آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۴
شهرستان ها
۷

حوادث شهرستان ها

کشف دلارهای قاچاق در مرز دشت آزادگان

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از دستگیری چهار قاچاقچی و کشف چهار هزار و 200 دلار قاچاق در مرزهای دشت آزادگان خبر داد.

سرتیپ «لطفعلی پاکباز» گفت: مرزبانان هنگ مرزی دشت آزادگان موفق شدند با پایش دقیق نقاط مرزی در هورالعظیم، یک فروند شناور که بدون مجوز وارد هور شده بود را مشاهده کنند.

وی افزود: ماموران بلافاصله وارد عمل شدند و ضمن توقیف شناور، چهار هزار و 200 دلار قاچاق که به صورت ماهرانه در داخل موتور قایق جاساز شده بود را کشف کردند. وی تصریح کرد: کارشناسان ارزش ارزهای کشف شده را قریب به یک میلیارد ریال برآورد کردند که به همراه متهمان پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد. قاچاقچیان با هدف خرید و فروش احشام با دلار وارد حریم مرز شده بودند.

دستگیری اخلالگران بازار سکه و ارز در البرز

فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد: در اجرای طرح مبارزه با اخلالگران بازار سکه و ارز باتلاش ماموران پلیس مبارزه با مفاسد اقتصادی این استان ، شش متهم دستگیر شدند.

سرتیپ عباسعلی محمدیان ، اظهار داشت: در پی نوسان های اخیر بازار ارز که این موضوع باعث اخلال در نظام اقتصادی و گرانی و سختی معیشت مردم شده، اجرای طرح مبارزه با اخلالگران نظام ارزی در دستور کار پلیس اقتصادی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: این دستگیری ها در پی انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی روزهای اخیر در شهرستان کرج انجام و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه همه آنها دستگیر شدند.

سردار محمدیان  با بیان اینکه در بازرسی از متهمان بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال ارز و سکه کشف شد، اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

طی هفته های گذشته نیز 11 اخلالگر ارز در استان البرز دستگیر شدند.

بالغ بر 473 کیلو تریاک در «نی ریز» کشف شد

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش ماموران انتظامی شهرستان «نی ریز»، 473 کیلو و 500 گرم تریاک کشف شد.

سرتیپ «رهام بخش حبیبی» گفت: ماموران انتظامی «نی ریز» حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای خاکی منتهی به این شهرستان، در یک عملیات ضربتی به 2 دستگاه خودرو حامل بار مشکوک، دستور ایست را صادر کردند که رانندگان آنها توجهی به آن نکردند.

 وی با بیان اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران موفق شدند در این خصوص یک سواری پراید و یک دستگاه وانت نیسان را توقیف کنند، گفت: در بازرسی از آن خودروها، 473 کیلو و 500 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.

در این خصوص یک قاچاقچی حرفه ای دستگیر و راننده سواری پراید با توجه به تاریکی هوا متواری شد. 

کشف 20 هزار لیتر سوخت قاچاق

ساری- خبرنگار کیهان: 20 هزار لیتر سوخت قاچاق و فاقد مجوز در جاده سوادکوه- فیروزکوه کشف و و ضبط شد.

رضا فرهودی فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه کامیون نفتکش حامل بار سوخت قاچاق در محور اصلی شهرستان سوادکوه شمالی، ماموران پلیس آگاهی کامیون مذکور را در محور اصلی شهرستان مشاهده و با تعقیب و مراقبت صورت گرفته مشخص شد، خودروی مذکور با بارگیری گازوئیل قاچاق از استان گلستان قصد تخلیه محموله در تهران را دارد که با هماهنگی قضائی این کامیون توقیف شد.

وی افزود: در بازرسی از خودرو، 20 هزار لیتر گازوئیل قاچاق و فاقد مجوز کشف و یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی گفت: سوخت های مشکوفه به شرکت نفت شهرستان سوادکوه تحویل داده شد.

2 قاچاقچی موادمخدر در درگیری با پلیس کشته شدند

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: در یک درگیری مسلحانه ماموران این استان با قاچاقچیان مواد مخدر 2قاچاقچی در شهرستان رودان کشته شدند.

سرتیپ غلامرضا جعفری افزود: در این عملیات که با همکاری مشترک فرماندهی انتظامی کرمان بود، 773 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

وی توضیح داد: ماموران مبارزه با موادمخدر شهرستان رودان با خبر شدند، اعضای یک باند موادمخدر، قصد دارند یک محموله بزرگ را به صورت مسلحانه از جاده های شهرستان رودان به استان های همجوار منتقل کنند.

جعفری ادامه داد: ماموران با همکاری پلیس مبارزه با موادمخدر استان کرمان هنگام گشت زنی و کنترل جاده «ماشنگی شهرستان رودان به سمت جاده مازگرد شهرستان حاجی آباد»، خودرو  وانت سایپا متعلق به قاچاقچیان را شناسایی و دستور ایست دادند.

به گفته این مقام انتظامی، قاچاقچیان بدون توجه به دستور پلیس و علائم هشداردهنده اقدام به فرار کردند که پس از تعقیب و گریز طولانی عرصه را برخود تنگ دیده و اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردند که با توجه به برتری حجم آتش ماموران، خودرو متوقف شد  و دو نفر از قاچاقچیان کشته شدند.

رئیس پلیس هرمزگان با اشاره به توقیف یک دستگاه خودرو وانت سایپا و کشف 580 کیلو تریاک و 193کیلو حشیش در این عملیات مشترک اظهار داشت: در بازرسی از خودرو، یک قبضه اسلحه جنگی، 4 عدد خشاب با  98 فشنگ جنگی  و تعداد زیادی پوکه فشنگ  و سه جفت پلاک کشف شد.

3 جوان در آب های ساحلی محمودآباد غرق شدند

دبیر ستاد ساماندهی سواحل محمودآباد گفت که سه جوان غیر بومی هنگام شنا در منطقه شناممنوع آب‎های ساحلی این شهرستان غرق شده و جان باختند.

محمد محتاطی افزود: چهار نفر که همگی مرد بودند با وجود هشدارهای ناجیان غریق در منطقه شنا ممنوع دریای محمودآباد وارد آب شدند که سه تن از آنان پیش از نجات توسط ناجیان، غرق شدند.

وی افزود: یکی از این افراد هم توسط ناجیان غریق زنده از دریا بیرون آورده شد.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل محمودآباد گفت که بر اساس اظهارات اولیه فرد نجات یافته، افرادی که غرق شدند از اهالی شهرستان های تبریز، اصفهان و ایذه در استان خوزستان بودند و بین 21 تا 27 سال سن داشتند.