نیازهای روانی - اجتماعی خانواده بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU): مروری بر متون

پیام:
چکیده:
توجه به خانواده یکی از ارکان مهم مراقبت از بیمار است، زیرا خانواده در اکثر مواقع مسئولیت حمایت از بیمار را برعهده دارد. خانواده هایی که قادر به سازگاری با مساله بستری شدن یکی از عزیزانشان در بخش مراقبت های ویژه(ICU) نیستند ممکن است دچار بحران عاطفی شده و واکنش های شوک، خشم، ناامیدی، اضطراب و افسردگی را به ویژه در 72 ساعت اول بستری از خود نشان دهند. حتی در بعضی از مواقع آنها استرس های بیشتری نسبت به بیماران تجربه می کنند.
مروری بر مطالعات مرتبط نشان می دهد مهمترین نیاز خانواده ها، اطمینان از انجام مراقبت کافی از بیمار و کسب اطلاعات در مورد بیمار، پیش آگهی و روند درمان می باشد. همچنین نیاز به راحتی از سوی خانواده ها به عنوان کم اهمیت ترین نیاز عنوان شده است. مراقبت های خانواده محور موجب افزایش رضایتمندی از مراقبت ارائه شده توسط تیم درمان و کاهش بروز علایم روانی در خانواده ها می گردد. در بخش مراقبت های ویژه(ICU)، هر یک از افراد تیم مراقبت بهداشتی بایستی اعضاء خانواده بیمار را در مواجهه و تطابق با وضعیت استرس زا حمایت نماید. ارزیابی نیازهای خانواده و انجام مداخلات ضروری جهت تامین این نیازها در زمان بروز بحران در کاهش اضطراب اعضاء خانواده بیمار موثر می باشد.
زبان:
فارسی
صفحات:
46 -57
لینک کوتاه:
magiran.com/p1374374 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.