آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۵۶۹۴
کدال
۱۱
افشای اطلاعات

بهره برداری از طرح 18 هزار تنی یک شرکت فلزی

در آخرین روز معاملاتی هفته، سامانه کدال شاهد گزارش هایی از رویدادهای مهم شرکت های بورسی و فرابورسی بود. از میان این گزارش ها «فروسیل» از بهره برداری از طرح توسعه 18هزار تنی خود در فروردین خبر داد. همچنین شرکت «افق» افزایش مالکیت خود به 20درصد در سهام «کیمیاتک» را اطلاع رسانی کرد.

«فروسیل»: شرکت فروسیلیسیم خمین از بهره برداری از طرح ها و پروژه های خود در 24فروردین 1402 خبر داد. این شرکت یک طرح توسعه 18هزار تنی را در برنامه خود دارد که از تاریخ اول اردیبهشت 1400 شروع شده و به مدت دوسال به طول انجامیده و در مجموع 785میلیارد و 703میلیون تومان بهای تمام شده طرح بوده است. این طرح موجب افزایش 5/ 1برابری ظرفیت تولید کارخانه و دستیابی به تولید 30هزار تن فروسیلیسیم و 10هزار تن میکروسیلیکا در سال و پیش بینی سود خالص 315میلیارد تومانی در سال مالی آینده خواهد شد.

«افق»: فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در افشای اخیر خود از خرید سهم بیشتر از «کیمیاتک» خبر داد. بر این اساس شرکت مذکور در متن افشای خود عنوان کرد: شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در تاریخ 28آبان 1401 اقدام به تحصیل 5 درصد از سهام شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیاتک (کیمیاتک) کرده که رویداد مذکور در همان تاریخ در قالب افشای اطلاعات بااهمیت در سامانه کدال نیز اطلاع رسانی شده است.

فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش همچنین در ادامه در چند مرحله اقدام به خرید مجدد و افزایش میزان سهامداری خود در این شرکت کرد، به نحوی که در تاریخ 22اسفند 1401 و در آخرین مرحله جمعا با تحصیل 800میلیون سهم به ارزش 818میلیارد و 867میلیون تومان (بهای تمام شده هر سهم یک هزار و 23تومان) به سهامداری 20درصدی شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیاتک (کیمیاتک) رسید.

«وپاسار»: بانک پاسارگاد در افشای اخیر خود در سامانه کدال از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده خود خبر داد. بانک مذکور عنوان کرد که در مزایده اخیر قصد واگذاری شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد را در سال 1401 داشت که این مزایده در تاریخ 9بهمن 1401 برگزار شد. مزایده واگذاری شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد در سال 1401 به دلیل نبود متقاضی میسر نشده و در تاریخ 24اسفند 1401 عدم حصول نتیجه آن مشخص شده است. اما فروش سهام شرکت مزبور در دستور کار هیات مدیره قرار دارد که اطلاعات تکمیلی و شرایط فروش پس از طی مراحل داخلی و اخذ مصوبات مربوطه متعاقبا از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.