فراتر از مدل های قیف و آتش بازی: بالون شیاردار مدلی جدید برای نوآوری سازمان ها در عمل

پیام:
چکیده:
این مقاله با استفاده از تحقیقات و تئوری های دونالد شون، مدل جدیدی را برای نوآوری پیشنهاد می کند. این مدل که بالون شیاردار نامگذاری شده، برخلاف مدل های قبلی نه تنها نگاهی اجتماعی- سیاسی به نوآوری پیشنهاد می کند بلکه سعی دارد با استفاده از مفهوم متافور دو مدل معروف «قیف» (مدل محبوب مهندسان و تکنوکرات ها) و «آتش بازی» (مدل محبوب برخی جامعه شناسان سازمان) را ترکیب کند و مدل کاربردی و واقع گرایانه تری را برای فرایند نوآوری در سازمان ها ارائه دهد.
زبان:
انگلیسی
صفحات:
67 -93
لینک کوتاه:
magiran.com/p1225065 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.