تینیتوس: شناخت جنبه های مختلف بیماری و ارائه راهکار

پیام:
چکیده:
تینیتوس، درک صدا در گوش و گاهی در سردر غیاب یک محرک یا منبع خارجی می باشد. هر نوع اختلال در مغز خصوصا سیستم شنوایی می تواند باعث ابتلا به تینیتوس شود. حدود 15-10 درصد مردم در بخشی از دوران زندگی خود این بیماری را تجربه می کنند. هدف این مقاله بحث در مورد پاتوفیزیولوژی این بیماری ، شناخت و پیشگیری از این مشکل و نگاهی گذرا بر آینده درمانی  و کمک به کاهش عوارض این بیماری با ارائه راهکارهای جدید می باشد. مطالعه حاضر به بررسی بیماری تینیتوس به کمک طبقه بندی موضوعات تحقیق شده و جنبه های شناخته شده ی مهم مرتبط با بیماری تینیتوس می پردازد. برای جمع آوری اطلاعات در حیطه ی بیماری تینیتوس از لحاظ محتوایی کلمات کلیدی  در پایگاه های موردنظر جستجو شد. از جمله موارد ایجادکننده تینیتوس قرار گرفتن در معرض صدای خشن، داروهای اتوتوکسیک، کموتراپی، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی می باشد. در مورد اقداماتی درمانی می توان به صدا درمانی، درمان رفتاری شناختی و موسیقی درمانی اشاره کرد. محافظت از گوش ها در برابر صداهای بلند و کنترل میزان صدای دستگاه های صوتی و استفاده از پلاک ها در مواجه با صداهای بسیار بلند نیز می تواند در پیشگیری از این بیماری. گرچه تحقیقات زیادی انجام شده، اما برای درمان این بیماری داروهای موثری تاکنون شناخته نشده است. به طور اطمینان تحقیق و تمرکز در مورد این بیماری با استفاده از یک روش جدید که مسیرهای شنوایی و اختلالات اسکلتی عضلانی را هدف قرار دهد گزینه ی مناسبی برای درمان خواهد بود.
نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
29 -38
لینک کوتاه:
magiran.com/p1982460 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.