آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۹۸۶۵
اجتماعی
۱۴

میز خبر

قبادی دانا خبر داد: کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت شدید واریز شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی در خصوص واریزی کمک هزینه مربوط به ماده 27 قانون حمایت از افراد دارای معلولیت ارائه داد.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و برای اجرای ماده 27 این قانون کمک هزینه معیشت برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که به سن 18 سال رسیده اند اما فاقد شغل و درآمد هستند به حساب بانکی آن ها واریز شد.

وی ادامه داد: مجموع مبلغ واریزی 50 میلیارد تومان است و خانوارهایی که این مبلغ به عنوان کمک معیشت به حسابشان واریز شده 125 هزار خانوار هستند.

قبادی دانا گفت: مبلغ واریزی از 360 هزار تومان تا 490 هزار تومان بوده که این مبلغ به صورت هر سه ماه یک بار علاوه بر مبالغ واریزی است که به صورت ماهانه و مستمری است. نوبت قبل هم برای سه ماه اول سال در فروردین ماه بود. این واریزی دومین واریزی در سال جاری است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: امیدواریم با کمک مجلس و سازمان برنامه وبودجه و تامین اعتبارات موردنیاز بتوانیم قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را اجرا کنیم و برای اجرای قانون 30 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است. البته بودجه ای که برای سال جاری تامین اعتبارشده 300/1 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: قانون جامع افراد دارای معلولیت در سال 83 مصوب شده بوده و قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در سال 96 مصوب شد و در سال 98 برای اولین بار اعتبار این قانون به مبلغ 100/1 میلیارد تومان تعیین شد که 776 میلیارد تومان آن تامین اعتبار شد و تخصیص داده شد.

قبادی دانا اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری با حمایت سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان برنامه وبودجه تامین اعتبار قانون به مبلغ 300/1 میلیارد تومان به صورت کامل تخصیص پیدا کند.

وی در پایان گفت: از نمایندگان درخواست می کنیم برای بودجه سال آینده مبلغ موردنظر برای اجرای قانون را در نظر بگیرند و با توجه به این که فاصله زیادی بین 300/1 میلیارد تومان تا 30 هزار میلیارد تومان وجود دارد، درخواست داریم توجه بیشتری شود تا بتوانیم به طور شایسته بندهای مختلف این قانون را پیاده کنیم.

با اختصاص 12 میلیارد تومان اعتبار صورت می گیرد؛ ساخت 22 مدرسه و 4 خانه بهداشت در منطقه محروم خوزستان

معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت، از تکمیل و تجهیز مساجد بخش محروم شعیبیه شهرستان شوشتر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهجوری افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقده میان بنیاد برکت و امام جمعه شعیبیه، مقررشده بود که بنیاد نسبت به تکمیل و تجهیز 15 مسجد و پنج زمین ورزشی در این منطقه اقدام نماید. وی اعتبار این تفاهم نامه را 790 میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: درهمین راستا و با توجه به گرمای شدید هوا در شعیبیه و استقبال مردم منطقه از نماز جماعات، 15 مسجد توسط بنیاد برکت به کولر اسپیلت مجهز شد.

به گفته معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت، شعیبیه یکی از مناطق 25گانه هدف بنیاد است که فعالیت های خدمات رسانی در آن ها با تمرکز و سرعت بیشتری انجام می شود.

مهجوری در تشریح دیگر اقدامات عمرانی بنیاد برکت در شعیبیه اظهار داشت: بنیاد برای ساخت 22 مدرسه با 78 کلاس درس در این منطقه 9 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته که از این تعداد 17 مدرسه با 57 کلاس درس به بهره برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت همچنین سه طرح هادی روستایی را در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر اجرایی کرده و چهارخانه بهداشت را بااعتباری بالغ بر 625 میلیون تومان افتتاح نموده است.

در مراسم اهدای این تعداد دستگاه کولر اسپیلت، حجت الاسلام عبدالرحمان منصوری، امام جمعه شعیبیه ضمن تقدیر و تشکر از ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت، گفت: مجهز کردن مساجد شعیبیه به کولر اسپیلت برای اولین مرتبه است که انجام می شود و نشان از حمایت خوب و ماندگار از مساجد مناطق محروم دارد.بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام 12 هزار و 371 طرح را در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات با 10 هزار و 419 میلیارد ریال اعتبار در استان خوزستان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.