آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
اخبار کشور
۹

کاروان سلامت قم در ایرانشهر مستقر شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم گفت: کاروان سلامت طرح ملی «نذر آب سه» این استان در ایرانشهر مستقر شد.

محمدرضا بهرامی، در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در این طرح 20 پزشک متخصص، عمومی و پیراپزشک شامل فوق تخصص ریه، متخصص کودکان و اطفال، زنان و زایمان، آنکولوژی، متخصص داخلی، متخصص گوش و حلق و بینی، سه دندانپزشک و همچنین چهار ماما و پرستار، سه دستیار دندانپزشک، سه کارشناس ارشد روانشناسی و امور تربیتی و کارشناسان دارویی، خدمات درمانی و داروهای مورد نیاز را به صورت رایگان به مردم دهستان ابتر ایرانشهر ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه این کاروان به مدت چهار روز در دهستان ابتر از توابع بخش مرکزی ایرانشهر مستقر است، ادامه داد: رقابت های فرهنگی، نقاشی و قرآنی با حضور روانشناسان اعزامی از استان قم از جمله برنامه های فرهنگی این کاروان است.

وی با بیان اینکه در روز اول استقرار پزشکان بیش از 460 بیمار منطقه ویزیت رایگان شدند افزود: افزون بر 15 میلیارد ریال برای درمان، آموزش و معیشت مردم این منطقه از سوی خیران در نظر گرفته شده است.

وی گفت: به دلیل وجود بیماری های شایع در مناطق از قبیل کم خونی، دیابت، مالاریا همچنین بیماری هایی که از آب و غذا منتقل می شود درمان و راه های مقابله با این بیماری ها در قالب برنامه های آموزشی این کاروان به مردم ارائه می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: امسال طرح ملی «نذر آب سه» در شش شهرستان این استان برگزار می شود.

علیرضا میربهاالدین، بیان کرد: اجرای این طرح در سه محور اجرای کاروان سلامت، توزیع آب آشامیدنی و بسته حمایتی در مناطق مورد نظر انجام خواهد گرفت.

ابوذر کوثری، افزود: پیش بینی می شود افزون بر دو هزار نفر از جمعیت دهستان ابتر ایرانشهر از خدمات بهداشتی و درمانی هلال احمر قم بصورت رایگان بهره مند شوند.