تاثیر کربن مشکی و کربن فعال بر خواص رنگی و فیزیکی پارچه پنبه- نایلونی

پیام:
چکیده:
امروزه پنهان کردن البسه و تجهیزات در صنایع نظامی در کشورهای مختلف از اهمیت خاصی برخوردار است. در این کار تحقیقاتی تلاش شده است تا با بهره گیری از نانو ذرات کربن مشکی و میکرو ذرات کربن اکتیو در خمیر چاپ فام خاکی پارچه های پنبه/نایلونی مورد استفاده در منسوجات نیروهای نظامی در مناطق بیابانی، میزان انعکاس استاندارد مورد نیاز آنها در نواحی مرئی و مادون قرمز نزدیک Vis-NIR شبیه سازی شود. رفتار انعکاسی نمونه ها نشان داد که با استفاده از مقدار جزئی کربن مشکی در فام خاکی می توان به نحو مطلوبی انعکاس نمونه استاندارد را در نواحی Vis-NIR همانند نمود. نفوذپذیری هوا در نمونه ها با افزایش غلظت ذرات کربن در خمیر چاپ، افزایش یافت. ارزیابی زاویه تماس نمونه ها با آب نشان می دهد که هرچه غلظت رنگدانه های جاذب کربنی در خمیر چاپ افزایش می یابد زاویه تماس سطحی بیشتر می شود و در زمانهای طولانی تر آب کاملا روی سطح پخش می شود همچنین نتایج ثبات های شستشوئی، نوری و مالشی در همه نمونه های چاپ شده خوب حاصل شد.
زبان:
فارسی
صفحه:
93
لینک کوتاه:
magiran.com/p1316770 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.