آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۳
صفحه آخر (جهان)
۱۲

ابتلای روزانه به کرونا رکورد زد؛ 307 هزار نفر در جهان طی یک روز مبتلا شدند

سرویس خارجی: بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، روز یکشنبه با ثبت ابتلای 307 هزار و 930 نفر دیگر به ویروس کرونا در دنیا، رکورد قبلی تعداد مبتلایان روزانه به این ویروس شکسته شد. همزمان روسیه اعلام کرد، توزیع عمومی واکسن کرونا بین مردم را آغاز کرده است.

شیوع کرونا بار دیگر در جهان علیرغم تمامی تلاش ها برای مهار و کنترل آن شدت گرفته است. بر اساس داده های وبگاه «ورلد امتر» تا عصر دیروز تعداد مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان از 29 میلیون و 217 هزار نفر فراتر رفت و شمار فوتی ها نیز به 929 هزار و 66 نفر رسید. دیروز همچنین سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد با ثبت مجموع ابتلای جهانی 307 هزار و 930 مورد طی روز یکشنبه، بالاترین رکورد ابتلای روزانه ثبت شد.

طبق اعلام وب سایت این سازمان، بیشترین افزایش مرتبط به هند، آمریکا و برزیل بود. به گزارش «اکونومیک تایمز»، هند 94 هزار و 372 مورد جدید ابتلا را ثبت کرد و بعد از آن آمریکا، 45 هزار و 523 نفر و برزیل 43 هزار و 718 مبتلا را به ثبت رساندند. هر دو کشور آمریکا و هند هر یک بیش از 1000 مورد فوتی در یک روز را گزارش کردند و برزیل از مرگ 874 نفر در روز یک شنبه خبر داد.

رکورد قبلی بالاترین میزان ابتلای ثبت شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، 306 هزار و 857 نفر در 6 سپتامبر(16 شهریور) بود. این سازمان همچنین 17 آوریل(29 فروردین) رکورد 12 هزار و 430 فوتی را به ثبت رساند. روند سرایت «کووید-19» همچنان در 58 کشور از جمله در آرژانتین، اندونزی، مراکش، اسپانیا و اوکراین سیر صعودی دارد.

پیش از این دفتر مطبوعاتی سازمان جهانی بهداشت ضمن اعلام اینکه میزان سرایت و شدت ویروس کرونا از 6 ماه قبل تغییر نکرده، به خبرگزاری روسی «تاس» درباره زمان پایان همه گیری کرونا گفته بود این سازمان زمان پایان بحران مذکور را نمی داند اما تصور بر این است که این بیماری در دو سال آینده تحت کنترل قرار خواهد گرفت.

تعطیلی 3 هفته ای در فلسطین اشغالی

همزمان روسیه اعلام کرد، توزیع عمومی واکسن کرونا بین مردم را آغاز کرده است. دستیابی روسیه به واکسن کرونا، بازتاب گسترده ای در کشورهای دنیا داشت. از سرزمین های اشغالی نیز خبر می رسد مقامات رژیم صهیونیستی از تعطیلی سه هفته ای در سرزمین های اشغالی برای مقابله با موج دوم شیوع ویروس کرونا خبر داده اند. این تعطیلی شامل ممنوعیت فاصله گرفتن از خانه ها بیش از 500 متر به جز موارد ضروری می شود. همچنین طی این سه هفته، مدارس، بازارها، هتل ها و فعالیت های تفریحی تعطیل خواهد بود اما فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه های همچنان باز خواهند ماند.