آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
اخبار کشور
۹

جلوگیری از خروج زائران اربعین در مرزهای خوزستان

اهواز - خبرنگار کیهان: معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا آیین پیاده روی اربعین برگزار نخواهد شد، گفت : تمهیدات لازم برای جلوگیری از خروج غیرقانونی زائران اربعین در مرزهای خوزستان اعمال خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ولی الله حیاتی،  بیان کرد: بر اساس اعلام مسئولان کشور عراق و بر حسب تدابیر ستاد مرکزی اربعین،  امسال مرزهای خوزستان و همچنین دیگر مرزهای کشور جمهوری اسلامی، پذیرای مسافران اربعین نخواهند بود. وی با بیان اینکه ممنوعیت برای حضور در راهپیمایی اربعین در عراق مصوبه ستاد ملی کرونا است، گفت: بر این اساس از همه هموطنان خواسته می شود تا از هرگونه تجمع و دسته روی به سمت مرزهای خوزستان خودداری کنند.

وی ادامه داد: پیش از این نیز دولت عراق اعلام کرده بود که به دلیل شیوع کرونا امکان پذیرش مهمانان خارجی در اربعین امسال را ندارد.

حیاتی افزود: در این راستا تمهیدات و مراقبت لازم برای خروج احتمالی زائران به صورت غیرقانونی از مرزهای استان خوزستان اعمال شده است.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در ادامه با تاکید بر اینکه امسال به دلیل ممنوعیت تردد زائران به کشور عراق هیچ گونه موکب و زیرساختی در مرزهای خوزستان برپا نخواهد شد، گفت: در صورتی که هموطنان قصد مراجعه به مرزهای استان خوزستان را داشته باشند به دلیل نبود این زیرساخت ها با مشکل روبه رو خواهند شد.

وی افزود: توصیه می شود که مردم با در نظر گرفتن این ممنوعیت ها از مراجعه به مرزهای خوزستان برای سفر به عراق خودداری کنند.

روز دوشنبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرد که تاکنون هیچ گونه مجوزی از سوی دولت عراق برای ورود زوار ایرانی و خارجی به این کشور به منظور برگزاری مراسم اربعین داده نشده است.

در این اطلاعیه آمده است: برنامه های جایگزین آیین راهپیمایی اربعین امسال با هدف زنده نگه داشتن فضای ارزشی اربعین اعلام خواهد شد.