آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
اقتصادی
۴

توجیه عجیب رئیس اتحادیه مواد شوینده: مواد شوینده باید گران شود چون خودرو گران شده است!

رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد شوینده با اشاره به اینکه اگر قیمت دلار افزایش یافته، گرانی مواد شوینده طبیعی است، گفت: در افزایش قیمت خودرو رقم زیادی جابه جا می شود، حال که نوبت به تولیدکنندگان کوچک شوینده می رسد، دم از گرانی می زنند.

علیرضا رضایی قهرودی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم درخصوص وضعیت بازار مواد شوینده و افزایش قیمت در برخی اقلام اظهار داشت: طی یک الی دو ماه گذشته قیمت مواد شوینده حدود 20 الی 30 درصد گران شد. باید بپذیریم که وقتی نرخ ارز گران شود، مواد شوینده ای که ماده اولیه آنها وارداتی است، با افزایش قیمت روبه رو شود. وی اشاره کرد: اگر کسی بگوید ارز تاثیری بر قیمت ها ندارد، اشتباه می کند. این مسئول در واکنش به این سوال که «آیا شما شنیده اید که قرار است در یک ماه آینده قیمت مواد شوینده حدود 20 الی 25 درصد گران شود؟»، پاسخ داد: بنده این را نشنیده ام ولی اگر قرار باشد افزایش قیمتی رخ دهد باید سازمان حمایت و سپس ستاد تنظیم بازار آن را تایید کند.

رضایی قهرودی درخصوص این موضوع که در سال چند بار باید افزایش قیمت داده شود، یادآور شد: ممکن است برخی از تولیدکنندگان در فروردین ماه که مجوز افزایش قیمت داده شد، اقدام به این کار نکرده باشند و در زمان حاضر تصمیم به این کار گرفته اند. وی با ابراز اینکه طبیعی است اگر دلار گران شود، این اقلام نیز نرخ آنها تغییر کند، تصریح کرد: اگر افزایشی صورت گرفته است قطعا مجوز گرفته اند. دولت خودش قیمت خودرو را نتوانست کنترل کند و چندین بار قیمت آن افزایش یافته است. رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده در پایان افزود: در افزایش قیمت خودرو رقم زیادی جابه جا می شود، حال که نوبت به تولیدکنندگان کوچک شوینده می رسد، دم از گرانی می زنند.