تاثیر بار محوری قائم بر ارتعاش آزاد سازه های قابی متقارن با روش سیستم پیوسته

چکیده:
مطالعات موجود در زمینه ارتعاش آزاد خمشی و پیچشی سازه های قابی معمولا بدون در نظر گرفتن اثر بار محوری انجام شده است. در این مقاله به بررسی تاثیر بار محوری بر ارتعاش آزاد خمشی- پیچشی سازه های قابی مسطح و سه بعدی با استفاده از روش سیستم پیوسته پرداخته شده است. در روش سیستم پیوسته که یکی از پرکاربردترین روش ها در تحلیل تقریبی سازه های ساختمانی محسوب می شود، سازه ساختمانی با یک عضو تیری مناسب که شامل مشخصات غالب سازه می باشد، جایگزین می شود. بر این اساس، با حل معادله دیفرانسیل حاکم بر تیر معادلی که در آن توزیع جرم و سختی یکنواخت فرض شده است، می توان فرکانس های طبیعی سازه های ساختمانی مذکور را محاسبه کرد. بار محوری معادل وارد شده بر تیر، بر حسب وزن کل و تعداد طبقات ساختمان محاسبه شده است. برای نشان دادن سادگی و موثر بودن حل پیشنهاد شده، یک نمونه مثال عددی نیز ارائه شده است.
زبان:
فارسی
صفحات:
86 -100
لینک کوتاه:
magiran.com/p1604517 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!