آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
روند
۱۴

تحلیل تکنیکال از صنعت خودرو نشان می دهد : منتظر پایان اصلاح

سامان منتظری (مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه)

  با توجه به نمودار شاخص خودرو در تایم فریم روزانه، شاخص این صنعت از خردادماه سال 92 تا دی ماه سال 98 که حدودا 80 ماه به طول انجامید فراز و نشیب زیادی را تجربه کرد. یک بار هم در اسفندماه سال 94 درحال عبور از سقف کانال صعودی بود که با مقاومت سقف کانال صعودی مواجه شد و دچار اصلاح تا کف کانال شد و بالاخره توانست در دی ماه سال 98 از سقف این کانال صعودی عبور کند و در همان زمان سیگنال خرید در این صنعت صادر شد و یک روند صعودی جدید را آغاز کرد که تا 7 مردادماه سال 99 ادامه داشت.

با رسیدن شاخص این صنعت به محدوده مقاومتی 360هزار واحد، روند صعودی آن متوقف شد و وارد اصلاح شد و اولین محدوده حمایتی در این اصلاح بین 300هزار تا 340 هزار واحد است که انتظار می رود مورد حمایت قرار بگیرد و در این محدوده همپوشانی فیبوناچی و هم خطوط میانی کانال را داریم که انتظار می رود بیشتر از این محدوده افت نداشته باشد. در حال حاضر عدد شاخص 650,338 واحد است و در صورت برگشت اولین هدف شاخص لمس کردن سقف قبلی محدوده 630هزار واحد است در صورت عبور از این محدوده مقامتی هدف بعدی محدوده بین 835هزار تا 870هزار واحد خواهد بود.

پارس خودرو با نماد خپارس

پس از رسیدن به محدوده مقاومتی 2500 تومان وارد اصلاح شد و این اصلاح 60 درصدی باعث شد قیمت تا محدوده هزار تومان سقوط کند و با رسیدن قیمت به یک محدوده حمایتی قوی (سطح 38درصد فیبوناچی اصلاحی) که حوالی 990 تا هزار تومان است انتظار داریم مورد حمایت قرار بگیرد. این در شرایطی است که  قیمت تا 994 تومان هم اصلاح شد و طبق انتظار مورد حمایت قرار گرفت و در حال حاضر قیمت 1097 تومان است و قیمت می توانند در بلندمدت سقف قبلی را ببیند اما در این مسیر مقاومت های زیادی دارد و انتظار داریم مدت زیادی طول بکشد حد ضرر برای سهامداران این شرکت تثبیت قیمت زیر محدوده 900 تومان است.

گروه بهمن با نماد خبهمن

پس از رسیدن به محدوده مقاومتی 4200 تومان وارد اصلاح شد و این اصلاح 35 درصدی باعث شد قیمت تا محدوده 2700 تومان افت کند. با رسیدن قیمت به یک محدوه حمایتی قوی (سطح 38درصد فیبوناچی اصلاحی) که حوالی 2700 تا 2800 تومان است انتظار داریم مورد حمایت قرار بگیرد و قیمت تا 2700تومان هم اصلاح کرد و طبق انتظار مورد حمایت قرار گرفت و در حال حاضر قیمت 2985 تومان است و قیمت می توانند در بلندمدت سقف قبلی را ببیند، اما در این مسیر مقاومت های زیادی دارد و انتظار داریم مدت زیادی طول بکشد حد ضرر برای سهامداران این شرکت تثبیت قیمت زیر محدوده 2700تومان است.