود تا طول دوره تقسیط عوارض ساختمانی را در صورت نیاز افزایش دهند.  امامی گفت: همچنین در دومین بسته محرک اقتصادی پیشنهاد شده که بخشودگی برای چک های برگشتی بیش از 200 میلیون تومان هم اعمال شود. این در شرایطی است که قبلا برای چک های برگشتی کمتر از 200 میلیون تومان بخشودگی اعمال شده بود که استقبال زیادی از آن نشد؛ چرا که مبلغ چک ها با تاخیر در پرداخت، افزایش پیدا کرده و به بیش از 200 میلیون تومان رسیده بود.  معاون شهردار تهران افزود: به احتمال زیاد تدوین این لایحه در اواخرهفته آینده تمام می شود و آماده ارسال به شورای شهرخواهد شد.